متولدین ماه فروردین

سمبل: قوچ – عنصر: آتش – سیاره: مریخ – عضو آسیب پذیر: سر – روز اقبال: سه شنبه – سنگ خوش یمن: الماس – رنگ: قرمز

فروردینی ها در پی عشق آتشین و پر شورترین عشق ممکن اند.او خود به خود جنس مخالف را جذب می کند.لذتهای جسمانی برای او بسیار اهمیت دارد و گاه احساس مالکیت شدیدی نسبت به معشوق خود دارد.

.

الماس سنگ ماه تولد فروردین

سنگ الماس

درخشش عالی و سختی بیش از حد، خصیصه الماس است. هم بصورت بی رنگ، سفید، بندرت صورتی، زرد، نارنجی، آبی یا سبز وجود دارد و هم به صورت بسیار درخشان و هم چرب یافت شده است. از آن در جواهر سازی، سنگ ها و سنباده های ساینده و صنعت استفاده میشود. 

بیشترین معادن الماس در آفریقای جنوبی است. در سراسر دنیا در سنگ های رسوبی و آب شسته یافت می شود.

در ایران هم در نقاط مختلفی یافت شده است. در برنئو، بوتسوانا، چین، غنا گینه، گویان، روسیه، تانزانیا، ونزوئلا، زئير و زیمبابوه  هم یافت می شود.

بلورها معمولا هشت یا دوازده وجهی هستند. تحت نور فرابنفش بازتاب سفید – آبی می کند و این روش شناسائی اکثر الماس های آفریقا است. دیگر الماس ها، تحت نور فرابنفش ممکن است بازتاب سبز یا زرد داشته باشند. قدما در گذشته با نور آفتاب الماس را شناسایی می کردند و اگر نور قرمز رنگین کمان را در آن می دیدند یقین می شد که آن سنگ، الماس است. الماس، یاقوت را خراش می دهد.

الماس در ۸۰۰ درجه حرارت می سوزد. اولین بار در قرن نوزدهم، یک فرانسوی توانست الماس را به صورت صنعتی تولید کند. زغال فشرده شده تحت فشار زیاد و دور از هوا به واسطه حرارت الکتریکی تبدیل به الماس می شود. نحوه کم کردن حرارت و فشار بر طبق دستورات خاصی صورت می گیرد، در غیر اینصورت الماس شکل نمی گیرد. الماس رسانا است و برق را به خوبی عبور می دهد اما الماس آبی که رنگ آبی آن بدلیل عنصر بور است، نیمه رسانا است. الماس رسانای حرارت نیز می باشد و رسانندگی حرارت آن پنج برابر فلز مس است. بزرگترین الماس خام جهان کولینان به وزن ۳۱۰۹ قیراط و بزرگترین الماس تراش خورده جهان «قهوه ای بی نام» به وزن 545 قیراط است.( یک قیراط یک پنجم گرم است.)

سنگ خون (حجرالدم)؛ سنگ متولدین فروردین

سنگ خونسنگ خون یا حجرالدم یا قانداش در زبان سانسکریت جیونی رس و در زبان انگلیسی به آن بلاداستون BLOOD STONE گفته می شود. . ماهیت و خواص آن شبیه عقیق بوده و سختی آن 5.4 درجه موس می باشد.

سنگ خون به رنگ فولادی تیره مایل به رنگ خون هم وجود دارد، رنگهای سفید – سفید مهتابی و سبز رنگ نیز مشاهده شده است. اگر در داخل اسید به آن حرارت داده شود، به رنگ سیاه درآمده و بعد از سرد شدن رنگ آن تبدیل به زرد شده و داخل آن سبز رنگ دیده می شود. این گوهر برای انگشتر زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

درمان با سنگ خون؛ سنگ متولدین فروردین

سنگ خونگفته شده که اگر آن را به گردن بیاندازید معده را تقویت کرده و بیماریهای آن را دور می سازد. استفاده از آن، همت، جرات و شجاعت به شخص میدهد، به همین دلیل حجرالدم در گذشته مورد استفاده سپاهیان قرار می گرفت. استفاده از آن بیماریهای خون را دور کرده، برای خون مفید بوده و آن را تقویت می نماید. بلاد استون گذشته از جرات و همت، در عشق و محبت کامیابی را نصیب شخص می نماید.

جاسپر به عنوان سنگ ماه فروردین

سنگ جاسپرجاسپر(ژاسپر) از کلمه باستانی jaspis که در زبان یونانی به معنای سنگ لکه دار و فارسی یشپ گرفته شده است و نوعی کوارتز ناخالص با ترکیب شیمیایی دی اکسید سیلیسیم می باشد. یک کانی آهن دار(رسوبات شیمیایی سیلیسی) است و ترکیب رنگهای آن اغلب به شکل نواری یا خال خالی وجود دارد و به ندرت بصورت کمرنگ دیده می شود.

بطور معمول به رنگ سرخ با ناخالصی های سیاهرنگ دیده می شود. ناخالصی های سیاه روی آن در اثر وجود اکسید آهن است. جاسپر بعلت ساختار شش وجهی هگزاگونال با سختی بالا (6.5-7)، خوب تراش بر می دارد. در بسیاری از منابع معتبر گفته شده که جاسپر مهمترین سنگ ماه تولد فروردین می باشد زیرا وابسته به ستاره این ماه می باشد.

سنگ درمانی با جاسپر برای متولدین فروردین

سنگ جاسپراین گوهر قوا و بردباری انسان را افزایش می دهد. در کتاب های قدیمی گفته شده از نیروی سنگ جاسپر برای راندن ارواح شیاطینی و اجنه استفاده کرده اند. جاسپر همچنین به سنگ بشریت مشهور است و این نام به این علت است که به ما بیاموزد که زندگیمان فقط مختص به خودمان نیست بلکه یک از اهداف آن، بوجود آوردن رفاه و آسودگی برای دیگران نیز هست.

جاسپر به علت داشتن خواص آرامش بخشی زیاد، تعادل روح و جسم و آرامش اعصاب برای حفاظت از کودک در برابر ترس های شبانه بسیار مفید است و همچنین احساس مستقل بودن را در وی تقویت می نماید. چنانچه کودک شما دچار خوف و وحشت خواب شبانه است می توانید از آن بصورت گردبند استفاده نمایید.
 جاسپر سنگ ماه تولد فروردین ، شهریور و بهمن  نیزمی باشد.

توپاز زرد یا طلایی سنگ ماه فروردین

توپاز زرد - امپریال توپاز توپاز بصورت بلورهای منشوری در سنگهای گرانیتی پگماتیت همراه با تورمالین، بریل و فلوریت یافت می شود. سختی آن 8 ، وزن مخصوص 3.5 – 3.6 و بلوربندی ارتورموبیک دارد. به رنگ های زرد و عسلی کمرنگ و نارنجی کمرنگ وجود دارد. نوعی از آن آبی، سفید، سبز و صورتی کمرنگ است. خاکه آن بی رنگ است. از شیشه ای تا نیمه شفاف می باشد.

 

بیشتر در سنگهای رودخانه ای دنبال توپاز بگردید. توپاز آبی و سفید را تحت پرتو افشانی اشعه گاما قرار می دهند، تا بلور تیره تر و زیباتری بوجود آید. آلمان، روسیه(کوههای اورال)، بیشتر کشورهای آفریقا، سریلانکا، برمه و ژاپن دارای این کانی هستند. تراش این گوهر بصورت پندولوک و گرد بر مخلوط است ولی کمتر بصورت کابوشون تراش داده می شود.

قدرت ماورائی توپاز زرد به عنوان سنگ تولد فروردین

توپاز یک کریستال فوق العاده برای مراقبه است، ذهن، بدن و روح را با نیروهای هستی متحد کرده است. بدین ترتیب موجب تقویت آرامش، سبکی روح، ارتباط با انرژی های متافیزیک و تقویت ایمان و معنویت می شود. رنگ های مختلف توپاز هرکدام انرژی های متفاوتی دارند. ولی بطور کلی از نظر احساسی توپاز یک ابزار درمانی تثبیت کننده بی نظیری برای احساسات بدن است. قرار دادن توپاز زرد یا طلایی رنگ آن روی معده باعث تشدید احساس خوشی خواهد شد.

انرژی توپاز طلایی بخشش و حقیقت را فرا می خواند و به جای ترس و تردید، اعتماد به نفس و عزت مقبولیت را جایگزین و با روح حقیق خود سازگار می کند و لذت، عشق و فراوانی را به زندگی ما می آورد. توپاز در بیان ایده ها و ایجاد خلاقیت بسیار قوی است. این کمک می کند تا به توانایی های خود پی برده و از تجارب و سعی و کوششی که آموخته ایم ثروت و رفاه بدست آوردیم. از رویاهای بزرگ حمایت می کند و باعث می شود آن شخص با رضایتمندی شادی و ثروتش را با دیگران به اشتراک بگذارد. توپاز زرد علاوه بر اینکه جزو سنگ ماه تولد فروردین است درواقع سنگ اصلی ماه آبان هم می باشد.

آکوامارین سنگ ماه متولدین فروردین

 

سنگ آکوامارین

نام آکوامارین از زبان لاتین به معنی آب دریا می آید و گفته شده است که امواج را آرام و ملوانان را در دریا ایمن نگه می دارد. با ارزش ترین نوع جواهر آکومارین با شفافیت روشن خالص و رنگ آبی با اندکی ته رنگ سبز مایل به آبی ترکیب شده می باشد. مانند بسیاری از بریل ها، شکل کریستال های بزرگ آکوامارین به همراه سختی خوب 7.5 تا 8 در مقیاس سختی موس، آن را برای جواهرات مدرن و تراش کاری شده مناسب می سازد.

آبا کیفیت ترین بلورهای آکومارین از برزیل است که کریستال های آن با وزن چندین کیلوگرم یافت می شود. مکان های  که آکوامارین یافت می شود عبارت اند از: روسیه، ماداگاسکار (که در آن انواع آبی پر رنگ یافت می شود)، ایالات متحده، افغانستان، پاکستان، هند و نیجریه.

نیروهای جادویی آکوامارین برای متولدین فروردین

کریستال آکوامارینرومیان معتقد بودند که اگر شکل قورباغه را بر روی آکوامارین حک شده باشد، می توان از آن برای آشتی دادن دشمنان و تبدیل به دوست کردن آنها استفاده کرد. یکی دیگر از افسانه های رومی می گوید که آکومارین، عشق جوانی را جذب می کند: “هنگامی که تقدیس و استفاده می شود، به عشق می پیوندد و کارهای بزرگی انجام می دهد”. آکوامارین مناسب ترین هدیه اولین صبحانه برای عروس توسط داماد برای شروع زندگی می باشد.

یونانیان و رومیان آکوامارین را به عنوان جواهر دریانوردی می شناختند، که بوسیله آن از گذرگاهی امن و موفق در دریاهای طوفانی اطمینان حاصل می کردند. در قرون وسطی، فکر می شد که آکوامارین عشق را در زوجهای متاهل دوباره احیا می کند. مصری ها و عبرانیان سنگ آکوامارین را به عنوان نمادی از شادی و جوانی ابدی ستایش می کردند. در اروپا، معتقد بودند که آکومارین پادزهر علیه سم است.

مسمومیتهای سلطنتی در آن زمان رایج بود، بنابراین بسیار خواستار این جواهر می بودند. آکوامارین نیز سنگ ماه تولد فروردین و شاید یکی از زیباترین جواهراتی است که انسان را مجذوب خود می کند. البته آکوامارین علاوه بر اینکه سنگ ماه تولد فرودرین است، آکومارین سنگ اصلی اسفندی ها و سنگ فرعی تولد آبانی ها نیز می باشد.

متولدین فروردین ماه (قوچ -Aries )

فروردین اولین برج دوازده گانه خورشیدی است که بر نو بودن (همزمان با عید باستانی نوروز)و تازگی تاکید دارد. عدد شانس آنها 1 و 9 بوده و بهترین هماهنگی برای ایجاد رابطه را با ماه های آذر و مرداد دارند. خصوصیت برجسته قوچ ها، فعال بودن است که در حالت فیزیکی، به شکل ابداع، جاه طلبی و خلاق بودن ظاهر می شود و در سطح معنوی و عرفانی، بشکل پیشکسوت بودن و برای داشتن جهانی زیبا تر و خوب تر خود را به خطر انداختن، ظهور می نمایند.

سمبل ماه فروردینآنها انسان هایی رک و راست و ساده بوده و فکر می کنند که همه افراد نیز به این گونه اند! قوچ ها معمولا زود به دیگران اعتماد و آنها را باور می کنند. متولدین فروردین ظاهری قوی و بی احساس دارند هرچند که درونشان بسیار احساساتی است. هیچگاه آنها را ناراحت نکنید زیرا خشم آنها همچون طوفانی عظیم آزاد خواهد شد!

متولدین فروردین معمولا در کارهای هنری و تجاری موفق خواهند بود البته بی شیله پیله بودن آنها در سیاست به ضرر آنها است! قلب آنها همانند سنگ ماه تولد فروردین یعنی الماس صاف و درخشان است. قوچ ها اراده ای مستحکم و آهنین همانند فلز این ماه که آهن می باشد را دارند. همچنین اعتماد به نفس آنها به نحوی بالاست که دوست دارند فقط حرف، حرف خودشان باشد و اگر هم کسی بخواهد بر آنها تسلط یابد آنها خمشگین و نارحت می شوند و روحیه تهاجمی خواهند گرفت (اساسا این روحیه در طبیعت در قوچ نیز دیده می شود) .

متولدین فروردین دست و دلباز و عاشق کمک به دیگران هستند جوری که شما را خجالت زده خواهند کرد. بهمین جهت دوستان خوبی برایتان خواهند بود. جلو آنها غیبت نکنید زیرا با نفس آنها ناسازگار است و با شما همنشین نخواهند شد. فروردینی ها معمولا در اندوه و غم گذشته و یا آینده نیستند و زندگی روزانه خود را با اراده قوی ادامه می دهند. حتی اگر بیمار باشند شما آن را حس نمی کنید زیرا کمتر احساس درونی خود را ابراز می کنند.

 

متولدین ماه اردیبهشت

سمبل: گاو نر – عنصر: خاک – سیاره: ناهید – عضو آسیب پذیر: گردن – روز اقبال: جمعه – اعداد شانس: ۴ و ۶ – سنگ خوش یمن: زمرد – رنگ: آبی روشن – گل: خشخاش – حیوان: گاو

متولد اردیبهشت جذاب است و عشقش تا حدی نفسانی.برای او عشق اهمیت زیادی دارد و اگر عاشق شود، عاشقی فداکار خواهد بود.معمولاً صبر می کند.ابتدا طرف مقابل تعهد خود را ثابت کند و سپس خود را در این تعهد شریک می کند.

.

زمرد سنگ ماه تولد اردیبهشت

زمردزمرد بهترین نوع شناخته شده بریل است و رنگ سبز آن به دلیل کروم و آهن کم آن است. معدن زمرد کلئوپاترا واقع در حوالی دریای سرخ سابقه چهار هزار ساله دارد. احتمالا بیشتر زمرد دنیای قدیم از این منطقه آمده است. زمرد دارای سختی 7.5 در مقیاس موس و بلورهایی بصورت منشورهای شش گوشه است.

که انتهای آن تخت است. زمرد از خود دورنگی نشان می دهد و گاهی به آبی و گاه به زرد متمایل می شود. اگر از میان فیلتر رنگ چلسی آن را مشاهده کنید، قرمز روشن را خواهید دید. سنگ های آفریقا و هند بعلت آهن موجود در آن ممکن است از میان فیلتر تیره به نظر رسند. بهترین زمرد جهان از معادن چیوور و موزو در کلمبیا بدست می آید. زمرد منطقه باهيا و میناس گریاس در برزیل دارای رنگ سبز – زرد کمرنگ است.

 زمرد استرالیا کمرنگ و دارای ناخالصی های زیاد است و معمولا در یک کانی دیگر قرار دارد. زمرد آفریقای جنوبی ابری است و ناخالصی های آن متشکل از صفحات میکای قهوه ای است. زمرد سانداوانا در زیمبابوه یکی از عالی ترین انواع زمرد است. اتریش، نروژ، پاکستان، ایران، تانزانیا و زامبیا دارای این گوهر هستند. بصورت تخت تراش داده می شود اما انواع کم بهاتر بصورت کابو شون تراشیده می شود. بصورت مصنوعی در کارخانه نیز تولید می شود و البته از نوع طبیعی شفاف تر است.

 

نیروهای جادویی زمرد برای اردیبهشت

نور سبز بی نظیر زمرد از ترکیب طیف های طلایی و آبی تشکیل شده که طبق روانشناسی رنگ ها باعث افزایش خلاقیت در ذهن انسان ها می شود. زمرد سنگی عاطفی(به علت نوع سیاره خود یعنی ونوس) بوده که عشق را بین زوجین تقویت و گسترش می دهد. قدرت عاطفی آن تا جایی است که گفته می شود اگر زن و شوهری که سنگ زمرد را حمل می کنند، رابطه شان خراب یا سرد و بی روح شود رنگ سبز این سنگ نیز رو به کمرنگی خواهد رفت!

در گذشته باور بر این بود که اگر زنی زمرد در دست یا آویز داشته باشد و از قضا به همسر خود خیانت کند، این سنگ شکسته یا خرد می شود. زمرد درد زایمان را برای زنان باردار رفع و زایمان آنها را آسان می کند. 

زمرد سنگی است که اجنه را از ما دور می سازد. اگر کسی شما را طلسم یا جادو کرده می توانید از یک گردنبند زمرد استفاده کنید تا آنها را از بین ببرید.

در شرق اعتقاد بر این است که زمرد انرژی های منفی چشم(چشم زخم) را خنثی می کند. زمرد درمان روح است و ارتعاشات نوع شفاف آن سنگی بی نظیر برای مراقبه و مدیتیشن و تعادل درونی می باشد. این سنگ آرامش بخش، هماهنگ کننده قوای درونی بدن و الهام بخش روح می باشد و به ما زندگی دوباره برای تجلی و تجدید حیات داده و خلاقیت را در ما شکوفا می کند. این جواهر کمیاب بالاترین تطابق را برای سنگ ماه تولد اردیبهشت دارد و شما با داشتن آن می توانید به هر چیزی برسید.

آونتورین سبز برای اردیبهشتی ها

سنگ اونتورین این سنگ برای میلیون ها سال توسط انسان ها استفاده شده است. این یک فرم منحصر به فرد از کوارتز نیمه شفاف است که ذرات کروم به آن رنگی سبز می دهند. سایر شکل های آونتورین ممکن است شامل انواع وسیعی از ذرات معدنی باشد که منجر به طیف وسیعی از رنگ ها مانند قهوه ای، قرمز و نقره ای نیز می شوند. گرچه انواع سبز شایع تر است و سنگ مورد بحث ما نیز آونتورین سبز می باشد.

آونتورین در بسیاری از نقاط مختلف جهان از جمله تبت، هند، شیلی و برزیل، اسپانیا و روسیه و دیگر کشورها یافت شده است. از لحاظ تاریخی، اغلب با یشم سبز اشتباه گرفته شده است، اگرچه ترکیب شیمیایی این دو سنگ کاملا متفاوت است. این تاریخ طولانی و غنی در دنیای باستانی، عمدتا در آسیا، و همچنین تا حدودی در اروپا و آمریکا است. در تبت قدیم، آن را برای تزئین مجسمه ها استفاده می شود، که امروزه بیشتر در این موارد استفاده می شود.

در فرهنگ چینی باستان، آونتورین سنگ مقدس کوان یین Kuan-Yin، الهه رحمت و محبت بود. همچنین با الهه های مختلف باروری، طبیعت و بهار، در سراسر فرهنگ های مختلف از جمله بودایی های جنوب شرقی آسیا، یونانی ها و سلت ها (در حدود سال ۷۰۰ قبل از میلاد، یک گروه از قبایل هند و اروپایی جنگجوی چادرنشین، به نام سلت‌ها، در اروپای مرکزی ساکن شدند)، به دلیل رنگ سبز آن مرتبط است.

سنگ درمانی با آونتورین برای متولدین اردیبهشت

آونتورین در آیین و تشریفات روحانی و وابسته به سحر و جادو برای افزایش فراوانی، فرصت و شانس مورد استفاده قرار می گرفت. در فرهنگ عامه جدید گفته شده اگر یک قطعه آونتورین سبز در جیب چپ هنگام خرید یک بلیط بخت آزمایی داشته باشید موفق خواهد بود! بهمین جهت است که به عنوان سنگ قمارباز و خوش شانسی در مسابقات شناخته شده است.
همچنین بر این باوراند که آونتورین در آرامش روحیه و آسودگی موثر است. آونتورین سبز را در خاک یک گیاه سبز بگذارید و صبح آن را نگه دارید تا مادر زمین، افسردگی و اضطراب را با امید و رفاه جایگزین کند. آونتورین در بسیاری از منابع معتبر به عنوان سنگ ماه تولد اردیبهشت و وابسته به ستاره آنها (شاید بخاطر رنگ سبز آن) یاد شده است.

آونتورین یکی از مفید ترین سنگ هایی است که می توانید در زندگی خود به منظور ارتقاء روابط مثبت، به ویژه رابطه عاشقانه از آن استفاده کنید. 

گارنت؛ سنگ ماه اردیبهشت

نگین انگشتر گارنت

گارنت نام گروهی از سیلیکات ها است که مقادیر متغیری منیزیوم، آهن یا کلسیم دارند. درجه سختی آن بین 7 تا 7.5 بوده و انواع گارنت با خاصیت های فیزیکی و بصری متفاوت به رنگ های زرد کمرنگ تا قرمز پررنگ، سیاه و سبز کمرنگ تا سبز سیر وجود دارد. درخشش آنها صمغی و گاه شیشه ای است. خاکه آن سفید است. بصورت شیشه سان، نیمه شفاف یا کدر یافت می شود.

آنگلوساکسون ها به سنگ گارنت علاقه مند بودند. گفته می شود که پادشاه ساکسون ها، گارنتی بیش از 465 قیراط داشته است. افلاطون پرتره کنده کاری شده خود را بر روی گارنت توسط حکاکی کننده های رومی داشت. بوهوم ، که در حال حاضر بخشی از چکسلواکی است، زمانی یک منبع فوق العاده از گارنت بود، و زمانی برش، صیقل دادن و نگین دار کردن گارنتها صنعت بسیار غنی ای در آن کشور بود. بسیاری از قلعه ها و کلیساهای بوهمیایی دارای درهای باشکوه تزئین شده با گارنت بودند. گارنتهای بوهومی امروزه نیز مشهور هستند، سنگ هایی کوچک اما زیبا نزدیک به یکدیگر شبیه یک انار هستند.

قدرت های جادویی گارنت برای متولدین اردیبهشت

گارنت معدنیاعتقاد بر این است که گارنت باعث عشق، دوستی واقعی، وفاداری، موفقیت، عزت نفس، انرژی، ایمان، ثبات و حقیقت می شود. این سنگ همچنین درک را نسبت خود و دیگران تشدید می کند. مدتها پیش ادعا می شد که سنگ های گارنت محافظانی هستند که در برابر افسردگی و ارواح شیطانی به خصوص ارواح شب، که به عنوان ابلیس و شبح شب خوانده می شوند، مقاومت می کردند. امروز ما می توانیم به عنوان یک سنگی که می تواند از کابوس جلوگیری کند، تفسیر کنیم.

 

گارنت سنگ ماه تولد اردیبهشت ، آبان، بهمن و سنگ اصلی متولدین دی ماه نیز می باشد.

یاقوت کبود برای متولدین اردیبهشت

سنگ یاقوت آبی روشنیاقوت کبود دومین کریستال سختی است که مادر طبیعت به ما داده است. بسیاری از ذخایر معدنی بزرگ یاقوت کبود، تقریبا باقی مانده هایی از رگه های دگرگونی یا آذرین(سنگ های آتشفشانی) گرانیت و سنگ مرمر است که در بسترهای انباشته شده و دره های کوهستان منتهی می شوند. یاقوت کبود با دوام آوردن در برابر فرسایش از سنگ گرانیت یا مرمر قوی تر است، به همین ترتیب مقدار زیادی از سنگ های قیمتی به همین سادگی از سنگ ریزه های شنی در برمه، تایلند، استرالیا، آمریکای شمالی، برزیل، کشمیر و آفریقا انباشته و جمع می شوند. رنگ های آبی روشن آن از نظر انرژی بیشتر برای سنگ ماه تولد اردیبهشت کاربرد دارد.

خواص یاقوت کبود برای اردیبهشتی ها

از لحاظ تاریخی، زیبایی و قدرت دوام سنگ یاقوت کبود آبی آن را به عنوان یک سنگ بخت آور و جادویی در میان خانواده های اشرافی قرار داده بود. داستان ها به ما می گوید که پادشاهان قرون وسطی از یاقوت کبود نه تنها برای محافظت از آسیب، بلکه برای جلوگیری از حسادت در میان درباریان استفاده می کردند. 

یاقوت کبود آبی با رها کردن شخص از افکار وسواسی یا ناخواسته جهت آوردن آرامش ذهنی و فهمی عمیق همراه احساسات شاد مورد استفاده قرار گیرد. همچنین استرس را بهبود می کند و ناخالصی ها را برای بینشی روشن تر از بین می برد. یاقوت کبود در سطح روانشناختی، وضوح و روشنی را به تفکر ارائه داده که به نوبه خود تمرکز را برای بیمار فراهم و سبب القای بهبودی در تمام سطوح بدن می شود.

یاقوت کبود به عنوان سنگ ماه تولد اردیبهشت ، اسفند، مهر و همچنین سنگ اصلی ماه شهریور نیز یاقوت کبود معروف است.

مالاکیت برای متولدین اردیبهشت

سنگ مالاکیت

مالاکیت یک سنگ قیمتی کدر و سختی آن 3.5 تا 4 می باشد. رنگ آن سبز عمیق همراه با نوارهای موازی و حلقه های متمرکز است که به آن ظاهر منحصر به فردی می دهد. اهمیت آن به تمدن های باستانی مصر و یونان باز می گردد و استفاده از آن در طول قرن ها پر اهمیت بوده است. از لحاظ تاریخی ثروتمندان معروف روسی از مالاکیت، برای استفاده به عنوان سنگ های قیمتی و کنده کاری استفاده می کردند و به ویژه در خانه شاهزاده های روسی از آن استفاده می شد. البته در مورد ماه اردیبهشت می توان از ترکیب مالاکیت آزوریت نیز برای تاثیر بیشتر استفاده کرد.

خاصیتهای مالاکیت برای ماه تولد اردیبهشت

مالاکیت خام معدنیمالاکیت سنگ تعادل، فراوانی، تجلی و هدف است. مالاکیت انرژی را جذب می کند و احساسات را آشکار می سازد. مالاکیت تمام چاکراها را پاک و فعال و به ویژه در تحریک چاکراهای قلب و گلو مفید است. سنگ متافیزیکی بسیار قدرتمندی بوده، بطوری که مالاکیت اغلب “سنگ دگرگونی” نامیده می شود و برای تمیز کردن انرژی زیاد و عمیق استفاده می شود، که باعث بهبودی و دگرگونی مثبت به شخص می شود. به همین دلیل بسیاری از متافیزیک دانان توصیه می کنند از مالاکیت در مقدار کوچک استفاده کنند.

مالاکیت انواع مختلفی از انرژی، هم مثبت و هم منفی را گسترش می دهد. یکی از مهمترین ویژگی های شفابخش سنگ مالاکیت، کمک کردن تا شخص استفاده کننده احساسات را شناسایی کرده و از درون خود بیرون کشیده و انرژی منفی از جمله شکل های مختلف احساسات قدیمی، آسیب های روحی روانی گذشته و احساسات سرکوب شده را تخلیه کند. این توانایی باعث می شود این سنگ در بسیاری از بیماری های فیزیکی و روحی روانی موثر واقع شود.

مالاکیت سنگی بسیار محافظت کننده است، آلودگی را جذب می کند، آن را تصفیه می کند و محافظ رادیواکتیویته می کند. مالاکیت می تواند در کاهش عوارض قاعدگی و زایمان مفید باشد. از مالاکیت در چشم سوم برای تسریع بینش روحانی استفاده کنید. نگه داشتن مالاکیت در چاکرای قلب، تعادل و پایبندی را برای روابط دوستانه با دیگران به ارمغان خواهد آورد. مالاکیت سنگ ماه تولد اردبیهشت و شهریوری ها می باشد. از لحاظ فیزیکی، مالاکیت مامور یکدست کردن و متعادل کننده است. در مقابل تابش محافظت می کند و در درمان آسم، ورم مفاصل، استخوان های شکسته و عضلات پاره شده مورد استفاده قرار می گیرد.

کوارتز صورتی برای متولدین اردیبهشت

سنگ رز کوارتز صورتی

سنگ ماه تولد اردبیشت دیگری که به آن می پردازیم رز کوارتز یا کوارتز صورتی می باشد. این نوع کوارتز در رنگهای صورتی کمرنگ، صورتی، سرخ گلی تا گلی پررنگ پیدا می شود. وجود منگنز و تیتانیوم باعث رنگ گلی این سنگ است. سختی آن 7 درجه موس و ساختار بلور بندی آن تری گونال می باشد.
کوارتز صورتی بصورت دو رنگی در سنگ های تیره تر بیشتر دیده می شود. بلورهای سوزن مانند روتیل بسیار باریک، گاهی در این سنگ وجود دارد. اگر این سنگ بصورت کابوشون تراشیده شود، وجود روتیل باعث به وجود آمدن ستاره شش پر (در زیر نور خورشید) بر روی سنگ خواهد شد.

خواص کوارتز صورتی برای متولدین اردیبهشت

رز کوارتز بشکل قلبکوارتز صورتی درمانی طبیعی برای هر موضوعی که نیاز به بهبود عاطفی است می تواند استفاده شود. کوارتز صورتی، کریستالی صورتی رنگ است که انرژی بسیار ملایم و تسکین دهنده را با خود به همراه دارد و مرهمی برای آرامش قلب کسانی است که آزرده و یا شکست عاطفی دیده اند. از خواص عاطفی آن می توان به ترویج عشق، ترمیم احساسات درونی، آسودگی غم و غصه، رفع احساس تنهایی، افزایش حس گذشت و آرامش درونی و رهایی از آسیب های احساسی سرکوب شده می توان اشاره کرد.

شاید رزکوارتز خاص ترین سنگ ماه تولد اردیبهشت باشد زیرا این سنگ با هیچ یک از ماه های دیگر تطابق ندارد. کوارتز صورتی دارای رنگی زنانه و یکی از سنگهای الهه مادر است. نه تنها چاکرای قلب انسان را فعال می کند، بلکه با قلب زمین و قلب جهان هم ارتباط دارد. پرتو های آن می تواند به سطح سلولی نفوذ کند و سلول ها را برای شادی و طول عمر به جای ناامیدی و مرگ مجددا برنامه ریزی کند. کوارتز صورتی اتمام خشم و تنفر، ترس و سوء ظن را بوجود می آورد و نور شفابخشی، تجدید حیات، امید و ایمان را در جهانی نیکخواه به ارمغان می آورد.

مرجان (سرخ)؛ سنگ ماه اردیبهشت

سنگ مرجان یا کرالمرجان در واقع از موجودات دریایی است و دارای بدنی لوله شكل و درخت گونه و توخالی می باشد. در طبقه بندی جانوری – گیاهی جایی بین جانوران و گیاهان دارد. دارای پایه ای بر روی صخره های دریائی است و دهان حیوان در سوی دیگر است. دارای شش یا هشت زائده در کنار دهان است. این موجودات معمولا در گروه های بزرگ زندگی می کنند طوری که گاهی جزایری کوچک مرجانی بوجود می آورند.

آنچه  به عنوان مرجان گوهری به شکل زینت آلات استفاده می شود، پایه حیوان است. مرجان ها دارای خطوطی در طول و گره هایی بر روی شاخه های خود هستند که نتیجه ساختمان اسکلتی آنان است. مرجان، آبهای گرم را دوست دارد و در سواحل مدیترانه ای آفریقا، بحر احمر و سواحل هاوایی، مالزی و ژاپن وجود دارند. مرجان سياه و طلایی در هاوایی پیدا می شود. مرجان دریای سرخ و مرجان ژاپن، سرخ رنگند. مرجان سرخ و مرجان سفید هر دو برای ساخت اشیاء، مهره و غیره مورد استفاده اند. مرجان سیاه یا مرجان شاهان و مرجان آبی با نام علمی Allopara subirolcea از انواع دیگر مرجان هستند.

قدرت درمانی سنگ مرجان سرخ برای اردیبهشت

سنگ مرجان، نماد قدرت و انرژی حیاتی می باشد. از جواهر مرجان، برای حفاظت در مقابل انرژی منفی چشم زخم بهره می برند. مرجان قرمز، ذاتی جذب کننده دارد؛ چنانچه شخص دارای این سنگ، دچار کم خونی باشد رنگ سنگ مرجان قرمز، کم رنگ و رنگ پریده خواهد شد. مرجان جهت سنگ ماه تولد اردیبهشت ، آبان و بعضاً اسفند مورد استفاده قرار می گیرد.
مرجان سرخ در رنگ های پر رنگ تر، دارای تاثیرات گرما دهنده، زندگی بخش، افزایش گردش جریان خون و برانگیخته کننده همه اعضای بدن می باشد. در هنگام مراقبه و تمرکز سنگ مرجان دستیار بسیار موثری است؛ چون به تصاویر و فرمهای مختلف ذهنی جهت یادآوری و حفظ کردن، کمک مینماید. در مواقعی که دچار سوءتغذیه، افسردگی و بیحالی شدید از این سنگ استفاده کنید.

کهربا به عنوان سنگ ماه اردیبهشت

سنگ کهرباکهربا عجیب ترین سنگ ماه تولد اردیبهشت است در واقع آن صمغ فسیل شده برخی از درختان سوزنی برگ است. کهربا هم به صورت شیشه سان یافت می شود و هم بصورت نیمه شفاف پیدا شده است. رنگ آن معمولا زرد و قهوه ای است. گاهی هم به رنگ سرخ و سفید مشاهده شده است. معمولا حباب های هوا در کهربا زیاد است به همین دلیل آن را در روغن می جوشانند تا حبابها با روغن پر شوند و بدین صورت کهربا حالت شیشه سان می یابد.

حشرات، گلسنگ و برگ درختان سوزنی گاهی در کهربا دیده می شوند. دلیل آن است که این مواد در صمغ به دام افتاده اند و صمغ از پوسیدگی آنها جلوگیری کرده است و بعد از هزاران سال به زمان ما رسیده اند. کهربا بیشتر در سواحل ساملند در نزدیکی شهر کالینین گراد روسیه پیدا می شود. کهربای معدنی از معادن ماسه کوهی بدست می آید. این ماسه ها را با جریان فشار قوی آب جارو می کنند تا کهربا بیرون افتد.

کهربای دریایی در بستر دریا شکل گرفته است و بعد از جدا شدن از بستر دریا با جریان های آب به سواحل بالتیک نروژ، دانمارک و انگلیس می رسد. نوعی که به سواحل بالتیک می رسد سوکسینیت (Succinite) خوانده می شود. نوعی که در برمه بدست می آید برمیت (Burmite) خوانده می شود و در خاکه رس یافت می شود. بر میت از سوکسینیت بسیار قرمزتر، سخت تر و سنگین تر است. کهربای سیسیل به سیمتیت (Simetite) معروف است. کهربا در دومینیکن، رومانی، چک، آلمان و آمریکا نیز یافت شده است. کهربای آمریکای جنوبی به رنگ آبی است.

خواص کهربا برای متولدین اردیبهشت

سنگ کهرباکهربا انسان را از انرژی های منفی مانند چشم زخم و یا نظر بد محفوظ داشته و سحر و جادو را دفع می کند. در قدیم گفته شده که کهربای زرد رنگ برای زنان نازا مفید بوده و باعث بچه دار شدن آنها می شود. ارتعاشات بالای کهربا باعث تصفیه و پاک کردن سیستم بدن می شود. درواقع جریان مغناطیسی قوی ای که از کهربا تراوش می شود غدد ترشح داخلی و سیستم گوارشی را متعادل می کند.

کهربا سنگی مناسب برای مدیتیشن بوده و موجب گرمی دادن به قسمت های سرد بدن می شود. درواقع با بازگرداندن قدرت خورشید، به مرکز خورشیدی وجود ما، یعنی چاکرای سوم  که نقش مهمی در سلامت جسمی و ذهنی ما دارد می شود. در مشرق زمین، تسبیح های مقدسی را از جنس کهربا جهت مراقبه، تفکر، روشن بینی و روشن دیدن(باز شدن چشم درونی و بیرونی بدن) استفاده می کردند. کهربا سنگ مشترک هیچ یک از ماه های دوازده گانه سال جز سنگ ماه تولد اردیبهشت نمی باشد.

فیروزه ؛ سنگ متولدین اردیبهشت

سنگ فیروزهفیروزه با توجه به شدت رنگ هایش که از آبی تا سبز متفاوت است و یا مقدار آهن و مس موجود در آن، ارزش گذاری می شود. مس برای شروع روند ساخت سنگ فیروزه کلیدی است. ماده معدنی درون صخره های اولیه با مواد گرم مذاب گشوده و به سطح زمین می آید. فعالیت های گرمابی ایجاد شده توسط گرمای حاصل از ماگما باعث درهم شکستن فلدسپار مجاور خود و آزاد شدن آلومینیوم می شود. اسید فسفریک از آپاتیت شسته و ته نشین شده و فسفر مورد نیاز خارج می شود.

این فرایند پیچیده ای که پیش روی شماست، کافی نخواهد بود. سنگ میزبان باید میلیون ها سال در همجوار آب قرار گیرد. همانطور که زمین مادر بزرگ و خنک شد، کوه ها افزایش یافتند، دریاها شکل گرفتند و ناپدید شدند، این رسوبات مس، آلومینیوم و فسفر بایستی تحت فشار زیاد قرار بگیرند و خشک شوند.
تقریبا همه سنگ های فیروزه در مناطقی با تاریخچه آتشفشانی یا حرارتی یافت می شوند و بهترین نوع جواهرات فیروزه در نزدیکی سطح زمین یافت می شود. برای حفظ سختی این سنگ باید خشک شود. رسوبات عمیق تر از فیروزه به دلیل اسیدهایی ایجاد شده که آب از طریق زمین نفوذ می کند آبکی می شوند. فیروزه با رنگ آبی آسمانی می تواند جز زیباترین سنگ ماه تولد اردیبهشت باشد.

خواص فیروزه برای متولدین اردیبهشت

فیروزه به عنوان سنگی با قدرت های فرور رونده مشهور است. هنگامی که در مقابل بیمار یا بخش های رنج دیده بدن فشار می آورد، بیماری در درون سنگ کشیده شده و خارج از بدن نمایان می گردد، بنابراین رنج و درد را از بین می برد. فیروزه برای به دست آوردن ثروت و در افسون های مربوط به جذب پول استفاده یا پوشیده می شود. اگر فیروزه به عنوان هدیه داده شود، ثروت و شادی را به گیرنده خواهد داد.

فیروزه در سحر و جادو نیز مورد استفاده قرار می گیرد. می توان آن را پوشیده، حمل و یا به عشقی هدیه داد. اغلب برای ارتقاء سازگاری زناشویی از آن استفاده می شود. گفته شده است که اگر رنگ سنگ کمرنگ شود، بنابراین عشق به گیرنده است. سنت ها می گویند که سلامتی بدن و هاله انرژی ما از طریق تغییر رنگ فیروزه به ما منعکس می شود.

فیروزه همچنین سنگ ماه تولد اردبیهشت، بهمن و همچنین سنگ اصلی ماه آذر فیروزه می باشد. این سنگ، سنگ خوش اقبالی است و برای پیشرفت محبت، عشق، علم و هنر مفید می باشد. پس اگر به دنبال سنگی عرفانی و محافظ روح و ذهن خود هستید از فیروزه غافل نشوید!

 

متولدین ماه خرداد

سمبل: دو قلوها – عنصر: هوا – سیاره: عطارد – عضو آسیب پذیر: دست و شانه – روز اقبال: چهارشنبه – اعداد شانس: ۵ و ۹ – سنگ خوش یمن: عقیق – رنگ: زرد – گل: زنبق – حیوان: پروانه

متولد خرداد جذابیت و کلام شیرینی دارد.او عاشق شادی و خوش بودن است و اگر نتوانید او را شاد کنید، جذابیت خود را از دست می دهید.

.

مروارید سنگ ماه تولد خرداد

مروارید سنگ ماه تولد خردادهر صدف دو کفه ای قادر به تولید سنگ مروارید است اما مروارید آن دسته از دو کفه ای ها با ارزش است که درون کفه شان درخشان و مرواریدسان است. دو کفه ای های گروه pinctada که در آب دریا زندگی می کنند، مرواریدهای با ارزش تولید می کنند. نحوه شکل گرفتن مروارید در درون صدف بدین صورت است که هنگامیکه یک شی خارجی وارد صدف می شود، صدف برای دفاع از خود و کم کردن آزار شیء خارجی شروع به پیچیدن پوسته ای به دور آن می کند. این پوسته درخشان همان مروارید است. جنس پوسته از آراگونیت است. آراگونیت همان سنگی است که ما به آن مرمر می گوییم.

مروارید از خلیج فارس، بعضی از رودخانه های اروپا، آمریکا، خلیج منار در هند، دریای سرخ و ساحل استرالیا صید میشود. مروارید به رنگ های زرد، سرخ، آبی، سبز، سفید و سیاه وجود دارد، مروارید سیاه از سواحل مکزیک صید می شود. در زبان پهلوی به آن مرواریت و در یونانی مارگاریت می گویند که این دو کلمه از یک ریشه اند. درخشندگی مروارید، بر اساس نوع آب دریا یا اقیانوسی که در آن رشد یا پروش یافته، متفاوت است.چنانچه مرواریدی مدت زمان بیش از نیاز در صدف بماند، شکل کروی بودن مروارید از دست میرود و به این نمونه “مروارید بی تناسب”، می نامند. مروارید مصنوعی نیز ساخته شده است اما مروارید اصل، پوسته پوسته می شود.

مروارید دارای انرژی های درمانی می باشد، و از پودر مروارید برای استفاده در کرم های زیبایی و مصارف داخلی بهره برده می شود. مروارید بهترین سنگ ماه تولد خرداد است که آنها را به کمال انرژی درونی خود می رساند.

سنگ ماه یا مون استون برای متولدین خرداد

سنگ ماه تولد یا مون استونمون استون یا Moonstone سنگی است که به ماه تعلق دارد. همانند سنگ ماه تولد خرداد یعنی مروارید، مون استون نیز خواصی مشابه مروارید دارد. سنگ ماه انواعی از ارتوکلاز که دارای تلالو آبی است به سنگ ماه تولد یا مهسنگ معروف است.

سنگ ماه تحت امواج بلند فرابنفش رنگ آبی و تحت امواج کوتاه فرابنفش نارنجی کمرنگ از خود ساطع می کند. تحت اشعه ایکس بازتاب سفيد تا بنفش دارد. بنابراین یکی از راههای شناخت این سنگ توسط امواج است. به رنگ های زرد و بی رنگ وجود دارد که البته درخشش آبی یا صورتی را در بازتاب خواهد داشت.

سختی آن بین 6-6.5 بوده، خاکه آن سفید است و نیمه شیشه سان است. تقریبا در همه جای دنیا بخصوص ایران یافت می شود و از سنگهای نیمه گرانبها است. در سریلانکا در سنگ های آب شسته رودخانه ای یافت می شود. نوع هندی آن دارای رنگ های سفید تا قرمز سیر است. بصورت کابوشون تراش داده می شود تا اثر چشم گربه را نشان دهد.

انرژی درمانی سنگ ماه تولد(مون استون)؛ سنگ متولدین خرداد

سنگ ماه یا مون استون، جواهر قدیمی است که از اهمیت روحانی قابل ملاحظه ای برخوردار میباشد. مون استون، با ماه و نیز جنبه زنانه طبیعت احساسی ما در ارتباط می باشد. مهسنگ، برای خنک کردن، آرامش بخشیدن و التيام دادن عکس العمل های افراطی ما، در موقعیت های احساساتی و شخصی، کمک بزرگی می باشد.

سنگ ماه تولد، جواهر مقدسی در فرهنگ هندو بوده است و در حجاری های درهای معابد، از مون استون، برای تزیین استفاده میکرده اند. در این تزئینات، تصاویری از مرد و زن که یکدیگر را در برگرفته اند، مشاهده میشود. این تصاویر، مظهری از وحدت بین دو جنبه مذكر و مؤنث وجود ما است؛ و بیانگر وحدت بین طبیعت احساسی و رؤیایی وجود ما می باشد. در واقع این یک گوهر محافظ طبیعت و گیاهان بوده و باعث ثمره آنها می شود. گفته شده در درمان صرع و جنون نیز مفید است.

مون استون، گوهری مربوط به رشد درونی و قوت می باشد و به پیشرفت روحی ما کمک می کند. در زمان ماه کامل (چهاردهم ماه)، و هنگام پریود ماهانه زنان، مراقب حساسیت فوق العاده طبیعت احساسی خود باشید و مون استون را از خود دور کنید؛  مون استون به مردان خردادی توصیه می شود، تا جنبه زنانه  احساساتی وجودشان را بگشاید.

 

سنگ چشم ببر سنگ سیاره خردادی ها

سنگ چشم ببرچشم ببر سنگی زیبا با طرح های راه راه موازی گونه به عنوان دیگر سنگ ماه تولد خرداد می باشد که انتخاب اسم این سنگ به علت بازتاب نور از آن شبیه چشم ببر است. سنگ چشم ببر در گروه سنگ های کوارتز قرار دارد. چشم ببر غالبا از دی اکسید سیلیکون تشکیل شده و توسط اکسید آهن رنگ شده است. جواهر چشم ببر دارای رنگ هایی طلایی تا قرمز – قهوه ای دارد و درخشندگی آن ابریشمی مانند می باشد.

 

معمولا سنگ چشم ببر را بدون اینکه تراش بدهند، صیقل داده تا درخشندگی خود را به بهترین شکل ممکن نمایان سازند. رنگ سرخ سنگ های چشم ببر را از روش فرآیند حرارت ملایم ایجاد می کنند. چشم ببر هایی که تیره رنگ هستند نیز از طرق مصنوعی و با استفاده از نیتریک اسید ترمیم و روشن می شوند. سنگ هایی به رنگ عسلی که الگو گرفته از سنگ چشم گربه که ارزش قیمتی بالاتری دارد استفاده می شوند، اما به طور حتم تاثیر لازم را دارا نمی باشند.

نیروهای جادویی چشم ببر برای ماه خرداد

سنگ چشم ببر قرمزبرخی اعتقاد دارند که سنگ چشم ببر دارای خواص درمانی و جادویی است. این سنگ باعث فعال شدن و بهبود اعضای حرکتی بدن مثل استخوان و مفاصل می شود و در از بین بردن فشار خون بالا و کمک به آسم، مشکلات قلبی، روماتیسمی و اوتیس سودمند می باشد. سنگ چشم ببر باعث گرما بخشی به بدن شده و مجراهای تنفسی و به تبع، در بهبود تنگی نفس و آسم بسیار مفید است.

چشم ببر باعث آرامش درونی، از بین بردن استرس و افکار مزاحم، تمرکز فکری و اعتماد به نفسمان را افزایش و به فرد توانایی مقابله با سختی ها و موانع سخت زندگی را می دهد. گفته شده این سنگ برای کسانی که دچار مشکلات مالی هستند یاری دهنده با ارزشی است. چشم ببر در زمان سفر به شخص کمک می کند زیرا با تمرکز ذهنی ای که در شخص ایجاد می نماید، وی را از خطرات پیرامون خود مصون نگه می دارد. شاید به همین خاطر بود که سربازان رومی در لباس های زرهی خود از سنگ چشم ببر استفاده می کردند. در آفریقا، از سنگ چشم ببر جهت دفع سحر و جادو که به جادوی سیاه مشهور است بکار برده می شود. درگذشته کسانی که به نفرین اعتقاد داشتند، این سنگ را همراه خود حمل می کردند.

زمرد برای متولدین خرداد

زمردزمرد ها در گرانیت ها، پگماتیک ها و شیست ها و همچنین رسوبات آبرفت یافت می شود. آنها به راحتی خراش می خورند، اما به لطف سختی بالای خود خراش ها می توانند پاک شوند. زمرد ها از سبز روشن تا سبز تیره رنگ وجود دارند. سایه سبز با حضور اکسید کروم و وانادیم تعیین می شود.

اولین معادن زمرد شناخته شده در جنوب مصر بود و نشان می دهد که از 2000 سال قبل از میلاد استفاده می شد. امروزه برخی از بهترین سنگهای زمرد از کلمبیا، بهترین آنها از معادن Chivor و Muzo هستند. فقط زمرد هایی با کیفیت هستند که شفاف و بی عیب و نقص باشند. اکثر سنگ های معدنی زمرد دارای شکستگی های کوچکی در سطح خود هستند. زمرد های باکیفیت نادر و بسیار ارزشمند هستند و معمولا فقط در اندازه های کوچک یافت می شوند. یک زمرد خوب ممکن است دو تا سه برابر با الماس ارزشمند باشد.

خواص زمرد برای متولدین خرداد

سنگ زمرد در بیش از شش هزار سال در بسیاری از فرهنگ ها، مورد توجه بوده است. در طول تاریخ، گفته شده است که رنگ سبز زمرد انسان را مسحور خود می کند. زمرد زندگی، زیبایی و عشق پایدار است. رنگ آن نماد زندگی جدید، جوانی و وعده بهار است، به همین دلیل است که سنگ ماه تولد خرداد و در بسیار منابع گفته اند زمرد سنگ ماه متولدین اردیبهشت نیز می باشد. زمرد با زندگی فنا ناپذیر مرتبط است. چه کسی می خواهد برای همیشه زندگی کند؟

اولین ارجاع به زمرد در ادبیات غربی از ارسطو است. او طرفدار بسیاری از سنگ های قیمتی بود و نوشت که زمرد شأن و اعتبار شخص را در حضور و سخنرانی در طول کسب و کار افزایش می دهد، در دادرسی پیروز شود و کمک می کند تا مسائل حل و فصل شوند. او همچنین اظهار داشت: “چنانچه زمرد از گردن آویز و یا در یک حلقه انگشتر در انگشت قرار داده شود از بیماری در حال سقوط (صرع) جلوگیری می کند. بنابراین، ما به نجیب زاده ها می سپاریم که زمرد را به گردن فرزندانشان بیندازند تا به این مشکل برنخورند.

کریزوپراز برای خردادی ها

 این جواهر نیمه شفافی، به رنگ سیب سبز میباشد. درواقع نوعی سیلیس است که بسیار شبیه کوارتز است، اما مشخصه آن، رسوبات نیکل در سنگ است که رنگ سبز متمایزی را به آن می دهد. تفاوت آن با زمرد، یکی دیگر از معروف ترین سنگ های سبز است که رنگ آن را از رسوبات کروم می گیرد.

 

درمان با کریزوپراز سنگ خردادی ها

کریزوپراس معدنیکریزوپراس متعادل کننده فوق العاده ای، برای جسم فیزیکی و ذهن است. کریزوپراس، بطور پیوسته، نوری را منتشر میسازد و در نتيجه، اثرات خواب آور و آرام کننده ای را بر شخص استفاده کننده، بجا می گذارد. کریزوپراس، ظاهرا مشکلات را حل کرده، افکار ناآگاه را به سطح آگاه ذهن می آورد. همچنين به رسیدن فرد، به مراحل بالاتر آگاهی کمک نموده، دید درونی را تقویت می کند.

کریزوپراس، دارای اثرات درمانی فوق العاده زیادی است و با ایجاد تعادل و اراده، به کسانی که رفتار عصبی دارند، کمک مینماید. رنگ های سبز تیره تر، دارای فرکانس قوی تری نسبت به رنگهای روشن تر می باشند با اینهمه از هر دو رنگ، بعنوان وسیله ای برای آرام کردن اختلالات مربوط به عقده های خود کم بینی، یا خود بزرگ بینی، استفاده میشود. کریزوپراس، در درمان اشکال ملایم صرع، نیز مفید میباشد. نور سبز – طلائی این گوهر، در تغذیه، شارژ کردن و آرام نمودن قلب نیر مؤثر میباشد.

درمان روحی با سیترین سنگ متولدین خرداد

سنگ خام سیترینسیترین همانند نیروی محرکی برای برای ذهن و خرد می باشد و باعث باز شدن درب های بین ذهن والا و ادراک غریزی سطحی می شود. سیترین نماد صلح و دانش است. رنگ های روشن سیترین باعث روشن شدن افکار و آگاهی کیهانی می شود که مخصوصا جهت بهبود غده های ترشحی داخلی و یا دستگاه گوارشی کمک می کنند و باعث تمیز شدن، تصفیه و از بین رفتن سموم این ناحیه از بدن می شوند.

در رنگ های تیره یا قرمز تر سیترین، در از بین بردن ترس هایی چه از نظر احساسی یا ذهنی، تاثیر مستقیم دارند و باعث دور کردن این نوع افکار از “سولر پلکوس” (چاکرای سوم) نیز می شوند. اگر احساس بی قراری یا آزردگی می کنید حتما این گوهر زیبا را همراه خود داشته باشید زیرا باعث تسکین و آرامش افکار شما می شود. در بهبود افسردگی ها، یبوست و دیابت از نیروی قدرتمند سیترین خود را بهرمند سازید. سیترین به طور کلی سنگ ماه تولد خرداد و شهریور می باشد.

متولدین ماه تیر

سمبل: خرچنگ – عنصر: آب – سیاره: ماه – عضو آسیب پذیر: سینه و شکم – روز اقبال: دوشنبه – اعداد شانس: ۳ و ۷ – سنگ خوش یمن: مروارید – رنگ: نقره ای – حیوان: حیوانات صدفدار -سیاره خود – ماه –

متولد تیر ماه دائما در حال تغییر است.اگر به او اطمینان کامل نداشته باشی، هرگز رابطه عاشقانه با او نخواهید داشت.او از عشق ورزیدن لذت می برد و در عوض می خواهد آن را دریافت کند.

.

یاقوت سرخ سنگ ماه تولد تیر

سنگ یاقوت سرخ یا روبییاقوت نوعی از کرندوم است. کروندوم خالص بیرنگ است که در این حالت یاقوت سفید را بوجود می آورد. بنابراین رنگ در اثر ناخالصی های شیمیائی بوجود می آید. مقادیر کمی از کروم باعث رنگ سرخ یاقوت است. بهترین نوع سنگ یاقوت سرخ در منطقه ماگوک در کشور برمه پیدا شده است. این گوهر را در سنگ های رودخانه ای نیز می توان یافت.

نادرترین و ارزشمند ترین یاقوت برمه ای، یاقوت سرخ ستاره ای نام دارد که به «خون کبوتر» معروف بوده زیرا همانند خون کبوتر یا قمری می باشد. درون این نوع روبی چیزی مثل یک ستاره شش وجه نورانی با تقارن عالی بنظر می رسد. وقتی سنگ را می چرخانید مرکز ستاره نیز حرکت می کند. یاقوت تایلند تیره تر است و به قهوه ای می زند. در دره هونزا در پاکستان هم یاقوت وجود دارد که درازای بعضی از تکه های آن تا ۵ سانتی متر می رسد. مقادیر کمی هم در ایران، افغانستان، استرالیا، برزیل، کامبوج و هند یافت می شود. یاقوت هم به صورت کابوشون و هم برلیان تراشیده می شود. نوع مصنوعی آن هم در کارخانه ساخته شده است.

نیروهای جادوئی یاقوت سرخ برای متولدین تیر

روبی یا یاقوت سرخ مهمترین سنگ ماه تولد تیر بوده و همواره از جایگاه ویژه ای در افسانه ها و اسطوره ها برخوردار است. برای هزاران سال است که به عنوان گوهری بخت آور، مورد علاقه خانواده های سلطنتی در سراسر جهان بوده است. یاقوت سرخ به مدت طولانی به عنوان یکی از قدرتمندترین هدایا برای ارجمندی بودا و کریشنا(خدای هندو) شناخته شده بود. مردم هند معتقدند که درخشش قرمز روبی از یک شعله داخلی است که هیچ انسانی نمیتواند خاموشش کند، در نتیجه یاقوت سرخ سنگی کاملا روحانی است.

 

اغلب سند های تاریخ باستانی حاوی اطلاعاتی هستند که بیان می کنند از خواص یاقوت سرخ برای سم زدایی از خون، جلوگیری از گرسنگی و حفاظت از طاعون(مرض های مرگ آور) استفاده می شود. البته روبی هنوز هم جهت حذف سموم از خون از کل بدن، درمان تب و همچنین بیماری عفونی شناخته شده است. گفته شده است که برای قلب و سیستم گردش خون بسیار مفید است، زیرا جریان خون را افزایش می دهد. همچنین محرک غدد فوق کلیوی، کلیه ها، طحال و اندام های تولید مثل می باشد. یاقوت سرخ به عنوان سنگ ماه تولد تیر خستگی و بی حالی را با توانایی و قدرت برای شخص جایگزین می کند.

زمرد؛ سنگ متولدین تیر

بر طبق اساطیر هند، اسم زمرد ابتدا از سانسکریت به عنوان ” marakata” ترجمه شد، به این معنی “چیز های سبز رشد کننده” است. اعتقاد بر این است نامی که می دانیم از یک کلمه پارسی “زمرد” باستان است که به زبان لاتین “smaragdus ” ترجمه شده است و در نهایت با گذشت زمان، به زمرد تغییر یافت. سوابق نشان می دهد که زمرد در 4000 سال قبل از میلاد شناخته شده و در بازار های بابل به فروش می رسد.

از نظر شیمیایی، زمرد، یک سیلیکات بریلیوم-آلومینیوم است که رنگ سبز آن به دلیل مقادیر کمی از ترکیبات کروم و وانادیوم است. زمرد یک عضو سبز از خانواده بریل است. خواهر یا برادر تنی آکوامارین(آبی سیر)، مورگانیت (صورتی)، بریل طلایی (زرد) و هلیودور (زرد سبز) و همچنین بيكس بايئيت (قرمز) است که بسیار نایاب تر از بقیه است.

بهترین زمرد ها در آمریکای جنوبی و کلمبیا یافت می شوند، جایی که در آنجا بیش از 400 سال معدن دارند. زمرد های با کیفیت از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند. هند، زیمبابوه و استرالیا منابع جزئی از این سنگهای طبیعی را دارند. زمرد ها به ندرت بی عیب و نقص هستند، بنابراین اغلب با روغن کاری کردن جهت پنهان کردن نواقص آنها را بهبود می دهند. زمرد های مصنوعی نیز در آلمان، فرانسه و ایالات متحده تولید می شود. زمرد مشرق زمین (مثل افغانستان)، گوهری متفاوت، نوع سبز شفاف از نوع کراندوم است.

قدرت جادویی زمرد برای متولدین تیر

کریستال زمرد معدنیاساطیر باستان گفته اند زمرد به اسطوره‌ى روم‌ مركورى، پيام‌ رسان‌ خدايان‌ كه‌ يونانيان‌ به‌ او s‏e‏m‏r‏e‏H‏ مى‌گفتند تعلق دارد. بدین ترتیب  زمرد معمولا گوهری برای محافظت از مسافرین شناخته شده است. زمرد برای دوران نقاهت پس از یک بیماری عفونی، درمان سینوس ها، ریه ها و عضلات بکار می رود. برخی گفته اند برای بهبود بینایی و اثر ضد سمی بر روی کبد  مفید است.

گفته شده است که زمرد باعث تحریک ظرفیت ذهنی شخص و افزایش حافظه می شود. زمرد کمک می کند تا هوش  با درک و بینش ترکیب شده و انتخاب درست انجام شود.  این گوهر زیبا سنگ ماه تولد تیر و خرداد است و همچنین از زمرد بعنوان سنگ اصلی ماه تولد اردیبهشت یاد شده است .

سنگ ماه یا مون استون برای تیر

سنگ ماه یا مون استونسنگ ماه یا مون استون از انواع اورتوکلاز شیری رنگ و یک فلدسپار قلیایی است. با درخشندگی آبی یا سفید، ظاهر آن همانند درخشش قمر ماه است، از این رو نام آن سنگ ماه است. درخشندگی آن توسط بازتاب نور از ساختار داخلی لایه های بسیار نازک آلبیت آلبيت‌ (فلدسپات‌ سفيد به‌ فرمول‌:‏ 8‏O‏3‏i‏S‏l‏A‏a‏N‏) ساخته شده است. در حالی که لایه ضخیم فلدسپار چیزی است که رنگ سفید را ایجاد می کند.

سریلانکا، منشاء مون استون هایی است که به تابندگی ضعیف آبی رنگ پریده و در سطح زمین تقریبا شفاف هستند. با این حال، نمونه هایی از هند، بشکل ابرهایی از نور و سایه در بسیاری از رنگ های دیگر مانند قهوه ای مایل به سبز، سبز، نارنجی یا ساده قهوه ای وجود دارد.

سنگ درمانی سنگ ماه(مون استون) برای تیر ماه

سنگ ماه به اُپال آبی، چشم ماهی و چشم گرگ نیز معروف است و مدتها پیش فکر می شد که اتصالات از بین نرفتنی ذاتی با قمر ماه دارد. همانطور که از نامش پیداست، سنگ ماه به شدت به ماه و الهه مادر و همچنین شهود متصل است. گفته شده است که همه مون استون ها به بسیاری از مشکلات زنانه کمک می کنند، از جمله سیستم تولید مثل، بارداری و زایمان، تغییر زندگی، آبستنی، سندرم قبل از یائسگی، تغذیه با شیر مادر، یائسگی، کاهش از بین رفتن پوست، مو و چشم می شود. مون استون همچنین سنگ ماه تولد تیر و خرداد می باشد.

مون استون در هند، بسیار مقدس است و تنها روی یک پارچه زرد اجازه نمایش دارد. در این فرهنگ گفته شده است که نور مهتاب هنگامی که ماه کامل است قدرت جادویی به این گوهر می دهد، همچنین باور دارند که خوش سعادتی را به ارمغان می آورد و اجازه می دهد شخص آینده خود را ببیند.

مروارید؛ سنگ متولدین تیر

سنگ مرواریدمروارید سنگی بسیار نرم بوده که حدود 2٪ آن از آب تشکیل شده و نباید در یک مکان خیلی گرم نگهداری شود، در غیر اینصورت باعث خشک شدن و ایجاد ترکهای مویی روی سطح آن می شود. اینکه در آب شور باشد یا آب شیرین، مروارید طبیعی یا پرورشی باشد، تولید آن نتیجه یک مکانیسم دفاعی علیه وارد شدن جسم خارجی مثل شن یا ماسه است که باعث تحریک در داخل صدف علیه آن می شود. هنگامی که این تحریکات درون پوسته قرار می گیرند، لایه هایی از آراگونیت (معروف به صدف مروارید) در اطراف شی تحریک کننده ایجاد می شود، تا زمانی که به تدریج مروارید جامد را تشکیل دهد. نور منعکس کننده از این لایه های همپوشانی چیزی است که منجر به تولید ویژگی درخشندگی مروارید می شود.

 

امروزه بیشتر مروارید کشت شده در ژاپن تولید می شود. در آبهای گرمتر جنوب شرقی اقیانوس آرام، در دریای جنوبی صدف های بزرگتر، مروارید پرورشی و مروارید سیاه جزیره تاهیتی را تولید می کنند که بزرگتر هستند. مروارید آب شیرین بیشتر در چین کشت می شود. کیفیت مروارید به واسطه تلئلو مروارید و لرزش، جلا و انعکاس و درخشندگی سطح آن ارزش گذاری می شود. مروارید زیبا و بی نقص هیچگونه ترک یا خال روی آن ندارد. سایر عواملی که بر ارزش تاثیر می گذارند عبارتند از: منظم بودن شکل، اندازه و رنگ .

خواص مروارید برای متولدین تیر

مروارید درون صدفمروارید از لحاظ تاریخی نماد خلوص، بی گناهی و ایمان است، مروارید کمال شخصیتی فرد را ارتقاء می دهد و به شفاف سازی ذهن شخص کمک می کند تا بتواند کانال تمیز و روشنی جهت ورود حکمت و رهنمودهای معنوی ایجاد کند. زمانی در داستان و افسانه های باستانی تصور می شد که مروارید ها اشک های خدایان و الهه ها هستند. از مروارید به عنوان سنگ طلسم ماه تولد تیر نیز یاد شده است.

یکی از قدیمی ترین گردنبندهای مروارید در چهار هزار سال پیش متعلق به ملکه ایرانی هخامنشی است که آن را بر گردن می آویخت که در موزه لوور فرانسه قرار دارد. جواهرات مروارید ملکه شبا در طول قرن ها به عنوان افسانه ای تبدیل شده است و گفته شده است که کلئوپاترا فقط شراب را با مروارید زمینی در آن می نوشید تا خود را از زهر محافظت نماید.

در چین باستان، اعتقاد بر این بود که مروارید در حقیقت آب دهان(تُف) اژدهایان می باشد وقتی که آنها در هوا برای تولید باران پرواز می کنند، بنابراین بسیاری از چینی ها مروارید را به عنوان طلسم ها در برابر آتش می پوشند. مروارید تمام چاکراها را متعادل و التیام خواهد بخشید. مروارید انرژی منفی از کسی که آن را می پوشد را جذب می کند و سپس به فرد برای دیدن و مقابله با حقیقت خود کمک می کند. به طور مستقیم با چاکرا سوم “ناف” و چاکرای هفتم “تاج” در ارتباط است. این گوهر زیبا سنگ ماه تولد تیر و همچنین مروارید به عنوان سنگ اصلی متولدین خرداد می باشد.

برج سرطان چهارمین برج در طالع بینی خورشیدی است تیرماهیها عاشق مهتاب هستند و این علاقه از آنجا است که خصوصیات آنها نیز مثل ماه است. شخصیت ثابت و شوخ بودن آنها از این مشخصه است. آنها مجلس را به راحتی گرم و شاد می کنند و انسانهای شوخی هستند. شاد بودن و خنده رو بودنش ظاهری است و در باطن شخصیتی شکاک دارد و به راحتی این خصوصیت را به دیگران منتقل می کند. انسانی زود رنج است و به راحتی اشکش در می آید اما اگر آن را بروز ندهد از درون گرفته و ساکت میشود. اما این آدم خنده رو اگر ناراحت شود هیچ گاه آن را فراموش نمی کند.

سمبل ماه تیرآنهاگاهی اوقات  عصبی و بداخلاق هستند و این خصوصیت به تغییر حالت ماه یا مد دریا بر می گردد. متولدین سرطان انسانهای احساسی هستند، آنها خیالاتی و رؤیایی اند، حافظه قوی دارند و نسبت به زادگاه خود متعصب هستند. متولد تیر  راز دار خوبی است ، مهربان و با هوش است و به وسایل عتیقه و قدیمی علاقه مند است. او به قدری راز دار است که کسی از راز زندگی او سر در نمی آورد اما او می تواند از هر راهی مسائل شما را پیدا کند. او انسان خسیسی نیست واما ترجیح می دهد دیگران قبل از او حساب کنند.

او انسان حسابگری است و به همین دلیل در معامله ها موفق است او در انجام هر کاری تمام بعدهای آن را می سنجد و بعد عمل می کند. آنها خانواده دوست هستند و خانه شان را مقدس می دانند او بسیار آینده نگر است اما همیشه از آن می ترسد که مبادا دچار ورشکستگی و قحطی شود. 

متولدین ماه تیر اغلب به بیماریهای گوارشی – روده – قفسه سینه و پوست مبتلا می شوند.

روحیه آنها عاشق پرورش گل و گیاه است و هیچ کس به اندازه او نمی تواند در امور مالی پس انداز خوبی داشته باشد آنها بسیار ملاحظه کارند و از دست کسانی که اسراف می کنند عصبانی می شوند و به یاد محتاجان می افتند.

متولدین ماه مرداد

سمبل: شیر – عنصر: آتش – سیاره: خورشید – عضو آسیب پذیر: قلب و پشت بدن – روز اقبال: یکشنبه – اعداد شانس: ۸ و ۹ – سنگ خوش یمن: یاقوت – رنگ: زرد – گل: آفتابگردان – حیوان: گربه سانان

عاشق عاشق شدن است و معشوق خود را غرق هدایای خود می کند.تلاش می کند تا رابطه عاشقانه بی نقصی را خلق کند.

زبرجد یا پریدوت سنگ ماه تولد مرداد

زبرجد یا پریدوت سنگی قیمتی و قدیمی است که به وفور در خاورمیانه یافت می شود. درخشش آن مثل شیشه است. رنگ جواهرات پریدوت بسته به مقدار آهن موجود در ساختار بلوری آن، ممکن است از زرد  زیتونی تا سبز قهوه ای متفاوت باشد. سختی زبرجد بین 6.5 تا 7 درجه موس می باشد. با ارزش ترین رنگ پریدوت، سبز زیتونی پر رنگ می باشد. زیبایی این گوهر به همراه رنگ کم نظیرش، جذابیت خاصی به آن می دهد.

جالب است بدانید در زمان های خیلی دور به این سنگ توپاز می گفتند، تا اینکه حدود سیصد سال قبل فرانسوی ها این گوهر را “پریدوت” نامگذاری کردند. بلورهای بسیار زیادی از پریدوت در منطقه Mogok میانمار (برمه) یافت می شوند. در موزه واشینگتن یکی از بزرگترین آن یعنی 310 قیراط وجود دارد. پریدوت در ایالات متحده به ندرت بزرگتر از دو قیراط است.

 

پریدوت - زبرجد

قدرت های جادویی پریدوت برای متولدین مرداد

پریدوت، دارای تلألو سبز – طلائی ملایمی است. بدلیل دارا بودن مقدار زیادی رنگ  زرد در درون سبز، پریدوت دارای کیفیت توسعه دادن قدرتهای ذهنی میباشد و نیزمتعادل کننده و آرام بخش برای احساسات می باشد. پریدوت سنگ ماه مرداد می باشد و مختص سال سوم سالگرد ازدواج است. ساکنان آتلانتين، مصریان باستان، آزتک ها، آینکاها، و تولیک ها، از پریدوت، بعنوان آرام بخش، تصفیه کننده و متعادل کننده انرژی در جسم فیزیکی، استفاده میکرده اند. گفته می شود جهت افزایش قدرت جادویی آن باید آن را همراه با طلا استفاده کرد.

 

پریدوت دارای اثرات پاک کننده زیادی است و دارای ارزش بسیار زیادی در هضم غذا، رفع یبوست، کمک به شرایط زخم معده مانند و تورم روده ها و برقراری انرژی در طحال دارد. به کمک این سنگ خورشید(مصریان قدیم به آن سنگ خورشید می گفتند)، دیده درونی را باز می کنیم. پریدوت مالیخولیا را بهبود داده و الهام می بخشد. زبرجد سنگ ماه تولد مرداد و مهر می باشد.

اونیکس؛ سنگ ماه تولد مرداد

عقیق سلیمانی یا اونیکسمنشا نام اونیکس در زبان یونانی است و به معنای نوکس nux یعنی “ناخن” است، که احتمالا به دلیل شفافیت ضعیف آن بوده است. عقیق سلیمانی یا عقیق سیاه، راه راه، انواع مختلفی از عقیق معدنی سیلیس با نوارهای سفید و سیاه متناوب می باشد. عقیق سلیمانی در حکاکی های سنگ های قیمتی و برجسته کاری استفاده می شود زیرا لایه های آن می تواند برای نشان دادن یک کنتراست رنگ بین طراحی و پس زمینه برش داده می شود.

مکان اصلی اونیکس معمولا در هندوستان و آمریکای جنوبی است. نام آن توسط رومی ها برای انواع  سنگ ها شامل مرمر سفید، کلسدونی مورد استفاده قرار می گرفت که در حال حاضر به عنوان عقیق سیاه مرمری شناخته شده است. عقیق سلیمانی یکی از 12 سنگ های یاد شده می باشد که در کتاب مقدس به عنوان سينه‌ بند ملیله‌دوزى شده خاخام‌ بزرگ‌ يهود آمده است .

نیروی ماورائی عقیق سلیمانی برای متولدین مرداد

انگشتر عقیق سلیمانیاونیکس سنگی برای تازه سازی، تقویت ذهن و افزایش درک شهودی، افزایش نیروی جنسی و فیزیکی مخصوصا برای ورزشکاران، کنترل غرایز جنسی و عادات بد می باشد. در عصر باستان برخی اعتقاد داشتند که این سنگ نماد شیطان و ابلیس است که در نیمه شب باعث وحشت و کابوس می شود. در زمان قدیم اعتقاد داشتند درون سنگ سلیمانی جن وجود دارد که درصورت در همان حال برخی آن را به عنوان محافظی در برابر نیروهای بد اهریمنی می دانستند!

اگر عقیق سلیمانی را در خواب دیدید به معنی داشتن زندگی ای سرشار از شادی می باشد. بطور کلی عقیق سلیمانی سیاه متعادل کننده نیروهای بدن نظیر عواطف یا حس زنانه – مردانه بودن است. به همین دلیل آن با چاکراه اول بدن در ارتباط می باشد و با خارج یا وارد کردن انرژی از ریشه تا چاکرای تاج برای به تعادل رسیدن انرژی جسمانی و تمرکز و رسیدن به نیروهای برتر کمک می کند. اونیکس سنگ ماه تولد مرداد و دی ماه می باشد.

ساردونیکس یا عقیق یمانی برای مردادی ها

سنگ ساردونیکس یا باباقوریاحتمالا باباغوری یا ساردونیکس ارزان ترین سنگ ماه تولد مرداد می باشد و به لحاظ تخصصی یکی از انواع سنگ اونیکس (چالسدونی با کوارتز متبلور) است، اما ظاهر منحصر به فرد خود را دارد. یک سنگ ساردونیکس، از دو سنگ شفادهنده یعنی لایه های انیکس و یک ماده معدنی به نام سارد (یا کارنلین) مخلوط و ساخته می شود. این امکان از آنجایی وجود دارد که اونیکس و کارنلین از یک نوع کانی معدنی، یعنی کلسدونی است که در بسیاری از نقاط جهان در پوسته زمین فراوان است.

ترکیبی از سارد(کارنلین) و اونیکس یک سنگ قرمز رنگی با نوارهای سیاه، سفید یا عمیق تر قرمز ایجاد می کند. این رنگها به سه رنگ باستانی الهه های سه گانه نیز معرف اند. گوهرشناسان بر این باورند که بهترین نمونه های ساردونیکس از هند است. سنگ های این ناحیه سایه هایی متضاد از قرمز با نوارهای سفید روشن در سراسر آن وجود دارد. این به طور معمول به آرایش زمین شناسی پوسته زمین در منطقه تعلق دارد. با این حال، سنگهای زیبا از ساردونیکس در بسیاری از نقاط جهان مانند برزیل، چین، آلمان و ایالات متحده آمریکا نیز استخراج می شوند.

خواص ساردونیکس؛ سنگ متولدین مرداد

گردنبند ساردونیکس یا باباغوریگفته شده است که یک سنگ ساردونیکس دارای بسیاری از توانایی های شفادهنده است که می تواند به صاحبش در زمان های سخت کمک کند. رومیان باستان اعتقاد داشتند که جواهر سحر آمیز ساردونیکس، شجاعت و شکوه و اعتماد به نفس را به صاحبش می دهد. همچنین حضور اراده شر یا مرض را از استفاده کننده دفع میکند زیرا یک سنگ قدرت و حفاظت است. در بعضی از فرهنگ ها، استفاده از ساردونیکس در تزئین خانه به منظور کنار گذاشتن ارواح شیطانی معمول است.

ساردونیکس یک گوهر احساسی است و سیستم عصبی و قوه درک احساسات را بهبود می بخشد. گفته شده که با استفاده از یک آویز یا حلقه ساردونیکس، توانایی شهود و تمرکز افزایش می یابد. سادونیکس روی چاکرای پنجم یا چاکرای گلو تاثیر مستقیم دارد و همراه چاکرای اول(ریشه) و چاکرای ششم(چشم سوم) هماهنگ و مفید است.

بلور کوارتز شفاف (دُرِّ کوهی) برای مردادی ها

سنگ کریستال کوارتزسنگ کریستال  یا دُرِّ کوهی شفاف در صورت خلوص همانند آب بی رنگ است که به بلور کوارتز شفاف معروف است. سختی بلور کوارتز 7 درجه موس می باشد. کریستال کوارتز یکی از فراوان ترین سنگهایی است که در همه جای دنیا به وفور پیدا می شود. این گوهر در اوایل تاریخ بعنوان ابزار و سلاح استفاده می شد و در حال حاضر در سراسر جهان در ساعت، لوازم و فن آوری استفاده می شود!

سنگ کریستال به طور جداگانه یا به صورت گروهی رشد می کند و با توجه به درجه حرارت در زمان تشکیل آنها، شکل های مختلفی را می گیرد. سنگ کریستال کوارتز شفاف به رنگهای مختلف وجود دارد و معمولا در شکاف کوهها شکل می گیرد با چاقو نمی توان آن را خراش داد. خاکه آن سفید است و از شیشه سان تا نیمه شفاف و بصورت کدر وجود دارد.

 

در کوهی خالص شفاف ذوب می شود و در اثر حرارت نمی ترکد در حالیکه عقیق که نوع سیلیکات آبدار است در اثر حرارت می ترکد. بلور کوارتز پرتو های ماورابنفش را از خود عبور می دهد. در ساخت شیشه، چینی و جواهر مورد استفاده است. کریستال کوارتز شفاف در نقاط مختلف ایران مانند طالقان، کوههای سبلان، کوههای زاگرس و غیره وجود دارد.

درمان با بلور کوارتز برای متولدین مرداد

کوارتز استاد شفا دهنده و “سنگ قدرت” است! گویا تنها سنگ همه فن حریف و چند منظوره در زمینه درمانی است. سنگ کریستال کوارتز تقریبا برای تمام متولدین برج های نجومی سال می تواند استفاده شود. بلور کوارتز شفاف به راحتی انرژی را تمیز، ذخیره و تقویت می کند و به طور کلی ذات طبیعی آن هماهنگ کننده می باشد.

کوارتز می تواند انرژی را دریافت (از دنیای معنوی) یا ارسال کند بنابراین برای انتقال خواص درمانی در همه سطوح تغییر ذهنی، احساسی، جسمی و معنوی استفاده می شود. بلور کوارتز شفاف طبیعی بافت ها و مایعات بدن را تحریک می کند تا در بالاترین فرکانس بهبودی تشدید شود. این سنگ با تمام چاکراها و غده های مغز برای تعادل، پاک سازی و بهبودی کار می کند. بلور های کوارتز سنگ هایی کامل جهت رسیدن به حالت هاله عرفانی و مدیتیشن می باشند. بلور کوارتز شفاف سنگ ماه تولد مرداد و اسفند می باشد.

تورمالین برای متولدین مرداد

سنگ های تورمالینتورمالین متنوع ترین و زیباترین سنگ ماه تولد مرداد است. این گوهر دارای خاکه بیرنگ است و بلور های آن بلند و دارای شیارهای طولی هستند. تورمالین از شیشه سان تا کدر وجود دارد که نوع شیشه سان آن در جواهر سازی استفاده می شود.

احتمالا بیشترین طیف رنگ و همچنین بیشترین اسامی را این جواهر دارد. انواع آن عبارتند از روبلیت به رنگ صورتی، ایندیکولیت به رنگ آبی، زمرد برزیلی به رنگ سبز، آکروئیت بیرنگ، دراویت به رنگ قهوه ای، سیبریت به رنگ بنفش و شورل به رنگ سیاه.

تورمالین ممکن است در یک سنگ دارای دورنگ باشد. نوعی از آن با مرکز صورتی و اطراف سبز، به تورمالین هندوانه ای معروف است. در سنگهای تیره تر، دورنگی واضح تر است. تورمالین از هر رنگ که باشد، اگر حرارت بیند، دارای بار الکتریکی می شود و یک سوی بلور منفی و سوی دیگر مثبت خواهد بود. این بلور چیزهای سبک و گرد و غبار را جذب می کند. به علت این خاصیت در جعبه گوهر فروشی، تورمالین زودتر از دیگر سنگها گردو غبار را بخود جذب می کند.

تورمالین اگر تحت فشار هم قرار گیرد دارای بار الکتریکی می شود. کوههای اورال روسیه دارای تورمالین آبی و قرمز است، که در خاکهای زرد حاصل از گرانیت های هواخورده می توان آن را یافت. در ماداگاسکار در صخره های پگماتیتی، انواع قرمز و بیرنگ آن را می توان یافت. نوع زرد و قهوه ای در سریلانکا، نوع سبز، آبی و قرمز در برزیل و نوع سبز در نامیبیا یافت می شود. اکثرا به آن برش تخت می دهند.

جواهر تورمالین هندوانه ایتورمالین سبز، عمیق و در عین حال پر تحرک است. تورمالین سبز، از طریق سیستم عصبی، ذهن را آرام و متعادل می کند  . تورمالین سبز، صاف، نیروبخش و درمان کننده است؛ دارای قدرت جوانی بخش بوده و موجب تجدید حیات در تمام بدن میشود. ادراکات و تصورات کهنه را در هم می شکند و ما را بسوی شروع جدیدی، در سطح متفاوتی از آگاهی، می راند. هر فردی بسوی رنگ مناسب و صحیح خود هدایت میشود. تورمالین سبز، درمان کننده فوق العاده ای برای بیماریهای قلبی، اشکالات مربوط به فشار خون، یا آسم می باشد.

تورمالین صورتی یا روبلیت در طیف های رنگی مختلفی از قرمز پررنگ تا صورتی و گاه بنفش دیده می شود. تورمالین صورتی احساس عشق قلبی و از خودگذشتگی را تقویت کرده و ذات ما را خالص و به هدفمان جهت می دهد. همانند یاقوت سرخ، تورمالین نیز در مورد تعادل دادن به درون انسان و قلب آنها اثر بسیار مفیدی دارد. روبلایت یا تورمالین صورتی قوه ادراک احساسی و بینش را در ما ایجاد می کند و اندوه و ناامیدی و دردهایی که درونمان را آزار می دهند از ما دور می کند.

سنگ کارنلین برای متولدین مرداد

سنگ کارنلیناین سنگ همانند عقیق از خانواده سنگ یمانی( Chalcedony – کلسدونی) بوده و جلایی بسیار براق و درخشان دارد. معمولا به رنگ نارنجی بوده و رنگ سرخ آن بعلت وجود آهن است و عامه به آن عقیق قرمز نیز می گویند ولی از نظر خواص و برخی خصوصیات فیزیکی در برش متفاوت می باشند. درصورت حرارت سفید یا زرد خواهد شد و اگر در زیر نور خورشید برای مدتی قرار گیرد رنگش روشن خواهد شد. بصورت سنگ دانه های آب شسته در مصر، هند، چین و برزیل یافت می شود. دیگر مکانهای وجود آن، اسکاتلند، آلمان، ژاپن، کامبوج و آمریکا می باشد، بیشتر بصورت کابوشون و گاهی هم به منظور حکاکی مورد استفاده است.

قدرت های درمانی کارنلین برای متولدین مرداد

سنگ عقیق کارنلین قلبیکارنلین، جن و دیو، و نیروهای شر را فراری می دهد، فتح و پیروزی را نصیب آدمی می کند. دافع و درمان کننده صرع بوده و خونریزی را بند می آورد، نیروی جنسی را زیاد، موجب تندرستی شده و عمر را زیاد می کند. تمامی بروج می توانند از آن استفاده نمایند.
کارنلین نماد گرمی، حیات بخشی و انرژی مثبت در کره زمین است. درواقع این گوهرارتباط عمیقی با خاک و ریشه دارد و شما می توانید از نیروی طبیعت آن استفاده کنید. کارنلین به عنوان سنگی تثبیت کننده مستقیما، انرژی را از طریق پوست وارد بدن می نماید. به همان شکلی که با فرو بردن هوا، پرانا (انرژِی حیاطی در مدیتیشن) را استنشاق می کنیم.

کارنلین همچنین در برابر حسادت، خشم و عصبانیت شما را از دیگران محافظت می کند و عشق به زندگی را افزایش می دهد. کارنلین احساس سلامتی و جریان نیرو را در بدن ایجاد می کند. همچنین بر روی هضم و جذب غذا، گردش خون، پاک کردن و تصفیه دستگاه گوارش اثر گذاشته و آن را تنظیم می نماید. گفته می شود با حکاکی کردن و نوشتن دعا یا علائم و کلمات کیهانی بر روی کارنلین می توان نیروی آن را افزایش و از خواص جادویی آن برای طلسم و غیره استفاده نمود. عقیق کارنلین سنگ ماه تولد مرداد و اسفند می باشد.

توپاز طلایی؛ سنگ متولدین مرداد

توپاز طلایی و زردتوپاز را می توان در تمامی رنگ های رنگین کمانی پیدا کرد. با ارزش ترین رنگ قرمز یا صورتی است و اغلب به عنوان توپاز امپراتوری شناخته می شود. کمتر از 1٪ از تمام جواهرات توپاز شامل این رنگ می باشند. توپاز اکثر در برزیل یافت می شود. بعضی مکان های قابل توجه دیگر برای این سنگ قیمتی عبارتند از روسیه، آلمان، زیمبابوه و نیجریه. Topaz دارای رتبه 8 از 10 در مقیاس سختی موس (Mohs) برای سنگ های قیمتی است، و درنتیجه یک گوهر قیمتی محکم است که می تواند روزانه بدون خطر آسیب دوام بیاورد.

مشخص نیست که نام توپاز اولین بار کی نامگذاری شده است اما آنچه ما می دانیم این است که جزیره کوچکی در دریای سرخ که امروزه به عنوان زابارگاد zabargad شناخته می شود، بعدها به نام “توپازیوس” نامگذاری شد. پلینی بزرگ، نویسنده تاریخ طبیعی در قرن اول میلادی، این گوهر را به جزیره پیوند می دهد و می گوید نام جزیره از کلمه یونانی “topazos”، مشتق شده است. بعضی دیگر معتقدند که نام توپاز از زبان سانسکریت “tapaz” است که به معنای آتش است گرفته شده است.

نیروهای درمانی توپاز طلایی برای متولدین مرداد

توپاز زردتوپاز سنگی است که به منظور محافظت مورد استفاده قرار می گیرد، به ویژه در برابر حسادت، فتنه، بیماری، آسیب، مرگ ناگهانی، جادوگری و سحر و جادو منفی و غیر انسانی کاربرد دارد. گفته شده زمانی که توپاز در انگشتری با رکاب طلا در دست چپ قرار بگیرد، بسیار موثر می باشد. افسردگی، خشم، حرص و طمع، ترس، دیوانگی و همه احساسات ناخوشایند را از بین می برد. هنگامی که در داخل یا اطراف خانه قرار بگیرد، در برابر حوادث و آتش بسیار قوی عمل می کند. در زیر بالش یا در اتاق هنگام خواب باعث دفع کابوس شبانه و یا خوابگردی می شود.

توپاز متابولیسم و هضم را تحریک کرده و با توجه به سنت های باستانی، خون ریزی را بند آورده و با تسکین تنش باعث آرامش می شود. توپاز گوهری آرامش دهنده و متعادل کننده احساسات بوده، فشار و تنش را آزاد می کند و می تواند شادی را به ارمغان بیاورد. از لحاظ فیزیکی، توپاز در درمان نقرس، اختلالات خون، خونریزی، کم اشتهایی، بازسازی بافت، سل، سالخوردگی (معکوس)، سیستم غدد درون ریز مفید می باشد.

توپاز زرد با خلق و خوی بد مقابله کرده و بد تحریک پذیری کج خلقی ناشی از کمبود خواب را آرام می کند. این رنگ همچنین می تواند بدن را در جهت بازسازی بافت کمک کند.

توپاز آبی به طور خاص موجب الهام هنری، تقویت غده تیروئید و افزایش متابولیسم می شود. معروف است که معمولا برای کاهش وزن (به علت رنگ آبی) استفاده می شود. توپاز طلایی سنگ ماه تولد مرداد ، فروردین، آذر و سنگ اصلی تولد ماه آبان توپاز نیز است.

الماس؛ سنگ متولدین مرداد

الماسسنگ الماس جزو گران ترین سنگ ماه تولد مرداد است که می توانید آن را در جواهرات خود جای دهید! الماس نه تنها سخت ترین سنگ قیمتی است، بلکه در واقع جزء سخت ترین ماده معدنی موجود در زمین با سختی 10 است. این واقعیت، همراه با درخشش و بازتاب نور فوق العاده آن، الماس را به یکی از با ارزش ترین جواهر جهان تبدیل کرده است. در دوران باستان، الماس ها به عنوان سنگ های سنگین مانند هر سنگ قیمتی دیگر استفاده می شود. یونانی های باستانی این آدم آهنی را به نام سنگ adamas به معنی “شکست ناپذیر”، “فنا ناپذیر” نامگذاری کردند.

الماس ها بر اساس آنچه که بازار چهار C می نامند درجه بندی می شود: برش Cut، شفافیت Clarity، رنگ Color و قیرات Carat. داشتن برش بهتر، رنگ واضح تر، عدم وجود ناخالصی ها و همچنین اندازه – وزن الماس باعث ارزش بیشتری برای هر سنگ ایجاد می کند.
الماس ها با فشار و دمای باور نکردنی در بیش از 50 مایل زیر زمین شکل می گیرند. در سال 1870، آفریقای جنوبی بالاترین تولید کننده الماس شد، اگر چه استرالیا در حال حاضر منبع اصلی، و همچنین بوتسوانا، برزیل، غنا، سیرالئون، زئير و ایالات متحده است.

خواص الماس برای متولدین مرداد

الماس توانایی کمک به شخص در پاک کردن تمام موانع پر انرژی، افزایش احساس اعتماد به نفس و عشق را دارد. همچنین کمک خواهد کرد که مشکلات عاطفی خود را درک کنید. گفته می شود طول عمر، فراوانی، تعادل و روشنی به روابط زندگی داده و با حسادت مقابله می کند. الماس افکار و احساسات فرد را تقویت می کند حال آنکه آیا قوی هستند یا ضعیف، الماس با دادن شجاعت و امید و ایجاد اعتماد به نفس به کسانی که آن را حمل می کنند، معمولا افکار و احساساتشان را بهبود می بخشد.

با توجه به سختی و قدرت آن و نیز ارتباط آن با خورشید، الماس برای سحر و جادو جهت افزایش قدرت جسمانی استفاده می شود. به دلیل ماهیت طبیعی خیره کننده خود، الماس به مدت طولانی به عنوان سنگ حفاظت شناخته شده است. گفته می شود که چنانچه بصورت شش گوشه تراش داده شود می تواند برای صاحب خود زندگی طولانی همراه با خوشبختی بیاورد. این گوهر گرانبها سنگ ماه تولد مرداد و همچنین سنگ اصلی ماه تولد فروردین نیز الماس می باشد.

متولدین ماه شهریور

سمبل: باکره – عنصر: خاک – سیاره: عطارد – عضو آسیب پذیر: سیستم عصبی – روز اقبال: چهارشنبه – اعداد شانس: ۳ و ۵ – سنگ خوش یمن: یاقوت کبود – رنگ:سبز – گل: بنفشه – حیوان: سگ کوچک – گربه

 متولد شهریور می تواند چنان تودار باشد که به نظر برسد که از برخورد با دیگران منع شده ولی آنگاه که به عشق واقعی خود دست پیدا کند، دیگر این ویژگی او را نخواهید دید.برای چنین انسان فداکار و مهربان، تحمل سختی بسیار با ارزش است.او به آسانی در عشق گول نمی خورد چون می داند در پی چیست.

یاقوت کبود سنگ ماه تولد شهریور

سنگ یاقوت کبودیاقوت کبود بهترین سنگ ماه تولد شهریور می باشد که بالاترین هماهنگی انرژی با متولدین این ماه را داراست. سافیر آبی یا یاقوت کبود به انواعی از یاقوت می گویند که رنگ قرمز نداشته باشند. عامه فكر می کنند که سافیر یا یاقوت فقط به رنگ آبی است. این گوهر زیبا به رنگ های سیاه، شنگرف، بنفش، آبی تیره، سبز، زرد و نارنجی یافت می شود. رنگ نوع آبی آن در اثر وجود تیتانیوم است. البته برای متولدین شهریور رنگ آبی تیره یا کبود آن مد نظر است.

یاقوت کبود برمه از کیفیت عالی برخوردار است و گاهی دارای ناخالصی های سیاه پر مانند است. به خاطر داشته باشید رنگ، در شناخت محل اولیه سنگ اهمیت ویژه ای دارد. سافیر کشمیر دارای رنگ آبی بسیار زیبائی است. این گوهر در برزیل، کامبوج، کنیا، مالاوی، تانزانیا تایلند و زیمبابوه پیدا می شود. تراش کابوشون آن می تواند ستاره شش پر و گاهی دوازده پر را بر روی خود نشان دهد.

قدرت جادویی یاقوت کبود برای شهریوری ها

جواهر یاقوت کبوداستفاده از یاقوت کبود فکر را راحت، غصه را دور و از شر دشمنان ایمن می سازد. با حمل آن جادو و سحر بر آدمی اثر نمی کند، انسان را از زندان و بند نجات می دهد. در هر خانه ای اگر یاقوت کبود باشد از آتش سوزی، ایمن و محفوظ است. استفاده از یاقوت کبود افکار شیطانی و شهوت انگیز  دور می سازد، بخاطر همین مسئله آدمهای مؤمن و پارسا از یاقوت کبود استفاده می کنند.

 

هرگونه درد و رنج را از ما دور می سازد.  یاقوت کبود علامت راستگویی و وفاداری می باشد تعلق یاقوت کبود به زهره می باشد و برای دخترانی که ازدواج نکرده خوشبختی می آورد. استفاده از آن برای اردیبهشتی ها سعادت و برکت را بهمراه دارد. اگر به نامزد و همسر خود یاقوت کبود هدیه دهید برای او شانس و خوش بختی را بهمراه خواهید داشت. چنانچه متولدین اردیبهشت  یاقوت کبود را به همراه داشته باشد، در میان جمع عزت و وقار داشته و شخصیت او پرکشش و پرجاذبه خواهد بود.

یاقوت کبود تقویت کننده حافظه ، دماغ و بینایی می باشد، غصه را دور کرده ، دشمنان را از بین برده، اگر بر روی پیشانی قرار دهید خونریزی دماغ را درمان و خون را بند می آورد. کسانی که دارای طبع صفراوی هستند از یاقوت کبود استفاده نمایند، مشکلات آنان حل و از حوادث آنان را محفوظ می دارد. اگر یاقوت کبود با طبع کسی سازگاری داشته باشد برای او سعادت و برکت آورده او را حفاظت می نماید، و به عشق استحکام می بخشد.  بطور کلی یاقوت کبود سنگ ماه تولد شهریور ، اردیبهشت، مهر و آذر می باشد.

 

جاسپر؛ سنگ ماه شهریور

سنگ جاسپرجاسپر سنگی مات، ساختار ریز دانه و متراکمی از ذرات معدنی سیلیس که دارای رنگ های مختلف قرمز و زرد تا قهوه ای و خاکستری می باشد. جاسپر دارای درخششی مات است، اما به خوبی جلا می گیرد؛ سختی آن و سایر خواص فیزیکی آنها مانند کوارتز است. نام جاسپر از کلمه یونانی iaspis، از ریشه زبان سامی گرفته شده است؛ در نوشته های باستانی این اصطلاح عمدتا به سنگ های شفاف و روشن رنگی و جاسپر مات اشاره می شود.

جاسپر سنگی رایج  و به طور گسترده ای بر روی کره زمین وجود دارد، که عمدتا به صورت رگه ها، سنگال و سنگ های رسوبی و دگرگونی پدیدار می شود، مانند کوه های اورال، شمال آفریقا، سیسیل، آلمان و دیگر نقاط. بعضی از انواع جاسپر رنگی هستند و نمونه های زیبا از آنها بصورت چوب درختان فسیل و تبدیل شده به جاسپر در آریزونا یافت می شود، در ایالات متحده آمریکا نیز شکل جاسپر شبیه سنگریزه های فرسایشی است.

خواص ماورائی جاسپر برای متولدین شهریور

سنگ جاسپرمصریان باستان، جاسپر را به شکل سوسک و به عنوان سنگ طلسم می پوشیدند، زیرا اعتقاد داشتند این سنگ انرژی جنسی را افزایش می دهد. بر طبق کتاب مقدس، جاسپر یک هدیه مستقیم از جانب خدا بود و اولین بنیان اساسی اورشلیم جدید خواهد بود. همچنین، هندی ها در آسیا و همچنین بومیان آمریکایی، آن را به عنوان سنگ باران جادویی و یک گوهر شفا دهنده قدرتمند می شناسند.

در کتب قدیمی گفته شده در گذشته جاسپر برای دور کردن ارواح خبیث و محافظت از دارنده این گوهر در برابر مار و نیش عنکبوت استفاده می شد. در قرن چهارم، باور بر این بود زمانی که به درستی از جاسپر استفاده شود، باران خواهد آمد. به طور سنتی معروف است هنگامی که جاسپر به عنوان گردنبند تزئینی آویخته شود، با خستگی و فرسودگی مبارزه می کند. هماهنگ کردن تمامی چاکراها و متعادل کردن انرژی یین و یانگ، جاسپر را به یک گوهر تثبیت کننده و بهبود بخش و همچنین متصل کننده به انرژی زمین و خاکی تبدیل کرده است.

عقیق خزه ای و شجر؛ سنگ ماه شهریور

عقیق خزه ای عقیق شجر یا خزه ای که از انواع گرانبهای عقیق است در رنگ های سبز متنوعی دیده می شود و دارای ترکیبات کلریت می باشد که بصورت یک درخت یا گلسنگ در درون بلور رشد کرده است. عقیق معمولا آبدار است و خرده های آن بر روی حرارت می ترکد بنابراین به این وسیله هم می توان عقیق را شناخت. هم در سواحل دریای خزر و هم سواحل خلیج فارس بلورهای آب شسته عقیق را در رنگ های قهوهای، سرخ، شیری و سبز می توان یافت.

وجود حباب هوا در بعضی سنگ ها باعث سبکی آنها می شود بنابراین اگر بلوری بر روی آب ایستاد تعجب نکنید. بر بستر اکثر رودخانه های ایران عقیق یافت می شود و هرگاه آب آنها را شسته باشد، تمیز کردن آنها آسان تر است. معمولا عقیق را بصورت کابوشون تراش می دهند.

 

قدرت های درمانی عقیق خزه ای برای متولدین شهریور

عقیق خزه ایعقیق خزه ای نماد ثروت و طول عمر می باشد. البته دارای خواص درمانی آنچانی نیست، اما دارای انرژی طبیعت سبز درون خود می باشد که برای افراد پر انرژی و پر کار مفید است. چنانچه فردی از عقیق در دست خود استفاده کند، اندوه و حزن از وی بیرون میرود و دشمنانش از وی رانده شده و نیازهایش برآورده شده و برکت در زندگی او آشکار می شود. عقیق خزه ای طلسم دار باغبان است، در جادوها شامل ثروت، خوشبختی و طول عمر استفاده می شود. از عقیق خزه ای برای ایجاد دوست جدید و کشف “گنج” استفاده کنید! بطور کلی عقیق سبز خزه ای یا شجر سنگ ماه تولد شهریور و بهمن می باشد.

سیترین؛ سنگ تولد شهریور

سنگ سیترین زردسیترین به رنگهای زرد، زرد پررنگ، عسلی و زرد مایل به قهوه ای وجود دارد. رنگ آن به علت وجود مقادیری از آهن در آن است. سیترین از خود دورنگی نشان می دهد. اگر حرارت بیند، رنگ آن سفید می شود و سختی آن تقلیل می یابد. سختی آن 7 درجه مو بوده و در واقع از خانواده کوارتز(تقریبا خواص مشابه) بوده و از پخته شدن آمیتیست به صورت طلایی یا زرد متمایل به قرمز می شود. در معرض پرتو ایکس رنگ آن به قهوه ای سیر تغییر می کند. معمولا در یک بلور آن می توان دو رنگ یا بیشتر را یافت. سیترین کمیاب است اما در فرانسه، ماد گاسکار، برزیل و جنوب ایران یافت می شود. بیشتر بصورت تخت تراش داده می شود اما گاهی تراش کابوشون هم به آن داده شده است.

درمان با سیترین برای متولدین شهریور

سنگ خام سیترینسیترین همانند نیروی محرکی برای برای ذهن و خرد می باشد و باعث باز شدن درب های بین ذهن والا و ادراک غریزی سطحی می شود. سیترین نماد صلح و دانش است. رنگ های روشن سیترین باعث روشن شدن افکار و آگاهی کیهانی می شود که مخصوصا جهت بهبود غده های ترشحی داخلی و یا دستگاه گوارشی کمک می کنند و باعث تمیز شدن، تصفیه و از بین رفتن سموم این ناحیه از بدن می شوند.

در رنگ های تیره یا قرمز تر سیترین، در از بین بردن ترس هایی چه از نظر احساسی یا ذهنی، تاثیر مستقیم دارند و باعث دور کردن این نوع افکار از  “سولر پلکوس” (چاکرای سوم) نیز می شوند. اگر احساس بی قراری یا آزردگی می کنید حتما سیترین را همراه خود داشته باشید زیرا باعث تسکین و آرامش افکار شما می شود. در بهبود افسردگی ها، یبوست و دیابت از نیروی قدرتمند سیترین خود را بهرمند سازید. سیترین سنگ ماه تولد شهریور و خرداد می باشد.

یشم(جید) برای متولدین شهریور

سنگ یشم سبزيشم در رنگ های فراوان یافت می شود. رنگ سبز سیر آن بیشتر مورد علاقه است. یشم در رنگ های سفید، صورتی، قهوه ای، سرخ، نارنجی، زرد، بنفش، سیاه و طیفی از رنگ های سبز پیدا می شود. وجود آهن باعث رنگ سبز سیر در سنگ یشم است. وجود بلورهای دانه دانه و در هم رفته باعث تلالو بیشتر این گوهر می شود. سنگ های سفید، سبز، زرد و سبز کمرنگ تحت امواج بلند فرابنفش بازتاب سفید می کنند و تحت پرتو ایکس بازتاب شدید بنفش نشان می دهند در صورتی که یشم های تیره تر بی اثر هستند.

یشم سبز تحت فیلتر رنگ چلسی، رنگ سبز را نشان می دهد. میانمار مهمترین معادن آن را دار است. سنگ های آن در اثر هوازدگی پوستهای قهوه ای می یابند. در آمریکا نوعی از آن هست که نیمه کدر است و بخوبی نوع برمه ای نیست. در کنده کاری های سنگ های قیمتی از یشم بیشتر استفاده می شوند.

خاصیت درمانی یشم؛ سنگ متولدین شهریور

یشم، سنگ باستانی خدایان، نماد آرامش و خلوص است. عشق را افزایش و پرورش می دهد. یشم از ما محافظت کرده و روح و جسم ما را هماهنگ می کند. شخصیت را تثبیت کرده و خودکفایی را ترویج می دهد. داستان بلند چینی ها نشان می دهد که سنگ یشم کلیدی برای طول عمر است و در واقع قدرت طول عمر را نیز دارد. یشم خوش شانسی و دوستی را جذب می کند.

در کتب قدیمی یشم سفید را حجر اخاطیس خوانده اند، قدما گفته اند که از رودهای خروشان بدست می آید و ضد صاعقه و دافع طاعون و بواسیر است. یشم ذهن را آرام نگه می دارد، افکار منفی را دور و ایده ها را تحریک کرده و روشنگری را به ارمغان می آورد. جید یا یشم با تقویت ظرفیت ذهنی باعث کمک به استدلال و تصمیم گیری می شود. بدین ترتیب جواهر یشم درصورت استفاده درست می تواند برای شما ثروت به ارمغان بیاورد. یشم بطور فرعی سنگ ماه تولد شهریور و همچنین از سنگ یشم برای متولدین اسفند نیز استفاده می شود.

زیرکن سنگ زیبای متولدین شهریور

سنگ زیرکنزیرکن یکی از زیباترین مجموعه سنگ ماه تولد شهریور می باشد. این کانی معمولا بصورت منشورهای زرد کمرنگ تا قهوه ای پررنگ وجود دارد که انتهای منشورها به حالت هرمی است. در رنگ ها و طیف های مختلف از قهوه ای، آبی، سبز و بی رنگ موجود است. خاکه آن بی رنگ است. در صخره های گرانیتی و آتشفشانی اسیدی یافت می شود. در برابر هواخوردگی مقاوم است.

در ماسه سنگ های سریلانکا و منطقه ماگوک در برمه بدست می آید. بلور قرمز در فرانسه، بلورهای قهوه ای در نروژ و بلورهای نزدیک به سفید در ماسه سنگ های تانزانیا یافت شده است. زرگون بصورت برلیان های گرد تراش داده می شود. اگر چه کانی نسبتا سختی است اما وقتی بصورت جواهر در می آید، کناره های تراش خورده آن هنگام استفاده به سادگی لبپر می شود.

خواص زیرکن به عنوان سنگ ماه شهریور

انگشتر زیرکنزیرکن برای حفاظت، تفکری روشن و پیشرفت در مثبت اندیشی استفاده می شود. زیرکن طبیعی گوهری برای توانمند سازی و انگیزه دادن است. گفته می شود که زیرکن بهترین همراه مسافرین است، و صاحبش را در برابر بیماری یا آسیب های حین مسافرت مصون و ایمن نگه می دارد. زیرکن به صاحبش، قدرت ماورایی را برای تعادل دوباره ذهن و درمان اختلالات عصبی زمانی که آن را در دست پوشیده است می دهد.

در بهبودی جسمی گفته شده است برای بیشتر خانم هایی که دوران استراحت و نقاهت بعد از زایمان را می گذرانند و نیاز به آرامش دارند مفید است. زرگون با عفونت ها و زخم های چرکی مبارزه می کند. گفته شده است که انرژی آن با چشم هماهنگ است و بینایی را بهبود می بخشد و از نابینایی جلوگیری می کند.

آزوریت – مالاکیت؛ سنگ متولدین شهریور

سنگ مالاکیت آزوریتسنگ آزوریت مالاکیت یکی از اعضای خانواده مس است. آزوریت و مالاکیت را در هر دو صورت گسترده یکپارچه و بلورین، با رنگ هایی از سبز تا آبی وجود دارد. آزوریت یک کریستال عالی در دنیای سنگ های قیمتی است که برای رنگ آبی خیره کننده اش شناخته شده است که در طول هزاران سال از طریق واکنش بین مس، هیدروژن، کربنات و اکسیژن تکامل یافته است. آزوریت ویژگی های سایه های آبی متضاد عمیق دارد که از ترکیب آن با مالاکیت به رنگ سبز، سنگ معدنی ای تقریبا همان خواص شیمیایی را دارد تشکیل آزوریت – مالاکیت را می دهند.

خواص سنگ آزوریتمالاکیت برای متولدین شهریور

سنگ معدنی آزوریت - مالاکیتبا بینش آزوریت و فرزانگی مالاکیت، این کریستال به شما کمک می کند تا ذهن شما شفاف و به سطح بالاتری از آگاهی های ماورایی برسید. آزوریت – مالاکیت سنگ “حقیقت”  و سنگ ماه تولد شهریور برای ارتقا روح معنوی آنهاست. آزوریت به روان فردی بسیار وابسته است، درواقع گوهری بسیار مناسبی برای چاکرای چشم سوم می باشد. نه تنها بینش شما را تقویت می کند، بلکه شما را به واقعیت هایی که ممکن است ندانید، روشن میکند. اگر چه ممکن است مغایر به نظر برسد، ولی گاهی اوقات به منظور تغییر دیدتان، شما باید از دورنگری و بینش فعلی خود بیرون بیایید.

این همان جایی است که مالاکیت یک متحد قدرتمند است. مالاکیت وقتی که شما نیاز به رابطه نامطلوب یا مشاوره زندگی دارید، دوست شما است. به عنوان یک گوهر محافظ که ذهن و روح تعادل برساند، مالاکیت در لحظات رویارویی با واقعیت های سخت، احساسات شما را هماهنگ می کند. مالاکیت شما را به شناسایی مشکلات در تفکرات خود می رساند. هنگامی که آزوریت با مالاکیت ترکیب می شود، در بهبود صدمات استخوان و عضلات موثر است.

اوپال سنگ ماه تولد مهر

سنگ اوپالنام اوپال از کلمه سانسکریت (upala) به معنی سنگ قیمتی گرفته شده است. در جواهرسازی از چهار نوع اوپال استفاده می شود. اوپال سفید، سیاه، آتشین و آبسان. اوپال از مواد کم بلوری و حتی نابلوری ساخته شده است. اوپال از ژل سیلیکای بازمانده از جانوران دریائی و آب بوجود آمده است. بنابراین از مواد ارگانیک و فسیلی محسوب می شود. در حفره های صخره ها و استالاگتیت ها آن را جستجو می کنند. اوپال سفید دارای رنگ روشن است و طیف همه رنگ ها را بازتاب می کند. اوپال سیاه که ظاهری تیره دارد، رنگ های متفاوتی را از خود بازتاب می کند.

اوپال آتشین، زرد شیشه سان است و بازی رنگ را به نمایش می گذارد. بازی رنگ در اوپال بدليل پراکندگی نور در تک بلورهای کروی شکل سیلیکا است. رومیان قدیم، اوپال را از منطقه چک امروزی بدست می آوردند. در گواتمالا، هندوراس، مکزیک و استراليا، این سنگ وجود دارد.

اوپال سفید از جنوب استراليا بدست می آید. آفریقای جنوبی، زیمبابوه، برزیل و آمریکا دیگر کشورهای دارنده این گوهر هستند. اوپال آتشین بصورت تخت تراش داده می شود. اما دیگر اوپال ها بصورت کابوشون تراشیده می شود. اما بیایید ببینیم سنگ ماه تولد مهر ماهی ها چه خواصی برای آنها دارد.

قدرت جادویی اوپال به عنوان سنگ ماه تولد مهر

انگشتر اوپالدر طول قرن چهاردهم، اوپال به عنوان “سنگ چشم” شناخته می شد. اعتقاد بر این بود که این جواهر بینش را تقویت می کند. در یونان باستان اوپال برای تقویت موهبت پیشگویی به صاحب آن، درصورت درست استفاده کردن، شهرت داشت. اگر فردی که از اوپال استفاده می کرد قصد و نیت بدی داشته باشد، این شخص در عشق ناکام می شود.

در طول قرون وسطی در اروپا بسیاری معتقد بودند که سنگ های قیمتی اوپال این توانایی را دارند که برخی افراد را از دید عموم نامرئی کنند! این خرافات موجب دید منفی عموم روی سنگ اوپال شد تا آنجا که به نحسی شهرت یافت. و مردم نادانسته و عامیانه اوپال را “سنگ دزدان” نامگذاری کردند.

گفته می شود برای افرادی که از یک بیماری تهدید آمیز رنج می برند، اوپال به آنها انگیزه و اراده ادامه به زندگی می دهد. در هند بسیاری معتقدند که این جواهر به بهبود حافظه کمک می کند. آدمهایی که از محبت دور می باشند استفاده از اوپال برای آنان خوش شانسی می آورد. مخصوصا برج میزان می تواند با استفاده از سنگ اوپال خوشبختی را برای خود بخرد. اوپال همچنین سنگ ماه تولد مهر و بهمن می باشد.

لاجورد سنگ ماه مهر

سنگ لاجورد - اپیس لازولیلاجورد سنگی با رنگ متغیر است و از سبز آبی تا آبی و آبی سیر وجود دارد. لاجورد با رنگ آبی سیر بیشتر مورد علاقه و گران تر است. قدما در ساخت رنگ آبی و مواد دارویی از آن استفاده می کردند. تحت امواج بلند فرابنفش، لکه های نارنجی از آن بازتاب می شود. این بازتاب نارنجی در لاجورد شیلی بیشتر از لاجورد افغانستان است. مارکوپولو در سفرنامه خود در سال ۱۲۷۱ میلادی از معادن لاجورد افغانستان نام برده است. در رودخانه های جنوب دریاچه بایکال در روسیه ماسه های آبی رنگی وجود دارد که لاجورد است.

در کوه های راکی آمریکا در ایالت کلرادو، لاجورد تیره رنگ یافت می شود. در بدخشان افغانستان نیز لاجورد وجود دارد که از نوع ایرانی آن بهتر است. در ایران، در تبریز، کاشان، مازندران و کرمان لاجورد وجود دارد در میانمار آنگولا، پاکستان، و کانادا نیز پیدا شده است. لاجورد کانادا آبی – خاکستری است، و در آن پیریت وجود دارد و دارای حفره های فراوان است و چون پولیش خوبی نمی گیرد از آن در جواهرسازی استفاده نمی شود. لاجورد کدر است و نور را از خود عبور نمی دهد. از اینرو معمولا به آن تراش کابوشن می دهند.

خاصیت درمانی لاجورد برای متولدین مهر

جواهر لاجوردلپیس لازولی یا لاجورد، دارای نور کدری از آبی سلطنتی تیره است، که مظهری از پهناوری روح بیکران بهشتی ها میباشد. در تمدن های باستان، از قبیل آتلانتیس ، مصر باستان، شرق و مکزیکو (آمریکای مرکزی و لاتین)، لاجورد، سنگ مقدسی بوده است. لاجورد، مظهر روشنی ذهن میباشد و به این جهت تاریخچه مهمی دارد.
در مصر باستان، ” سوسک – سرگین غلتان ” ، را در لاجورد حجاری می کرده اند تا بیکران بودن سنگ را مضاعف نمایند، زیرا “سرگین غلتان ” و لاجورد، هر دو مظهر لایتناهی بودن هستند. گاه، دانش های محرمانه ای را بر روی لپیس لازولی، بصورت طلسم، حکاکی میکرده اند.

سنگ لاجورد، سنگ مهمی در بنیاد زمین میباشد، زیرا بیانگر نور مطلق است. این گوهر بیان کننده عشق و زیبائی و هم آهنگ کننده درون و برون میباشد. سنگ لاجورد، موجب ایجاد دوستی و همکاری میشود و ایده دوستی و همکاری را در حد ایده آلی، ایجاد مینماید. لاجورد به عنوان سنگ ماه تولد مهر و دی ماه استفاده می شود.

یاقوت کبود به عنوان سنگ ماه مهر

سافیر- انگشتر یاقوت کبودیاقوت کبود سنگی با مقاومت بالا و بعد از الماس در جایگاه دوم از نظر سختی قرار دارد. یاقوت کبود یک کراندوم است، تمام کوراندوم هایی که رنگ قرمز ندارند به عنوان سافیر یا یاقوت نامیده می شوند؛ گرچه این نام به طور کلی به سنگی گفته می شود که یک سایه تاریک آبی دارد. کراندوم یک کریستال اکسید آلومینیوم است که درواقع نفوذ مقدار کمی از مواد معدنی مختلف در آن باعث تولید سنگ هایی با رنگ مختلف مانند روبی قرمز رنگ(به علت ماده کروم) می شود که آن را به عنوان روبی طبقه بندی می کنند.

رنگ نفیس یاقوت از تیتانیوم و آهن می آید. آهن به تنهایی رنگ زرد تولید می کند، که اغلب بارها به عنوان توپاز شرقی شناخته می شود. همچنین ترکیبی از تیتانیوم و آهن می تواند سبب سبز شدن شود، در حالی که هر سه عنصر(کروم،تیتانیوم،آهن) باور نکردنی یک کریستال ارغوانی ایجاد می کنند. یاقوت محبوب و کمیاب نارنجی رنگ، رنگمایه نارنجی مایل به صورتی را از مخلوط کروم و آهن می گیرد. یاقوت سفید کاملا روشن و شفاف و بدون هیچ گونه ترکیب اضافی می باشد.

نیروهای ماورائی یاقوت کبود برای متولدین مهر

جواهرات یاقوت کبودیاقوت کبود به عنوان سنگ محافظ کننده از چشم بد و بازتاب انرژی های منفی آنها به سمت فرستنده استفاده می شود. داستان ها گفته اند که جادوگران از سنگ های قیمتی برای تقویت و هدایت قدرت های جادوییشان استفاده می کردند، کیمیاگران یاقوت کبود را وابسته به عنصر هوا، و اهل تصوف در هند، آن را وابسته به سیاه زحل می دانستند و اعتقاد داشتند که یاقوت کبود متعلق به قلمرو الهی و آسمانی می باشد. یاقوت کبود برای باز کردن چاکراهای خود جهت دریافت الهام و پیام ها آسمانی و همچنین کمک به روشن شدن معنای خاص پیام دریافتی استفاده می شود.

زمانی که در طول مدیتیشن استفاده می شود، یاقوت کبود امکان می دهد که شخص پتانسیل پنهان خود را پیدا کند و بینش خود را نسبت به زندگی کاری تشدید کند و به این ترتیب می تواند فرد متمرکز را در یک مسیر ذهنی شفاف و تفکرات آن را بهتر سازماندهی کرده تا سفر وی آغاز شود. یاقوت کبود می توانند شخص را برای دستیابی به خواسته ها و آرزوهای مادی کمک کنند و همچنین ثروت کسب شده را نگهداری کند. این نشان می ده که یاقوت کبود جواهری برای کنترل تصمیم گیری های درست در زندگی می باشد و نباید از آن غافل شوید. یاقوت کبود سنگ ماه تولد مهر ، اردیبهشت، دی ماه و سنگ اصلی ماه تولد شهریور نیز یاقوت می باشد.

زبرجد؛ سنگ متولدین مهر

سنگ زبرجدپریدوت گوهری گرانبها از الیوین معدنی(سيليكات‌ منيزيم) كه‌ به‌ صورت‌ بلورهاى سبز يافت‌ مى‌شود می باشد. گفته شده نام پریدوت از کلمه یونانی “peridona” که به معنی “بخشنده فراوانی(نعمت)” است اقتباس شده است. سنگ زبرجد یکی از معدود سنگهایی است که به صورت تک رنگ وجود دارد. پریدوت دارای رنگ سبز زیتون یا سبز تیره و به علت حضور آهن خصوصیت درخشنده صیقلی یا روغنی مانند است.

دلیل رنگ سبز عمیق با هاله طلایی رنگ جزئی به علت وجود مقدار ناچیز و به اندازه از ماده آهن در آن می باشد. این مقدار آهن چیزی است که رنگ سنگ زبرجد را از رنج سبز – زرد و زیتونی تا سبز قهوه ای گسترش می دهد. سنگ های سبز زیتونی پریدوت الیوین Olivine، سبز مایل به زرد كريزوليت Chrysolite و سبز بهاری پریدوت Peridot نامیده می شوند. ذخایر پریدوت شامل مصر (جزیره سنت جانز)، چین، میانمار، برزیل، نروژ و ایالات متحده آمریکا و همچنین استرالیا و آفریقای جنوبی است. صلیبیان در سده های قرون وسطی پریدوت را از جزیره سنت جانز در دریای سرخ که بیش از 3500 سال استخراج می شد را به اروپا آوردند.

خواص زبرجد به عنوان سنگ ماه مهر

جواهر انگشتر زبرجدهمانند رنگ سبز بینظیرش، پریدوت زندگی شما را با رشد، بهبود، تجدید، پاک سازی و تولدی دوباره همراه می کند. پریدوت به عنوان یک متعادل کننده کل سیستم غدد لنفاوی با کمک به بازسازی بافت و پاک کردن بدن با تقویت خون جانی دوباره به شخص می دهد. همچنین گفته شده است که کاهش تب، کمک به هضم، آرام کردن سیستم عصبی، بهبود زخم حشرات و همچنین کبد و از بسیاری لحاظ سلامت چشم را بهبود می بخشد. در گذشته نقل شده است که چنانچه پریدوت در هنگام زایمان روی شکم قرار داده شود به تقویت انقباض عضلات و کاهش درد کمک می کند.

پریدوت مطمئنا یک سنگ بهار است، فراتر از رنگ سرزنده اش؛ توانایی آن را برای کمک به طراحی زندگی فرد در یک چرخه و آغازی جدید دارد. الگوهای قدیمی و منفی جای خود را با ارتعاش فرکانس مثبت جدید برای حرکت سریع به جلو عوض می کند. با کمک زبرجد، شخص بیشتر قادر به اعتراف و یا قبول اشتباهات، مسئولیت زندگی خود، رهایی از گناه و وسواس فکری و همچنین بهبود احساسات و روابط آسیب دیده می شود. این گوهر زیبا سنگ فرعی ماه تولد مهر می باشد. همچنین زبرجد سنگ اصلی متولدین مرداد است.

عقیق سنگ خوش شانسی متولدین مهر

عقیق سبز
عقیق خوش شانسی را به عنوان سنگ ماه تولد مهر برای متولدین این ماه فراهم می کند. از فراوان ترین سنگ های روی زمین است. معمولا کدر و نیمه شفاف است. اما بصورت شیشه سان هم وجود دارد و تقریبا می توان گفت به همه رنگ وجود دارد. عقیق از ریز بلورهای کوارتز با ناخالصی های متفاوت شکل گرفته است. سختی این سنگ بین 6 تا 7 است و بلور های آن بصورت تریگونال است.

عقیق شجر یا خزه ای که از انواع گرانبهای عقیق است در رنگ های سبز متنوعی دیده می شود و دارای ترکیبات کلریت می باشد که بصورت یک درخت یا گلسنگ در درون بلور رشد کرده است. عقیق معمولا آبدار است و خرده های آن بر روی حرارت می ترکد بنابراین به این وسیله هم می توان عقیق را شناخت. هم در سواحل دریای خزر و هم سواحل خلیج فارس بلورهای آب شسته عقیق را در رنگ های قهوهای، سرخ، شیری و سبز می توان یافت.

وجود حباب هوا در بعضی عقیق ها باعث سبکی آنها می شود بنابراین اگر بلوری بر روی آب ایستاد تعجب نکنید. بر بستر اکثر رودخانه های ایران عقیق یافت می شود و هرگاه آب آنها را شسته باشد، تمیز دادن آنها آسان تر است. معمولا عقیق را بصورت کابوشون تراش می دهند.

خواص عقیق برای متولدین مهر

سنگ عقیق آبی معدنیعقیق سبز بیشتر برای متولدین ماه مهر کاربرد دارد.  انواع متعددی از عقیق با توجه به نوع رنگ و یا نوع حکاکی که می توان بر روی آنها انجام داد در انواع مختلف سحر و جادو مورد استفاده قرار می گیرد. این سنگ های خاص دارای انرژی های دیرینه ای هستند. در متون باستانی گفته شده که عقیق به عنوان یک طلسم یا جادوی رفع طلسم به شدت ارزشمند بوده و قادر به فرونشاندن عطش و نیز محافظت از تب می باشد. حتی داستان هایی هم وجود دارد که به ما می گوید جادوگران ایرانی از عقیق برای انحراف طوفان های ناخواسته استفاده می کنند.

گفته می شود عقیق به منظور افزایش قوه بینایی و تحریک توانایی تحلیلی کلی شخص و نیز ایجاد تعادل بین امور فیزیکی، عاطفی، فکری و معنوی استفاده می شود. همچنین این سنگ بی نظیر برای کاستن خصومت ها و دشمنی و افزایش خوش قلبی و نیکخواهی بسیار مفید است. عقیق آبی نیز مختص متعادل کردن چاکرای گلو است، اما در نظم دادن به چاکرای قلب، چشم سوم و تاج نیز کاربرد دارد. عقیق به علت رنگ آبی بودن خود در آرام کردن ذهن بسیار مفید بوده، و آنچنان آرامشی به شخص می دهد که توانایی ارتباط با نیروهای ماورائی و روحانی را نیز پیدا خواهد کرد. به طور کلی عقیق سنگ ماه تولد مهر ، مرداد، بهمن، دی و شهریور می باشد!

متولدین ماه مهر

سمبل: ترازو – عنصر: هوا – سیاره: ونوس – عضو آسیب پذیر: کمر و کلیه ها – روز اقبال: جمعه – اعداد شانس: ۶ و ۹ – سنگ خوش یمن: الماس – رنگ: آبی و بنفش – گل: سرخ – حیوان: خزندگان

متولد مهر ماه می تواند دوست خوب و میزبانی عالی باشد.او در سیاست دومی ندارد.

توپاز سنگ ماه تولد آبان

توپاز طلاییتوپاز سنگ قیمتی بسیار سختی با 8 درجه مو است، اما می توان آن را با یک ضربه منفرد تقسیم کرد، خصوصیتی که با الماس اشتراک دارد. در نتیجه باید از ضربه های سخت محافظت شود. احتمالا معروف ترین توپاز، نمونه غول پیکری به اندازه 1640 قیراط باشد که در قرن 17 میلادی، پادشاه پرتقال آن را براگانزا Braganza نامگذاری کرد. اولین بار تصور می شد که بزرگترین الماس که تا کنون یافت شده بود را پیدا کرده اند، بعدها کشف کردند که نوعی توپاز بی رنگ بوده است!

توپاز در طیف وسیعی از رنگ های مختلف رخ می دهد، توپاز زرد طلایی عمیق و صورتی از جمله گرانبهاترین آنهاست. سنگ توپاز آبی و سبز نیز در امروزه بسیار محبوب هستند. سنگهای طبیعی صورتی نادر هستند، اکثر آنها سنگهای زردی هستند که عملیات حرارتی روی آنها انجام شده است. اغلب توپازهای بدون رنگ، درخشان و گرما داده می شوند تا طیف وسیعی از آبی را ایجاد کنند، گاهی اوقات تشخیص آنها از سنگ آکوامارین با چشم غیر مسلح غیر ممکن می شود. توپاز با رنگ های قهوه ای، زرد، نارنجی، شرابی، قرمز و صورتی در برزیل و سریلانکا یافت می شود. توپاز صورتی در پاکستان و روسیه نیز وجود دارد. توپاز مات و کمرنگ که برای تبدیل شدن به آبی ارتقا می یابد در برزیل، سریلانکا، نیجریه و چین یافت می شود.

قدرت جادویی توپاز برای متولدین آبان

توپاز زردنام توپاز از زبان سانسکریت می آید و به معنای آتش است. مصری ها می گفتند که خدای خورشید با تابش طلایی خود توپاز را رنگامیزی کرده است. این باعث شد توپاز سنگ شگفت انگیز بسیار قدرتمندی باشد که از ایمان در برابر آسیب محافظت می کرد. رومیان توپاز را مرتبط با مشتری – خدای خورشید – می دانستند. یونانیان باستان معتقد بودند که توپاز توانایی افزایش قدرت را داشته و صاحب خود را در زمان های بحرانی نامرئی می سازد. همچنین گفته شده است که رنگ توپاز در حضور مواد غذایی یا نوشیدنی سمی تغییر میکند.

گفته می شود توپاز توانایی های معنوی شخص را تقویت می کند. افسانه ها به ما می گوید که از برای افزایش هوش و خلاقیت، استفاده شود خواهد شد که انتقال خرد آن به نوبه خود منجر به ثروت برای فرد می شود. توپاز سنگ عشق واقعی و موفقیت در تلاش های شخص بوده و آن را می توان برای گسترش درک، شفقت، مهربانی و همدلی استفاده کرد. توپاز زرد یا طلایی که توسط خورشید حکمرانی می کند، فراوانی را به ارمغان می آورد، شخص را برای واقع بینی و همچنین برنامه ریزی خوب ترغیب می کند.

در کتاب مقدس، توپاز به عنوان یکی از دوازده سنگ قیمتی در زره سینه پوش خاخام بزرگ نامگذاری شده است. این سنگها و توپاز در میان آنها مقدس و مرتبط با دوازده قبیله اسرائیل و دوازده فرقه مقدس است که راه را به بهشت هدایت می کنند. این گوهر با ماه های متفاوتی تطابق دارد. توپاز سنگ ماه تولد آبان ، آذر، فروردین و مرداد می باشد.

بریل زیباترین سنگ ماه آبان

کریستال بریل زردخانواده بریل از سنگهای قیمتی بسیار محبوبی هستند، نه تنها برای طیف رنگ آنها، بلکه برای درخشندگی بسیار بالا و سختی 7.5 درجه مو، بریل را تبدیل به سنگی کاملا مناسب برای پوشیدن روزمره کرده است . گوهر های بسیاری از این خانواده نظیر آکومارین، توپاز و آمیتیست به عنوان سنگ ماه تولد آبان استفاده می شوند. یونانیان باستان از خواص شکست نور بریل برای ساخت اولین عینک شناخته شده برای انسان استفاده می کردند. در زمان نرو(امپراتور روم)، بریل سفید یا شفاف در جزیره البا یافت شد و اغلب برای ایجاد عینک استفاده می شد.

بریل از بین النهرین می آید و به عنوان سنگ سحر آمیز توسط عابدین باستان عبادت می شد، زیرا اعتقاد بر این بود که ایمان به خدا را تقویت می کند. کتاب مقدس مدرن معتقد است که یک روز بریل را در دیوارهای اورشلیم جدید جای خواهد داد. از آنجایی که بریل یکی از سنگ مهم آبان ماه بوده و آکوامرین نیز گونه ای از بریل است در ادامه با آکومارین و خواص آن آشنا می شویم.

آکوامارین سنگی از جنس آبان

آکواماریننام آکوامارین در زبان لاتین به معنی ” آب دریا” که نشات گرفته از رنگ آبی کمرنگ آن می باشد تعبیر شده است. آکومارین سنگی با سختی 7.5 تا 8 درجه در مقیاس مو moh بوده و متعلق به خانواده بریل و پسر عموی زمرد می باشد! در قرن نوزدهم، رنگ های محبوب به این ترتیب ترجیح داده می شد که مثلا برای آکوامارین رنگ سبز دریایی بود، اما در دوران مدرن رنگ محبوب تر آبی آسمان است.

ساختار بسیاری از سنگهای قیمتی آکوامارین در بازار با تحت تاثیر گرما قرار دادن به منظور افزایش عمق رنگ آن وجود دارند. بنابراین باید دقت کنیم که سنگ آکواماریمی که بیش از حد گرم شده است را انتخاب نکنیم زیرا ممکن است رنگ اصلی آن به طور کلی از بین رفته باشد. این عملیات گرمایشی از آنجا نشات گرفته که آکوامارین یکی از سنگ های قیمتی است که هرگز به طور موفقیت آمیزی ترکیب و یا همسان سازی نشده است.

نیروی باستانی آکوامارین برای متولدین آبان

کریستال آکوامارینآکومارین سنگی است که الهه دریا از دوران باستان را جشن می گیرد و توسط افرادی که در سفرهای دریایی به سر می بردند حمل می شد تا ایمن و کامیاب از سفر بازگردند. از زمان های قدیم، اعتقاد بر این است که آکوامارین با نیروهای تاریکی مقابله و به دنبال مرحمت ارواح روشنایی می باشد. آکومارین سنگی جذابی است که شهود و آگاهیتان را به درون اقیانوس خرد و خلاقیت باز می کند. آکومارین انرژی همدردی و مهربانی را منتشر می کند که آرامش عميق و دوست داشتنی ای را به بدن و ذهن می آورد.

آکوامارین با ذات پرطراوت خود روحیه برابری را تقویت و سرچشمه انرژی عمیقی را به ما تقدیم می کند. قوی ترین انرژی آن در زمینه باز کردن توانایی های روحی است. اگر به افکار و برداشت دیگران حساس هستید، آکواریوم را با کوارتز دودی در جواهرات خود قرار دهید. این ترکیب باعث تسریع در وارد شدن درجه درخشندگی آکوامارین و کوارتز دودی خواهد شد. در این شیوه انرژی می توان از برداشت های ناخواسته دیگران جلوگیری کرد. بویژه این ترکیب زمانی مفید است که با مون استون (سنگ ماه) هم جور شده باشد. آکومارین سنگ ماه تولد آبان ، فروردین است همچنین آکوامارین سنگ اصلی ماه تولد اسفند می باشد.

آمیتیست؛ سنگ شانس متولدین آبان

سنگ آمیتیستآمیتیست سنگی با سختی هفت درجه مو است و بلور بندی تریگونال و از رنگ بنفش کمرنگ تا تیره وجود دارد. بلورها آمیتیست می توانند در یک سر بی رنگ و در سر دیگر بنفش باشند. آمیتیست در شکاف های خطی (لایه های روی هم قرار گرفته) صخره ها می توانند وجود داشته باشد. رنگ این سنگ می تواند به مرور زمان کمرنگ شود. آمیتسیت از خود دورنگی نشان می دهد و می تواند به رنگ شنگرف مایل به آبی و شنگرف مایل به قرمز دیده شود.

ناخالصی های آن پر مانند است. در کوه های اورال روسیه نوع قرمز آن وجود دارد. در آلمان، نامیبیا، غرب استراليا و زامبيا یافت می شود. در اروگوئه در سنگهای آتشفشانی یافت شده است. نوع خوب آن از سریلانکا بدست می آید. در چشمه های اطراف بوشهر نوعی از آن بدست آمده است که به مرور زمان رنگ خود را از دست می دهد و بصورت نارنجی کمرنگ در می آید. نوع مصنوعی آن هم ساخته می شود که ارزش چندانی ندارد. آمتسیت معمولا بصورت تخت تراش داده می شود.

خاصیت درمانی آمیتیست به عنوان سنگ ماه آبان

کریستال آمیتیستآمتیست یک کریستال بسیار قوی و محافظ و اولین انتخاب برای بسیاری از محققان علوم متافیزیک است. آمیتیست در دوران باستان برای بهبودی از هرگونه اعتیاد جسمانی و همچنین روابط اعتیاد آور استفاده شده است و به عنوان “سنگ اجتناب” شناخته شده است. بهمین دلیل درگذشته برای ترک خوردن شراب از این سنگ آمیتیست استفاده می کردند. آمتیست استرس درونی را آزاد کرده و می تواند قدرت درونی را تشویق کند.

رنگ بنفش آمیتیست مظهر بزرگی و عظمت می باشد و انرژی شفابخش بنفش می تواند ارتعاشات پایین را به فرکانس های بالاتر انتقال داده و انرژی منفی را تبدیل به انرژی عشق نماید. آمیتیست سطح جسمانی را به حوزه های بالاتری متصل می کند و انتخاب خوبی برای زمانی است که بخواهیم با چاکارای چشم سوم مدیتیشن انجام دهیم. آمیتیست همچنین یک انرژی آرامش بخش برای مراقبه فراهم می کند و به ما در ایجاد توانایی های ذهنی و روانی کمک می کند.

گفته می شود که موکل سنگ آمیتیست از درجه پایینتری نسبت به دیگر سنگ ها برخودار است و بدین ترتیب به راحتی می توان با آن ارتباط برقرار نمود. آمیتیست چاکرای هفتم ارتباط دارد درنتیجه چاکرای تاج که مکان مقدس روح است را باز و فعال می کند، که اجازه دسترسی آسان به نیروهای الهی را می دهد. این سنگ به ما عفت و بخشش هدیه کرده و آگاهی و ادراک روحانی را تقویت کرده و آنها را به سطح بالاتری ارتقاء و جسم ما را با باز کردن دروازه انرژی معنوی به تعادل می رساند. آمیتیست سنگ ماه تولد آبان ، آذر است همچنین آمیتیست سنگ اصلی ماه تولد بهمن می باشد.

یاقوت سرخ؛ سنگ خونین متولدین ماه عقرب

سنگ یاقوت سرخیاقوت سرخ یا روبی یکی از با ارزش ترین سنگها در بین سنگ های ماه تولد آبان می باشد؛ در واقع، یاقوت سرخ با اندازه ای بزرگ می تواند قیمت هایی بالاتر از الماس های معادل آن نیز داشته باشد، تا آنجا که در زبان هند باستانی سانسکریت، روبی “ratnaraj” نامیده می شود، که به عنوان “شاه سنگ های قیمتی” ترجمه شده است. روبی به دلیل داشتن طیفی غنی از رنگ قرمز و درخشش شیشه ای آن و از همه مهم تر سختی 9 در مقیاس مو(Moh )، برای قرن ها از ارزش و اهمیت زیادی برخوردار بوده است. نام انگلیسی “ruby” از کلمه لاتین “ruber” به معنای قرمز می آید. روبی از انواع کراندوم(یاقوت) است که رنگ قرمز آن را از کروم می گیرد.

با توجه به داستان مارکو پولو، قوبلای خان به پادشاه سیلان(سریلانکای امروزی) پیشنهاد یک شهر در ازای یک یاقوت سرخ درشت را ارائه داد. این نشان دهنده ارزش این جواهر در طول تاریخ می باشد. امروزه آزمایشگاه های مصنوعی ساخته شده ای جهت ساخت سنگ یاقوت سرخ جود دارد که به سختی می شود آنها را با نوع یاقوت سرخ طبیعی تشخیص داد. از آنجایی که تمام عناصر دیگر کاملا یکسان هستند، فقط یک چشم آموزش دیده ممکن است قادر به تشخیص تفاوت در ساختار بلوری آنها شود.

خواص یاقوت سرخ برای متولدین آبان

روبی یا یاقوت سرخروبی نشانه ای از این است که پول یا ثروت در راه است. شاید به همین جهت بده که در تاریخ همواره مورد علاقه خانواده های سلطنتی و یا تاج های پادشاهی با یاقوت سرخ مزین می شده است. مدیتیشن با روبی باعث باز شدن کانال های ذهن، فعال کردن و انتقال انرژی حیات و دوباره سازی از چاکرای اول(ریشه) به تمام چاکراهای بدن می شود. البته خواص یاقوت سرخ برای چاکرای چهارم، یعنی چاکاری قلب نیر بسیار مفید است. یاقوت سرخ، نیرو های مثبت مربوط به حیات را ارائه میدهد. از طریق فعال تر کردن گردش خون در بدن، کل سیستم بدن را فعال و زنده مینماید. یاقوت سرخ، دارای ارتعاشات گرم کننده و تهییج کننده میباشد.

گاه، خطوط و شیارهای سوزن مانندی، در یاقوت سرخ موجود است که به یاقوت سرخ، برق و جلای ابریشمینی میدهد و به قدرت آن می افزاید. بخاطر انرژی حیات بخش و عشق آفرینی که یاقوت سرخ ارائه میدهد، این جواهر را محترم بشمارید و ارج نهید، زیرا احساس همدردی و شفقت، در سراسر کره زمین مورد نیاز می باشد. یاقوت سرخ سنگ ماه تولد آبان ، آذر، دی است همچنین یاقوت سرخ سنگ اصلی ماه تولد تیر می باشد.

گارنت؛ سنگ ماه آبان

سنگ انگشتر گارنتنام “گارنت” از کلمه گراناتوس granatus لاتین می آید، که احتمالا اشاره به دانه های انار Malum Garanatum یا یک گیاه با دانه های قرمز که شکل و رنگ آنها به بسیاری از کریستال های گارنت شبیه است. همچنین یک تصور غلط رایج وجود دارد که گارنت تنها در رنگ قرمز حضور دارد. آنها در واقع در رنگ های متنوعی قرار می گیرند. گارنت ها یک گروه بزرگ از مواد معدنی با خواص فیزیکی مشابه هستند، این تنوع در مواد معدنی ایجاد رنگ های متفاوتی می کند.

برخی از این تغییرات عبارتند از: آلماندین (قرمز تیره تا بنفش قرمز)، آندرادیت یا گارنت سیاه، دمانتوئيد یا گارنت سبز، گروسولار (سفید، زرد، سبز زرد، قهوه ای قرمز، نارنجی یا سیاه)، هسونيت (نارنجی تا قهوه ای)، پيروپ‌(قرمز خونی)، رودولیت(گارنت ارغوانی)، اسپسارتين (نارنجی تا قرمز مایل به قهوه ای)، يوواروويت(سبز روشن)
تنها نبود گارنت آبی رنگ احساس می شد که در سال 1998 پس از کشف نوعی رنگ تغییر پذیر از آبی به قرمز – صورتی در Bekily ماداگاسکار لیست رنگ های گارنت را تکمیل کرد. این نوع از گارنت ها، نادرترین گارنت ها هستند (به جز گارنت های سبز روشن، که در اندازه های قابل برش نیستند).

خواص جادویی گارنت برای متولدین آبان

گارنت معدنیگارنت، سنگ “عشق و تعهد”، سنگ عاشقانه و الهام بخش محبت است. همچنین از خواص گارنت قرمز برای افزایش میل جنسی، لذت جسمانی و روابط صمیمی مورد استفاده قرار می گیرد. گفته شده است که اگر گارنت در جواهرات استفاده شود به ایجاد محبوبیت در میان همسالان و جذب عشاق کمک خواهد کرد. گارنت افسردگی را کاهش می دهد و برای شفای معنوی کاربرد دارد. گارنت معمولا به عنوان یک سنگ خوب برای سرمایه گذاری موفق در کسب و کار است. در ایجاد اعتماد به نفس، به خصوص اگر زمینه انتخاب شده در مورد خلاقیت باشد کمک خواهد کرد.

گارنت افکار مثبت و همچنین افزایش انرژی را برایمان می آورد. از قدیم نقل شده است که یک سنگ محافظ در برابر دزدان می باشد، این که سرقت اموال شخصی، مالی، ایده ها و یا حتی اعتبار باشد گارنت از ما محافظت می کند. گارنت دارای انرژی فعال غریزه بقا را در ما تقویت، ترس را کاهش و مولد شجاعت در هر آنچه که ممکن است ناامید کننده باشد می شود. معروف است که گارنت بحران را به یک چالش تبدیل کرده و دید واضحی از راه حل ها را در مقابلمان قرار می دهد. گارنت سنگ ماه تولد آبان ، بهمن، اردیبهشت است همچنین گارنت سنگ اصلی ماه تولد دی می باشد.

ابسیدین سیاه؛ سنگ متولدین آبان

ابسیدینابسیدین سنگ شیشه ای با درجه سختی پنج است که بعضی اوقات به طور طبیعی هنگامی که رعد و برق در شن و ماسه می زند تشکیل می شود. اما ابسیدین عمدتا از گدازه های آتشفشانی ای است که خیلی سریع در تماس با آب (دریاچه یا اقیانوس)خنک می شوند. این روند یک بافت شیشه ای را در سنگ حاصل می کند.

ابسیدین اگر چه اغلب به رنگ سیاه می باشد، ولی در رنگ هایی مانند قهوه ای و خاکستری نیز وجود دارد و خیلی نادر، ممکن است آبی، قرمز و سبز باشد. این رنگها ممکن است یکنواخت، راه راه و یا حتی خال خالی دیده شوند. رنگ آمیزی آن به علت وجود آهن، منگنز یا تیتانیوم در سطوحی مختلف خود می باشد.
سنگ شیشه ای ابسیدین در مناطقی یافت می شود که فعالیت آتشفشانی بوده یا در گذشته بوده است. بسیاری از مکانها از جمله هاوایی، ژاپن، ایسلند، مجارستان، مکزیک، اکوادور و گواتمالا مناطقی هستند که در آنها سنگ شیشه ای تولید می شود.

ویژگیهای درمانی ابسیدین برای متولدین آبان

خواص درمانی ابسیدینابسیدین سیاه یا سنگ شیشه، نیز مانند تمام سنگهای سیاه دیگر، به ستاره زحل، تعلق دارد. ستاره زحل یکی از 9 ستاره سرنوشت ساز می باشد. ابسیدین سیاه، موجب پایداری، استواری و پاک بودن میشود . ابسیدین سنگی محافظ بوده که مانند سپری در مقابل امواج منفی ایستاده، حمله های روانی را متوقف و استرس را از اطراف خود جذب می کند. سنگ شیشه ای ابسیدین باعث کمک هضم و سم زدایی می شود.

درد آرتریت، مشکلات مفصلی و گرفتگی های عضلانی را کاهش و تسکین می دهد. از سنگ شیشه یا ابسیدین، برخی از قبایل سرخ پوست آمریکایی، در برخی از مراسم استفاده میکرده اند؛ زیرا معتقد بوده اند که این سنگ موجب تیزبینی برونی و درونی میشود. از خصوصیت تیز کننده این سنگ، در ساختن کارد، سر نیزه، تیر و انواع سوزن، استفاده می شده است.

اشک های آپاچی؛ کریستال ماه تولد آبان

سنگ اشک آپاچیاشک های آپاچی نوعی نا متعارف از ابسیدین است که در نگاه اول ظاهر خشن و مات را نشان می دهد، اما اغلب زمانی که جلو نور قرار داده می شود به نظر شفاف می رسد. نظریه علمی نشان می دهد که اشک های آپاچی میلیون ها سال پیش تشکیل شده اند، زمانی که زمین در یک حالت ثابت از تنش ساکن بود.

اعتقاد بر این است که وقتی گدازه های داغ از دهانه آتشفشان با سرعت پرتاب می شوند و به طور مستقیم با هوا تماس می یابند و قبل از اینکه به زمین بیوفتند، به سرعت خنک شده(چون از شدت گرما باران ایجاد می شود!) و جامد می شوند، و در توده هایی بزرگ از یک ماده معدنی به نام پرلیت یا همان شیشه آتشفشانی فرو می روند. لایه های پرلیت بر روی هم ساخته می شود تا اشک های آپاچی زیبا را ایجاد کنند.

خواص اشک آپاچی برای متولدین آبان

سنگ اشک آپاچسنگ اشک های آپاچی، همانطور که در افسانه ها گفته می شود، دارای ظرفیت اسرارآمیزی است که با مهربانی غم و اندوه های در طول زمان را در خود تحمل می کند، آنها را از بین برده و موانع را جهت به آرامش رسیدن احساسات خود رها می کند. اشک آپاچی، سنگی برای از بین بردن غم و اندوه و همچنین پذیرش بخشش خود از دیگران و یا مورد بخشش قرار دادن آنها شناخته شده است. از این جهت خواص آن بسیار شبیه ابسیدین است.

در حین روند کاهش اضطراب، سنگ اشک آپاچی ممکن است در جذب فرصت ها از تغییرات مثبت کمک کرده و چشم اندازی مثبت را ذهن صاحبش قرار داده و درب های جدیدی برایش باز می کند. گفته شده که سنگ اشک آپاچی به طور فیزیکی اسپاسم عضلات را کاهش داده و سموم موجود در بدن را از بین می برد. این سنگ به علت بهبود جذب ویتامین، بویژه ویتامین های C و D، سیستم ایمنی بدن تقویت می کنند.

سنگ مرجان برای متولدین آبان

سنگ مرجان - کُرالمرجان سنگی نرم با سختی 3 درجه در مقیاس مو بوده که بقایای اسکلت موجودات دریایی به نام “گزنه مرجانی” تشکیل شده است. شاید زنده ترین سنگ ماه تولد آبان مرجان باشد. این سنگ در اندازه کوچک، آنها در کلنی ها زندگی می کنند و ساختارهای شاخه ای را در حالی که رشد می کنند تشکیل می دهند. سرانجام صخره های مرجانی کامل را بوجود می آورند. این شاخه ها یک الگوی بسیار متمایزی اغلب شبیه راه راه یا بافت چوب را دارند که توسط این موجودات کوچک ساخته می شود. اکثر مرجان ها از کربنات کلسیم مانند قرمز، صورتی، سفید و آبی ساخته شده اند. رنگ های سیاه و طلایی از جنس شاخ داری به نام کانکیولین ساخته شده اند.

قدرت درمانی سنگ مرجان برای متولدین آبان

سنگ مرجان خاممرجان سنگی است که از مبدأ و ذات ارگانیک می آید و نه تنها می تواند مورد استفاده ارتباط با الهه های آب قرار گیرد، بلکه طبیعت و تنوع شگفت انگیز آن نیز می باشد. سنگ مرجان احساسات را ملایم می کند و احساس آرامش را همراه خود به ارمغان می آورد. آسان سازی و تحریک درون یابی، تخیل و تجسم از جمله خواصی است که سنگ مرجان می تواند شما را به در جستجوی عرفان کمک کند. سنگ مرجان با تغییرات درونی خود ترس، افسردگی، وحشت و نگرانی را از بین می برد.

گفته شده است اگر یک قطعه سنگ مرجان را در زیر بالش قرار دهیم، خوابی آرامش بخش و عاری از رویاها و کابوس های ناخوشایند خواهیم داشت. گفته می شود سنگ مرجان، برای شخص توانایی ارتباط را با اجداد خود فراهم می کند. سنگ مرجان به عنوان یکی از چهار سنگ عنصر به سرخپوستان پوئِبلو، نماد جاده زندگی است. مرجان یا سنگ دریا، به عنوان نگهبان سفرهای دریایی، جهت محافظت در برابر خراب شدن کشتی و یا حمله کوسه استفاده می شود.

این سنگ برای مواقعی که اثر انرژی سیاره نجومی ماه تان ضعیف یا حس نمی کنید بسیار مفید است. سنگ مرجان قرمز مستقیما بر مریخ تاثیر می گذارد و باعث میشود که انرژی مثبت آن در طالع شما قوی تر شده و به کسانی که مشکل ازدواج به علت تاثیر منفی ستاره شان با جفت خود دارند کمک کرده و تاثیرات منفی را از بین می برد. بطور معمولا این سنگ همراه رکاب طلا استفاده می شود ولی در موارد نادر میتوانید از نقره هم بهره بگیرید. بهترین نوع از نظر ستاره شناسی و طالع بینی برای این افراد اول سنگ مرجان قرمز ایتالیا و بعد نوع ژاپنی آن می باشد. مرجان سنگ ماه تولد آبان ، آذر و اردیبهشت می باشد.

متولدین ماه آبان

سمبل: عقرب – عنصر: آب – سیاره: پلوتون – روز اقبال: سه شنبه – اعداد شانس: ۲ و ۴ – سنگ خوش یمن: یاقوت زرد – رنگ: قرمز – حیوان: حشرات

متولد آبان ماه مرموز است ولی میتواند عاشق باشد.از حمایت دیگران لذت می برد.او می تواند حسود و تودار باشد.با کسی که حس کند قابل اطمینان است، کنار می آید.

فیروزه سنگ ماه تولد آذر

سنگ فیروزه شبکه ایبهترین فیروزه جهان در نیشابور ایران است و بهترین رنگ آن آبی آسمانی است اما به رنگ های سبز آبی کمرنگ و سبز آبی هم یافت می شود. سختی آن 6 بوده و شیشه را می برد. خاکه آن را سفید تا سبز کمرنگ است و بیشتر بصورت کدر یافت می شود اما گاهی بصورت نیمه شفاف نیز وجود دارد. رنگ آبی آن بعلت وجود مس یا مس و آهن باهم است. بعضی از انواع آن در معرض تابش دراز مدت آفتاب به سبز، تغییر رنگ می دهد.

فیروزه آمریکا آهکی تر و پر حفره تر از فیروزه ایران است. تحت پرتوهای بلند فرابنفش، بازتاب سبز – زرد تا آبی درخشان از خود نشان می دهد. اما پرتوهای کوتاه فرابنفش بر آن بی اثر است. همانطور که گفتیم بهترین فیروزه آبی مربوط به ایران است اما در مصر، مکزیک، صحرای مخاوه (Mojave desert) در آمریکا نیز وجود دارد. سنگ هایی که به فیروزه شباهت دارند عبارتند از: لازولیت، واردیت و ادونتولیت که بقایای فسیل شده و آبی رنگ جانوران قدیمی است.

نیروی جادویی فیروزه برای متولدین آذر

خواص فیروزهفیروزه بخشی از تجهیزات پزشکی بسیاری از پزشکان قرن پانزدهم بود. ادعا شده بود که این سنگ می تواند اثرات هر سمی را برطرف کند. فیروزه به عنوان شفا دهنده اصلی و سنگی از انرژی یین، بیشتر برای مقابله با اختلالات زنان مفید بوده است.

همچنین سنگ فیروزه برای جلوگیری و درمان سردردها استفاده می شود. فیروزه سنگی قوی برای وضعیت روحی، جسمانی، تقویت کل بدن و بازسازی بافت های آن می باشد. فیروزه به عنوان سنگی مقدس چه در غرب، بومیان آمریکا، چه در شرق، بودائیان مصر باستان همواره مورد احترام قرار گرفته است. این سنگ نماد آسمان بی انتها(معراج) و اقیانوسی عمیق (روح) می باشد. در گذشته سرخ پوستان معتقد بودند که فیروزه محافظ و نگهبان روح و جسم است.

آنها از رنگ آبی آن که روح را تداعی می کند به همراه سنگ مرجان قرمز که بیانگر زمین است برای ایجاد قطبیت استفاده می کردند. رنگ آبی آن باعث آرامش قلب و ارتقای روح و خرد آدمی شده و ترس و وحشت را دور می کند. این سنگ انرژی های منفی را به خود جذب می کند، به همین دلیل وقتی احساس ناراحتی و یا بیماری می کنید و یا اتفاق بدی درحال وقوع است رنگ آن ممکن است عوض شود. فیروزه سنگ ماه تولد آذر ، بهمن، اردیبهشت می باشد.

توپاز زرد و آبی سنگ ستاره متولدین آذر

سنگ توپاز آبی و زردتوپاز یک ماده معدنی سیلیکاتی نادر است و معمولا در شکستگی ها و حفره های سنگ های آذرین مانند پگماتیت و ریولیت، که در اواخر دوره خنک سازی آنها شکل می گیرد. همچنین از سنگریزه های ساییده شده از آب که از جریان های رسوبات سنگ های آذرین حاصل شده اند یافت می شود. برخی از رنگ های توپاز طبیعی هستند، در حالی که بعضی رنگ ها مانند آبی از حرارت دادن یا تابش به توپاز بی رنگ و یا پوشش فلزی بوجود می آیند.

اغلب رنگ های توپاز بی رنگ تا شیری هستند. رنگ زرد و قهوه ای نیز رایج است. صورتی، نارنجی، قرمز، بنفش و آبی جزء توپازهای نادر و با ارزش می باشند. توپاز آبی محبوب ترین رنگ در بازار امروز است. بسیاری از مردم به دلیل رنگ جذاب و قیمت پایین آن را دوست دارند. توپاز سنگ ماه متولدین آبان می باشد که باعث افزایش محبوبیت آن شده است. یکی دیگر از ویژگی های فیزیکی شناخته شده توپاز، سختی آن است. این سختی 8 در مقیاس مو است. الماس، کراندوم و کریزوبریل(بریل زرد) تنها سنگ های معروف شناخته شده هستند که سخت تر می باشند.

قدرت ماورائی توپاز برای متولدین آذر

توپاز آبیتوپاز آبی ترویج دهنده هماهنگی و آرامش درونی است و می تواند به ویژه در بهبود زخم ها و آرام کردن اعصاب مفید باشد. سنگهای درخشان باعث ایجاد تصاویر باد، آسمان و آب می شوند. آبی رنگ آرامش و خلوت درونی است. بنابراین توپاز آبی می تواند به ما انرژی های آرامش بخش داده، افکار و ذهن ما را متمرکز و ما را در مواجهه با هرج و مرج و احساسات منفی یاری کند.

در تمدن های باستانی معتقد بودند توپاز آبی دارای قدرت خنک کننده است. آنها از این سنگ برای کمک به رهایی از سوختگی و آب جوش و حتی کاهش درجه خشم و عصبانیت استفاده می کردند. توپاز زرد نیز نماد همدلی و آرامش است. این نمادگرایی رنگ های قهوه ای و طلایی که به خانواده و خانه مرتبط است می باشد. در جامعه یونان باستان، اعتقاد بر این بود که توپاز قدرت فیزیکی و ذهنی فرد را افزایش می یابد.

آن را اغلب به عنوان یک طلسم برای محافظت در موارد اضطراری استفاده می شود. مصری ها در مورد سنگ توپاز آتشین و طلایی اعتقادات مشابهی داشتند و از آن برای ایجاد محافظت و امنیت استفاده می کردند. آنها اعتقاد داشتند که توپاز طلایی سنگ اسطوره مصریان قدیم، خدای خورشید است و برکتی برای لطف و حمایت او خواهد بود. توپاز سنگ ماه تولد آذر ، فروردین، مرداد و همچنین توپاز به عنوان سنگ اصلی ماه تولد آبان می باشد.

آمیتیست؛ سنگ متولدین آذر

سنگ آمیتیستکوارتز بلورین بنفش سنگی است که ما آن را آمیتیست می نامیم. رنگ های عمیق آمیتیست معمولا اعلاتر هستند و زمانی ارزشمندتر از الماس بودند. در حقیقت این کریستال بخوبی خواص فیزیکی سیترین را در خود دارد. هنگامی که کریستال آمیتیست توسط طبیعت گرم می شود، بخشی از کریستال تبدیل به سیترین و بخش دیگر آمیتیست تبدیل می شود که این سنگ به عنوان آمترین شناخته می شود. در طبیعت تنها معدود مکان های طبیعی معتبری برای این فرآیند وجود دارد.

فروشندگان جواهر گاهی سنگ آمیتیست را به طور کلی(زرد) یا جزئی حرارت داده و آن را به عنوان سنگ معدنی سیترین و یا آمیترین می فروشند!
آمتیست در برزیل، اروگوئه، بولیوی و آرژانتین و همچنین در چندین کشور آفریقایی استخراج می شود. به طور کلی، اندازه های بزرگتر در آمریکای جنوبی و رنگ های تیره تر آمیتیست، اغلب در اندازه های کوچکتر در استرالیا یافت می شود.

خواص آمیتیست برای متولدین آذر

کریستال آمیتیستگفته می شود که آمیتیست برای جذب عدالت و محافظت در برابر سرقت و دزدان است. همچنین گفته شده است که با انتقال انرژی شر به عشق، شخص را در برابر خطر و مرگ غیر طبیعی، حمله فرا روحی محافظت می کند. آمیتیست از معدود سنگهایی است که به طور خاص برای مردان مورد استفاده قرار می گیرد تا به جذب زنان به آنها کمک کند.

آمیتیست فعالیت مغز در نیمکره راست را افزایش می دهد، توهمات را کاهش می دهد و به ارتقاء توانایی های روحی و روانی کمک می کند. سنگ آمیتیست با تقویت بینش، الهام، شفا، و هدایت و همچنین بالا بردن افکار به یک سطح معنوی بالاتر جهت ارتباط قوی جهت روشن بینی و غیب شنوی مثل خاطراتی از زندگی گذشته و ارتباطات جهان استفاده می شود. پوشیدن آمیتیست در مچ دست چپ، سطوح معنوی را افزایش داده و به حس ششم کمک می کند.

از نظر فیزیکی، آمتیست می تواند به کاهش سردردها و میگرن کمک کند. آمیتیست کابوس را از بین می برد و به بی خوابی کمک می کند. آمتیست همچنین می تواند خستگی چشم را کاهش دهد، به ویژه هنگامی که با کامپیوتر کار می کنید. آمیتیست سنگ ماه تولد آذر، اسفند، آبان و جالب است بدانید آمیتست سنگ اصلی ماه تولد بهمن می باشد.

یاقوت؛ سرخ سنگ ماه متولدین آذر

یاقوت سرخ یا روبیروبی یک کراندوم متشکل از سیلیکات اکسید آلومینیوم است که رنگ آن به وسیله مواد کروم، آهن و یا تیتانیوم به دست می آید. درواقع این کروم است که سنگهای قرمز صورتی رنگ تا آلویی را تولید می کند و ما آن ها به عنوان روبی طبقه بندی می کنیم. همه رنگ های دیگر اغلب به عنوان سافیر یا یاقوت طبقه بندی می شوند. روبی همان یاقوت سرخ است درنتیجه دارای سختی بالایی برابر 9 در مقیاس Moh می باشد.

بهترین یاقوت های سرخ از منطقه موگوک Mogok در برمه می آیند، بسیاری از روبی های زیبا نیز از تایلند، منبع اصلی امروزه برای روبی هستند. رنگ روبی های تایلندی کمی مایل به قرمز تیره هستند که درنتیجه رنگ های عمیق آنها تقریبا بنفش است. سریلانکا، که “جزیره سنگهای قیمتی” است، به داشتن سنگ های یاقوت سرخ با رنگ ملایم تر بسیار معروف می باشد. مارکو پولو یک بار گفت که یاقوت های سرخ هیچ جای دیگری به زیبایی یاقوت های سریلانکا وجود ندارد. روبی ها همچنین از هند، تانزانیا، ماداگاسکار، روسیه، سریلانکا، کامبوج، کنیا، مکزیک، افغانستان و کارولینای شمالی و پاکستان می آیند. پاکستان دارای رنگی عالی از یاقوت سرخ البته با فرکانسی کمتر از موگوک برمه را دارا می باشد.

 قدرت جادویی یاقوت سرخ برای ماه تولد آذر

سنگ خام یاقوت سرخروبی، آتش و جوش و خروش را به زندگی شخص آورده و او را جهت رفتن به دنبال سعادت خود ترغیب می کند. سنگ یاقوت سرخ تاریکی زندگی را با یک جرقه انرژی روشن و در مقابل تاریکی در تمام سطوح غلبه می کند. روبی خلاقیت را افزایش داده و آگاهی و تجلی نور را اهدا می کند. این سنگ برای تثبیت موقعیت اقتصادی شخص بکار می رود. گفته شده تا زمانی که یک قطعه روبی حمل یا نگه داشته شود، رفاه و ثروت هرگز عزیمت نخواهد کرد. روبی عشق و علاقه زیاد بین دو نفر را نشان می دهد، بنابراین انتخابی ایده آل برای نامزدی و یا روز ولنتاین می باشد.

به نظر می رسد هنگامی که شخص قادر به تمرکز درمورد تصمیم گیری نبوده و یا بین دو راهی گیر کرده باشد، یاقوت سرخ کمک خواهد کرد تا تمرکز و وضوح فکری و همچنین دانش را افزایش می دهد و به فرد انگیزه و بهترین مسیر پایدار را نشان می دهد. یاقوت سرخ سنگ ماه تولد آذر، آبان ، دی، اسفند و همچنین یاقوت سرخ سنگ اصلی متولدین تیر می باشد!

یاقوت زرد؛ سنگ ماه متولدین آذر

یاقوت زرد طلایییاقوت زرد از محبوبیت بسیاری در جواهرات برخوردار است، زیرا در بسیاری از سایه رنگ ها، اعم از رنگ زرد لیمویی روشن تا زرد خوش رنگ کاملا اشباع به زرد نارنجی عمیق وجود دارد. به همین دلیل جزو خاص ترین سنگهای ماه تولد آذر است. یاقوت زرد نیز محل خاصی در طالع بینی ودا، کتاب مقدس هندو دارد، جایی که یاقوت زرد یکی از نُه سنگ جواهر مقدس است.

رنگ به عنوان تنها عامل مهم در تعیین ارزش یاقوت زرد مهمتر از وضوح آن است. درواقع تفاوت های ظریفی در رنگ یاقوت زرد می تواند تغییرات زیادی در ارزیابی ارزش یاقوت را بدنبال داشته باشد. به همین دلیل است که یاقوت های زرد اغلب جهت بهبود رنگ و شفافیت، بر روی آنها عملیات حرارتی انجام می شود. علاوه بر این، بسیاری از یاقوت های زرد در بازار با بریلیم(Be) حرارت داده شده، در یک فرآیند شناخته شده به نام پخش شبکه ای(lattice diffusion) قرار داده می شوند. در این فرآیند زرد و نارنجی خوش رنگی تولید می شود.

خواص یاقوت زرد برای متولدین آذر

یاقوت زردسیاره مشتری کلیدی برای متولدین آذر است و استفاده از یاقوت زرد به همراه یاقوت سرخ آنها را به سطح بالاتری از قدرت مسحور کننده و سلطه گری می رساند.
یاقوت زرد، اگر چه سنگ انعطاف پذیری است ولی برای دریافت تاثیرات آن باید فقط در انگشت اشاره پوشیده شود. یاقوت زرد به فرد حمل کننده ثروت عظیم، رفاه، شهرت، افتخار و موفقیت عرضه می کند.

یاقوت زرد سنگ نجومی بسیاری از ستاره ها می باشد و گفته می شود که وضعیت مالی شخص را ارتقا می دهد.
همچنین گفته شده است که اگر شما به دنبال مرتب کردن اوضاع مشکلات زناشویی هستید، بنابراین یاقوت زرد چاره شما خواهد بود. قدرت این جواهر به گونه ای است که دختر مورد نظر شما برای همیشه برای شما خواهد ماند و اگر یک دختر این سنگ را حمل کند، زود ازدواج خواهد کرد!.

بریل(زرد) سنگ شانس ماه آذر ماه

بریل زردسنگ ماه تولد آذر دیگری که به آن می پردازیم بریل است. بریل در زبان سانسکریت و ایتالیایی، به معنی سنگهای نیمه قیمتی سبز کمرنگ و سبز آبی دریا است. بریل اغلب بی رنگ است، هنگامی که بریلی خالص حاوی ناخالصی هایی باشد، رنگ سنگ نیز تغییر می کند. کریستال های منشوری بریل هرمی، شفاف و شیشه ای یا نیمه شفاف می باشند. رنگ های بریل از سبز تا قرمز، آبی، زرد و سفید هستند. زمرد بریل سبز است.

بریل زرد رنگ به عنوان هلیودور شناخته می شود، در حالی که بریل آبی به نام آکوامارین شناخته می شود. بریل صورتی به عنوان مورگانیت شناخته می شود، در حالی که گونه های پر رنگ آن به نام بیکسبیت Bixbite شناخته می شود. بدون تغییرات رنگارنگ فوق العاده آن، بریل فقط یک سنگ قیمتی معمولی با درخشندگی متوسط است! بریل در سنگ های دگرگون و آذرین در سراسر جهان یافت می شود. این سنگ به سختی بالا، شفافیت و رنگ های خیره کننده مشهور است.

خاصیت درمانی سنگ بریل زرد برای ماه تولد آذر

کریستال بریل زرددر کتب تاریخی گفته شده پزشکان یونانی برای کسانی که از بیماری های مثانه و سنگ های کلیوی رنج می برند، با فرو کردن بریل در آب و سپس دادن آن آب به بیمار برای نوشیدن بیماران را درمان کرده اند. بریل سنگی است که به طور گسترده در جوامع باستانی گذشته به عنوان سنگ شفا و غیب گویی شناخته شده است.

یک سنت قدیمی بیان می کند که با در دست داشتن بریل، یک فرد تنبل، سخت کوش تر و فرد کند ذهن باهوش تر می شود. هنگامی که چیزی از دست داده اید، اگر یک بریل را در دست خود و آن چیز را در ذهن خود تجسم کنید، اجازه می دهد ادارک و برداشت های روانی خود را به کار انداخته و محل تقریبی نگهداری جسم از دست داده را آشکار می سازد. به طور کلی بریل سنگ ماه تولد آذر و آبان می باشد.

متولدین ماه آذر

سمبل: کمان دار – عنصر: آتش – سیاره: ژوپیتر – عضو آسیب پذیر: کبد – روز اقبال: پنج شنبه – اعداد شانس: ۵ و ۷ – سنگ خوش یمن: فیروزه – رنگ: ارغوانی – گل: نرگس – حیوان: اسب

اگر شخص مورد علاقه اش را پیدا کند، وفادار است.مشکل اینجاست که خواسته اش را بیان نمی کند و صبر میکند تا خودتان حدس بزنید.

گارنت سنگ ماه تولد دی

سنگ گارنتگارنت نام خانواده ای از ده سنگ قیمتی مختلف با ساختار شیمیایی مشابه است که طیف وسیعی از رنگهای قرمز تا نارنجی و زرد، سبز، قهوه ای، بنفش، صورتی یا حتی سیاه را دارا می باشد. تفاوت اصلی بین سنگ ها در تغییرات جزئی رنگ، تراکم و شاخص شکست است.
گارنت همواره در طول تاریخ گوهری محبوب بوده است. گارنت سنگی با درجه سختی آن 7 تا 7.5 درجه بر مقیاس مو است. یکی از قدیمی ترین گارنت های کشف شده، گردنبندی مهره ای شکل از گارنت در محل قبر جوانی که سه هزار سال قبل از میلاد دفن شده بود یافت شده است. این نشان دهنده سختی و دوام این سنگ می باشد.

گارنت می تواند با دیگر سنگهای قیمتی گرانتر اشتباه گرفته شود! گارنت قرمز ممکن است با روبی، نوع زرد آن با توپاز گرانبها، گارنت سبز با زمرد اشتباه گرفته شود. امروزه نوع گارنت های کشور موزامبیک(شرق آفریقا) به خاطر کیفیت بالای آنها و رنگ های قرمز بسیار گرم شناخته شده و بسیار محبوب هستند. گارنت در آفریقا، هند، روسیه، آمریکای جنوبی، ماداگاسکار، پاکستان و ایالات متحده یافت می شود. گارنت سنگ ماه تولد دی، بهمن، اردیبهشت و آبان می باشد.

قدرتهای جادویی گارنت برای متولدین دی

سنگ گارنتگارنت یک تصفیه کننده باور نکردنی برای کل بدن است، خون، قلب و ریه ها را بازسازی می کند و در جذب ویتامین ها و مواد معدنی ضروری کمک می کند. از نظر احساسی، گارنت قادر است شخص را در گذر از فکر های آزاردهنده قدیمی و بی فایده کمک کند. گارنت اعتماد به نفس را افزایش و موانع و تابوها را برای احیای احساسات دوست داشتن و تمایلات جنسی برطرف می کند.

از نظر نیروهای روحانی قرار دادن یک گارنت بر روی پیشانی در هنگام مدیتیشن باعث می شود که زندگی های گذشته را تجسم کنید. گارنت برای وقتی که در جستجوی اطلاعاتی هستید و درباره آن مدیتیشن می کنید بسیار مفید خواهد بود. به یاد داشته باشید که گارنت یک سنگ محافظ است و اطلاعاتی که ممکن است برایمان الهام شوند برای آگاهی و درمان معنوی ضروری هستند.

گارنت ها نه تنها توانایی محافظت از صاحب خود در برابر انرژی های منفی دارند، بلکه می توانند انرژی های منفی را به سمت مبدا منحرف کنند. این ویژگی به خصوص هنگامی مفید است که شخص در موقعیتی حضور داشته باشد که دروغ، شایعه و حتی سخنان منفی در مورد او می شود. گارنت یک سپر روحی روانی در مکان های شلوغ و یا در هر زمان است که شخص احساس آسیب پذیری می کند.

روبی گران ترین سنگ ماه دی

یاقوت سرخ-روبییاقوت سرخ یا روبی سنگی بسیار نادر و یکی از با ارزش ترین جواهرات گرانبها در طبیعت است. یاقوت سرخ دارای رنگی بی نظیر از قرمز مایل به قهوه ای تا قرمز روشن مثل تمشک سرخ رسیده و همچنین سختی بسیار عالی در رتبه دوم بعد از الماس و درخشندگی وسوسه انگیزی دارد. رنگ مهمترین ویژگی یاقوت سرخ است، در حالی که شفافیت آن در درجه دوم اهمیت دارد. تقریبا غیرممکن است که یک یاقوت زینتی با کیفیت بیش از سه قیراط را پیدا کنید، بنابراین اندازه های کوچک نیز قابل قبول شمرده شده و بیشتر سنگ های جواهر یاقوت سرخ زیر سه قیراط ساخته می شوند.

به طور سنتی، هند به عنوان منبع تمام یاقوت های سرخ در نظر گرفته می شود، که توسط مجموعه ای از نوشته های ادبی و هنری برای بیش از دو هزار سال به اثبات رسیده است. بالاترین کیفیت و شفاف ترین با بهترین رنگ یاقوت سرخ، معمولا از برمه است و در واقع می تواند به همان اندازه الماس یا حتی بیشتر ارزشمند باشد. در حقیقت روبی بسیار نزدیک به یاقوت کبود است، که هر دو بخشی از خانواده کروندوم هستند. ماهیت آنها هر دو یک ماده معدنی ولی با رنگ متفاوت تشکیل شده اند.

قدرت ماورائی یاقوت سرخ برای متولدین دی ماه

انگشتر یاقوت سرخیاقوت سرخ مرتبط با خورشید است، و گفته شده برای حفظ سلامت روحی و جسمانی مفید می باشد. در قرون وسطی، یاقوت سرخ به عنوان یک سنگ آینده بین در نظر گرفته می شد. باور بر این بود که وقتی خطر نزدیک باشد سنگ روبی تیره می شود. ایوان چهارم تزار روسیه می گفت که یاقوت سرخ برای قلب، مغز و حافظه مفید است. در قرن سیزدهم آسیاب شده یا پودر یاقوت سرخ، یک نسخه تجویزی برای درمان مشکلات کبدی بود. در قرن های 15 – 16 میلادی، یاقوت سرخ به منظور مقابله با سم استفاده می شد. هنگامی که آن را به پوست می مالیدند، فکر می کردند که جوانی و نیروی حیات را بازیابی می کند.

برای هزاران سال، روبی به عنوان سنگ عشق، انرژی، شور و شوق(به علت تحریک چاکرای قلب)، قدرت و زندگی عاشقانه در نظر گرفته می شد. روبی، مانند هیچ جواهری دیگری در جهان، نمادی کامل برای احساسات قوی است. عنصر مهم دیگر روبی علاوه بر آتش، خون است و گفته شده که روبی برای بازگرداندن نیروهای حیاتی زندگی و افزایش انرژی و قدرت می باشد. همچنین روبی به عنوان سنگ شجاعت شناخته شده است، و افسانه ها به ما گفته اند که یک فرد با داشتن روبی می تواند در زندگی بدون ترس از شر و بدبختی گذران عمر نماید. یاقوت سرخ سنگ ماه تولد دی ، آذر، آبان است همچنین یاقوت سرخ سنگ اصلی ماه تولد تیر می باشد.

عقیق؛ سنگ ماه متولدین دی ماه

سنگ عقیق سبزعقیق در توده های سخت گرد مانندی در سنگ گدازه های آتشفشانی رخ می دهد. هنگامی که این توده ها شکافته می شوند، اغلب تنوع شگفت انگیزی از رنگ، طرح و باندهای متمایز زیبایی پدیدار می شود که عقیق را از دیگر کالسدونی ها(عقیق نوعی کالسدونی است) قابل تشخیص می کند.
کاسه های ساخته شده از عقیق در طول امپراتوری بیزانس(روم شرقی – قسطنطنیه) بسیار محبوب بودند، جمع آوری این کاسه ها در بین خانواده های اشرافی اروپا در دوره رنسانس متداول شده بود و به عنوان مثال بسیاری از موزه ها در اروپا، از جمله لوور فرانسه، نمونه هایی دیدنی از این نوع طراحی های عقیق را دارند.

تنها در یک مجموعه بیش از سه هزار کاسه عقیق که توسط مهرداد ، پادشاه پونتوس اندوخته شده است؛ به عنوان نمونه ای از این است که چگونه در گذشته عقیق مورد توجه قرار می گرفت.
امروزه ایدار-اوبراشتاین (Idar-Oberstein) از بهترین مراکز کنده کاری عقیق در جهان شناخته شده است، روزانه طیف عظیمی از سایر سنگ های قیمتی از سراسر جهان نیز وارد ایدار می شود. همچنین عقیق سنگ ماه تولد دی، مرداد، بهمن، آبان و شهریور است.

خواص عقیق به عنوان سنگ ماه دی:

سنگ عقیق آبی معدنیعقیق یکی از قدیمی ترین سنگ های شفا بخش و بخت آور است. به طور کلی عقیق باعث می شود تا فرد توانایی انتخاب بین دوستان واقعی و دروغین را پیدا کند. به منظور جلوگیری از طوفان و رعد و برق، محافظت کودکان از خطر به ویژه در جلوگیری از زمین افتادن استفاده می شود. از نظر فیزیکی به منظور بهبود گردش خون، درمان اختلالات پانکراس، و نیز پاکسازی و ترمیم پل بین قلب و ذهن فرد مفید است.

گفته شده است که عقیق حافظه و تمرکز و همچنین استقامت فرد را افزایش می دهد. سنگ عقیق با نیروی تشخیص حقیقت و نیز تشویق حقیقت گویی کسانی که در حضور این سنگ هستند خصوصیتی بی نظیر را از آن خود کرده است. سنگ عقیق شجاعت شخص را افزایش و در برابر خطر حفظ می کند. تأثیر آرام بخش، جلوگیری از بی خوابی و استفاده از آن برای داشتن رویاهایی دلپذیر از دیگر خواص عقیق می باشد.

لاجورد سنگ ستاره دی ماه

لاجورد-لاپیس لازولیلاجورد سنگی است که از سنگ های دیگر ساخته شده است. لازوریت (Lazurite) ، سودالیت (Sodalite) ، کلسیت (Calcite) و پیریت (Pyrite) چند نمونه از سنگ هایی است که لاجورد را تشکیل می دهند! رنگ، ترکیب، و ظاهر، بسته به مقدار مختلف از مواد معدنی، متفاوت خواهد بود. لاجورد دارای رنگ آبی عمیق تیره با سفید می باشد. در واقع لاجورد با ترکیبی بسیار شبیه به سنگی طبیعی ساخته شده است، اما سنگ های تقلبی ای مثل سنگ جاسپر رنگ شده و سایر مواد با ترکیبات مس و پیریت به عنوان لاجورد طبیعی در بازار وجود دارد.

لاجورد طبیعی معمولا در تخته سنگ یا در سنگ آهک یافت می شود. در کوه های باستانی مرتفع افغانستان بهترین کیفیت از لاجورد را که از شش هزار سال قبل استخراج می شد، می توان یافت. داستان ها به ما می گوید که لاجورد مورد علاقه تمدن های باستانی بین النهرین تا مصر، ایران، یونان و رم بوده است. گفته شده است که لاجورد در اوایل هزاره چهارم قبل از میلاد مسیح در شهر باستانی اور(Ur) بسیار رونق داشته است.

نیروی درمانی لاجورد برای متولدین ماه دی

جواهر لاجوردلاجورد، جواهر مدیتیش و تفکر است و الهام بخش ما بسوی روح جاودانه می باشد؛ باشد که دریابیم که، عشق، جاودانگی و خداوند، هر سه یکی هستند. انواعی از این جواهر که دارای درخشش عمیق بوده و در رنگ آبی درخشان هستند، از همه مفیدتر می باشند. مقدار عمق رنگ – شیارها و خطوط طلائی، که نشان دهنده اصالت لپیس لازولی هستند، برق خاص و انرژی مثبت و استثنائی، به سنگ میدهند.

اگر لپیس لازولی را بروی بدن قرار دهند، دارای قدرت شفابخش، درمان کننده و تصفیه کننده زیادی می باشد. طیف های خنک کننده آبی تیره سنگ لاجورد، کمک زیادی برای رفع التهابات و تورم گلو می باشد. سنگ لاجورد به تعادل عملکرد تیروئید و هورمونها در رفع افسردگی کمک می کند. این سنگ با تقویت و بهره گیری از سیستم ایمنی بدن، کم شنوایی، مشکلات چشم، خالص سازی خون، تسکین بی خوابی و سرگیجه و همچنین کاهش فشار خون را برطرف می کند. لاجورد سنگ ماه تولد دی و بهمن است.

عقیق سلیمانی سیاه و اونیکس سنگ شانس دی ماه

عقیق سلیمانی-اونیکساگر چه اونیکس (همچنین سارد و ساردونیکس) همگی از انواع کالسدونی هستند، ولی Onyx بسیار شبیه به عقیق سیاه است که هر دو آنها متعلق به متولدین این ماه هستند. در زمان یونان باستان، بیشتر کالسدئون ها را در تمامی رنگ ها، اونیکس نامیده می شد. امروزه ذهنیت اغلب ما برای سنگ اونیکس، رنگ های سیاه و سفید آن می باشد، هرچند که در واقع در رنگ های قهوه ای، قرمز، خرمایی و سفید نیز وجود دارد. این سنگ در هند، برزیل، اروگوئه و ایالات متحده استخراج می شود.

اونیکس به وسیله یونانیان و رومیان باستان بسیار محبوب شده بود. این نام از یونانی Nux، به معنی “ناخن” یا “پنجه” گرفته شده است. واقعیت این بود که این نوع سنگ های رنگ مایه ای شبیه به رنگ پوست و گوشت انسان ها داشت. داستان از این قرار بود که یک روز بعد از ظهر، كوپيد(اسطوره‌ى روم‌) (دارگونه‌ى عشق‌ كه‌ پسر ونوس‌ بود و به‌ صورت‌ پسربچه‌ى بالدارى با تير و پيكان‌ تجسم‌ مى‌شود) ناخن های الهه آسمانی ونوس را هنگامی که خواب بود، بریده و آنها را همانند پیکان نوک تیز صاف و بر روی کرانه دریاها پخش و سرنوشت آنها را تبدیل به سنگ کرد(به وسیله پیکان سه دار گونه ای که سرنوشت انسان ها را تعیین می کند)، بدین ترتیب همانطور که آنها دیگر قسمت بدن بهشتی و خدایی نبودند، آنها هرگز از بین نمی رفتند.

خواص سنگ عقیق سیاه برای ماه تولد دی

انگشتر عقیق سلیمانیعقیق سلیمانی سیاه و یا اونیکس  در خصوص مقابله با بیماری های پوستی مثل التهاب و یا آفتاب سوختگی، عفونت های قارچی، و بهبود زخم های آلوده مفید است. گفته می شود اکسیر اونیکس با انداختن سنگ در آب ترجیحا در نور مهتاب به مدت یک شب خیسانده می شود. سپس چندین بار در روز آن را روی پوست ملتهب شده نوازش دهید، و در شب آبی که اونیکس را در آن قرار داده اید با پارچه خیس روی پوست خود ببندید.

انرژی اونیکس باید یک بار در هفته زیر آب جاری تخلیه شود و اگر به طور گسترده و یا بیش از یک دوره طولانی مدت استفاده شود، قرار دادن آن در زمین یک بار در ماه به بهبود قدرت آن کمک می کند و انرژی آن را قوی نگه می دارد. اونیکس یک سنگ فوق العاده برای کسانی است که تحت استرس شدید فکری یا عاطفی قرار دارند. این سنگ با متعادل کردن بدن، قدرت و هماهنگی ذهن را به ارمغان می آورد. باور بر این است که عقیق سلیمانی برای افزایش کنترل خود، قدرت شهود، غریزه، و شادی و همچنین کمک به جذب انرژی های جهان استفاده می شود. عقیق سلیمانی سنگ ماه تولد دی و مرداد می باشد.

متولدین ماه دی

سمبل: بز – عنصر سمبل: بز – عنصر: خاک – سیاره: زحل – عضو آسیب پذیر: زانو – استخوان – روز اقبال: شنبه – اعداد شانس: ۸ و ۹ – سنگ خوش یمن: عقیق رنگارنگ – رنگ: سیاه و قهوه ای

 متولد دی ماه عجله ای در عشق ندارد.نه به سرعت عاشق می شود، نه به سادگی راز دل خود را می گوید.او همواره در حرکت است ولی نمی داند چرا.فقط می داند باید موفق شود.اگر فکر می کنید می توانید او را از رسیدن به هدفش باز دارید و به سمت خود جذب کنید، سخت در اشتباهید.

آمیتیست سنگ ماه تولد بهمن

سنگ آمیتیستآمیتیست یکی از سنگ های با ارزش خانواده کوارتز، دارای رنگی سلطنتی، غنی از بنفش – ارغوانی می باشد. آمیتیست در بیشتر سایه های بنفش، یاسی تا ارغوانی روشن وجود دارد. فراوانی طبیعی و انواع نامحدود کوارتز آن را به پر استفاده ترین سنگ در تمام سنگ های معدنی قیمتی تبدیل کرده است. سنگ آمیتیست اغلب در بصورت کریستال شش وجهی یافت می شود که معمولا در بسیاری از سنگ های آذرین و دگرگونی، به ویژه گرانیت و گنیس(سنگ جرقه) رخ می دهد.

خواص فیزیکی آمیتیست از یک مکان تا مکان دیگر بسیار متفاوت است. متخصصین سنگ شناس می توانند فقط با یک نگاه کردن به آمیتیست بگویند که متعلق به چه مکانی می باشد! آمتیست های کرانه شرقی مکزیک، بسیار پهن هستند، در حالی که نمونه هایی از جنوب غربی و مرکزی مکزیک، بسیار رنگ روشنی دارند.

رنگ آمیتیست بسیار ناپایدار است و با قرار گرفتن طولانی در معرض نور خورشید کمرنگ شود. آمیتیست های رنگ پریده را می توان با قرار دادن در بسته فویل فلزی، رنگشان را بهبود بخشید، زیرا درواقع رنگ بنفش آمیتیست از ناخالصی آهن منشا می گیرد. هرچه رنگ آمیتیست بنفش تر باشد ارزشمند تر است، با کیفیت ترین و عمیق ترین رنگ آمیتیست را صرف نظر از جایی که آنها هستند “سیبری” Siberian نامیده می شود، سنگهای نیمه قیمتی “اروگوئه”، سنگ های کمرنگ “رز فرانسه” نامیده می شوند. آمتیست ها اغلب در غرب هند، جنوب برزیل، اروگوئه، ماداگاسکار، ایالات متحده، اتحاد جماهیر شوروی، استرالیا، آفریقای جنوبی، جنوب غربی سریلانکا، آمریکای جنوبی و آفریقا یافت می شوند.

قدرت جادویی آمیتیست؛ سنگ متولدین بهمن

کریستال آمیتیستآمیتیست به عنوان سنگی با ارزش و زیبا با قدمت طولانی در زمان باستان جهت طلسم و جادو و سنگ رایجی برای جلوگیری از مستی بود. کلمه آمیتیست از واژه یونانی amethystos به معنای “ضد مستی” می آید. مردان خردمند در عصر گشته یونان و روم، یک قطعه آمیتیست را داخل شراب خود رها کردند تا الکل نوشیدنی را خنثی سازند.
آمیتیست تاریخی طولانی با آداب و رسوم ادیان مختلف دارد. در کتاب “مردگان مصر” دستورالعمل هایی برای قرار دادن آمیتیست به شکل قلب تراش داده شده در بدن مرده وجود دارد؛ این شکل خاص برای کمک کردن به فرد برای گذار به عالم دیگر در آرامش انجام می شد. در کلیسای مسیحی، مخصوصا کلیسای کاتولیک رومی، آمیتیست به عنوان یک جواهر خلوص که اسقف ها آن را به طور سنتی در انگشتر خود قرار می دادند معروف می بود. همچنین آمیتیست سنگ بودا است و بین راهبان بودایی تبت در استفاده در مهره های تسبیح، به علت برجسته و چشمگیر تر بودن بسیار محبوب است.
اخترشناسان زرتشت باستان معتقد بودند که آمیتیست یک سنگ قدرتمند است که انسان را در برابر سحر و افسون بد و شیطانی محافظت می کند و همچنین موفقیت و خوش شانسی را برای صاحب خود می آورد. آنها باور داشتند که آمیتیست درک عمیق تری از دانش پنهان هستی به ما منتقل می کند.
در اواسط قرن پانزدهم، آمیتیست سنگی محبوب به عنوان طلسم همراه سربازان دفن می شد. تصور می کردند که آمیتیست نه تنها جهت محافظت در برابر آسیب و یا مرگ، بلکه سنگی برای بازدارندگی و کنترل ارواح شیطانی می باشد. آمیتیست سنگ ماه تولد بهمن ، آبان و آذر می باشد.

گارنت سنگ ماه بهمن

سنگ انگشتر گارنتگارنت یا نارسنگ مجموعه ای از مواد معدنی است که از عصر برنز به عنوان سنگ های قیمتی و سایش گر استفاده شده است. نام “گارنت” از کلمه لاتین granatus “دانه” می آید، که احتمالا اشاره به Punica granatum “انار”، گیاهی با شکل دانه های قرمز، همانند اندازه و رنگ برخی از بلورهای گارنت می باشد.
گارنت اغلب در رنگ قرمز دیده می شود، اما در محدوده گسترده ای از طیف های رنگ های مختلف شامل قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، بنفش، قهوه ای، سیاه و سفید، صورتی و بی رنگ وجود دارد.

نادرترین گارنت، گارنت آبی است که در اواخر دهه 1990 در ماداگاسکار کشف و بعدها در بخش هایی از ایالات متحده، روسیه و ترکیه یافت شد. کریستال های خالص گارنت به عنوان سنگ های قیمتی استفاده می شود. علاوه بر این، ماسه گارنت سمباده خوبی است و می تواند در صنعت برای جایگزینی سیلیس در دستگاه های صیقل دهنده برای برش فولاد و سایر مواد که در جریانهای فشار بسیار بالا مخلوط شده به آب (جت های آب) هستند استفاده کرد.

نیروهای گارنت به عنوان سنگ متولدین بهمن

گارنت معدنیگارنت یک سنگ قیمتی منکسر کننده است. یک داستان قدیمی درباره اینکه چگونه حضرت نوح نور کافی برای هدایت کشتی خود در طی 40 روزه داشت، می گوید. او از فانوسی به جنس گارنت استفاده کرد. در دوران باستان بسیاری از مسافران گارنت را جهت روشنایی مسیر خود همراه داشتند. مطمئنا گارنت به عنوان سنگی حفاظت کننده در برابر هر گونه فاجعه ای که آنها در راه خود داشتند، خدمت می کرد. این سنگ به عنوان یک طلسم برای مسافران استفاده می شد. در اسلام گفته شده گارنت سنگی است که آسمان چهارم را روشن کند.

گفته شد که سنگ های قیمتی گارنت برای بهبود زخم و بیماری های خون بسیار موثر هستند. به همین دلیل صلیبیان قرون وسطی از آن به عنوان یک طلسم محافظ مورد استفاده قرار دادند. امروز برخی معتقدند که این سنگ دارای مزایای خاصی برای کمک به گردش خون، ریه ها و قلب شما است. گارنت نماد مشهور ابدیت و اشتیاق و تعهد در عشق است. این سنگ قیمتی از زمان های قدیم با قدرت عشق عجین شده است. یونانیان باستان انار را به عنوان نمادی از هدیه عشق واقعی تلقی می کردند. همانطور که قبلا ذکر شد، گارنت کلمه لاتین به معنی دانه انار در ارتباط است. گارنت سنگ ماه تولد بهمن، آبان، دی، اردیبهشت است جالب است بدانید گارنت سنگ اصلی ماه تولد دی می باشد.

جاسپر سنگ شانس متولدین بهمن

جاسپر زردجاسپر یک نوع سنگ با سختی 7 در مقیاس مو و از انواع کالسدونی و کوراتز است که به شکل های نامنظم، ریز دانه و مات وجود دارد. جاسپر ممکن است در سایه های قهوه ای، خاکستری – آبی، قرمز، زرد، سبز و حتی بنفش دیده شود. البته جاسپر زرد سنگی است که قدرت آن با متولدین بهمن بسیار سازگار تر است.
جاسپر کروی Orbicular دارای رنگ سفید یا خاکستری و به شکل چشم است که توسط جاسپر قرمز احاطه شده است. جاسپر نواری Ribbonr با رنگ های راه راه است و در حکاکی و برجسته کاری سنگ های قیمتی استفاده می شود، که به جلوه دادن ساختار لایه ای آن کمک می کند اعتقاد برا این است که جاسپر ما را در برابر کاستی ها و خشکسالی محافظت می کند.

خواص جاسپر به عنوان سنگ ماه بهمن

سنگ جاسپر زردجاسپر سنگ جاسپر زرد شما را با انرژی خورشید متصل می کند، باعث شادی، شور و مثبت گرایی می شود. این سنگ به شما یادآوری می کند که به زمین متصل، و باعث افزایش نیروی حیاتی از طریق بدن شوید. از خواص سنگ یشم زرد می توان به افزایش اعتماد به نفس شما اشاره کرد، به خصوص در مواردی که احساس می کنید در هم شکسته و در موقعیت سختی می باشید. داشتن سنگ جاسپر زرد با شما در تمام طول روز، به کاهش احساسات استرس و اضطراب کمک می کند، آنها را با احساسات شادی و خوشبختی کامل جایگزین می کند.

سنگ جاسپر زرد خواصی دارد که موجب تحریک و تعادل چاکراهای شبکه عصبی زیر معده می شود تا استرس و اضطراب را کاهش دهد. اعتقاد بر این است که سنگ جاسپر زرد به پاک کردن ذهن شما کمک کرده و شما را به جای عقبگرد، یاری می کند تا همیشه به سمت جلو و اهداف خود حرکت نمایید. هنگامی که شما نیاز به افزایش انرژی دارید، سنگ جاسپر زرد را با خود حمل کنید! ماهیت جادویی جاسپر زرد میتواند مشابه با آدرنالین برای شما باشد که کمک می کند تا انرژی بدن، ذهن و روح خود را تقویت نمایید. از بین تمامی رنگ های سنگ جاسپر، تنها جاسپر زرد رنگ سنگ ماه تولد بهمن بوده و با سیاره آنها هماهنگی دارد.

عقیق خزه ای یا شجر؛ سنگ متولدین بهمن

عقیق خزه ای یا شجرعقیق در رنگ های مختلفی مانند سفید، خاکستری، قرمز، نارنجی، سبز، آبی و سیاه وجود دارد. این سنگ گاهی با رنگ های متنوع بصورت باندی یا لایه ای پدیدار می شود. رگه های عقیق خزه ای نیز گاهی می تواند به یک درخت شبیه باشد. عقیق متعلق به خانواده کوارتز است و با پرشدن حفره هایی در سنگ میزبان تشکیل می شود.

عقیق از دوران باستان استخراج و در جواهرات استفاده می شد. این سنگ یکی از قدیمی ترین سنگهای قیمتی است که توسط انسان ها استفاده شده است. عقیق(agate) به نام رودخانه Achates در سیسیل نامگذاری شده است. رودخانه در حال حاضر Dirillo نامیده می شود. فیلسوف یونانی به نام تئوفراستوس‌ Theophrastus سنگ عقیق را هنگامی که در قرن چهارم آن را در رودخانه کشف کرد، نامگذاری نمود.

خواص عقیق خزه ای برای بهمنی ها

عقیق خزه ایگفته می شود که عقیق خزه ای(سبز) بهترین دوستدار باغبانان است. از زمان باستان انگشتر عقیق سبز به عنوان یک ابزار ارزشمند برای تولید محصولات سالم و رشد گیاهان باغ خود استفاده می شده است. کشاورزان لبنیاتی در اروپا (بعضی از آنها هنوز هم کار می کنند) مشتاقانه سنگ عقیق خزه ای را بالای درب انبار آویزان می کنند. آنها اعتقاد داشتند که شیر گاو می تواند در طی طوفان های رعد و برق ترشیده شود. سنگ عقیق سبز می توانند جادوی خود را بکار اندازد و مانع ترش شدن شیر شود.

یکی دیگر از ترس کشاورزان، جادوگران زن بود که در طول شب برای سوار شدن گاو می آمدند. سنگ عقیق به عنوان طلسمی برای محافظت از گاو از جادوگران زن بکار می رفت. هیچ جادوگر نمی تواند وارد یک ساختمانی شود که توسط عقیق محافظت می شود! عقیق سبز خزه ای یا شجر سنگ ماه تولد بهمن و شهریور می باشد.

اوپال سنگ متولدین بهمن

سنگ اوپال یک ماده معدنی با ساختار غیر بلورین، یعنی بدون شکل است. به عبارت دیگر، از مواد کروی کوچک ژل سیلیکا نامنظم ساخته شده است. سنگ اوپال اغلب حاوی 5-15٪ و گاهی تا 20٪ آب است بنابراین اگر به درستی مراقبت نباشید، ممکن است خشک و ترک ببندد.
دو نوع اوپال وجود دارد؛ اوپال گرانبهای رنگین کمانی با درخشش رنگ ها و نوع دیگر آن اوپال معمولی رایج که به طور کلی غیر شفاف است و خیلی کم و یا اصلا رنگین کمانی نیست. اوپال ها با پر کردن حفره ها در سنگ های رسوبی یا در رگه های سنگ های آذرین شکل می گیرند. همچنین اوپال ها جایگزین مواد ارگانیک در فسیل، چوب، صدف و استخوان می شوند. استرالیا از قرن نوزدهم و سایر نقاط دیگر از جمله چکسلواکی، برزیل، مکزیک، آفریقا و ایالات متحده آمریکا تولید کننده اصلی اوپال بوده اند.

سنگ اوپال

ویژگیهای اوپال برای متولدین بهمن

انگشتر اوپالسنگ های قیمتی اوپال نماد وفاداری، بینش الهی و بصیرت عرفانی می باشند. آنها شور و شوق وابسته به عشق و هوای شهوانی را تقویت می کنند. اوپال سنگ امید است. این سنگ به عنوان یک راه حل در برابر کم رویی استفاده می شود. حس ارزش در برابر خود را افزایش می دهد و کمک می کند تا از حس های منفی در گذشته خود بیرون بروید.

استفاده از اوپال آبی رنگ، محبت و خوشی می آورد. اوپال قرمز و آتشین، قوت، صحت ، جرأت و زنده دلی را به ارمغان می آورد، اوپال سیاه مشکوک می باشد. همیشه سعی کنید اوپال و مروارید را دست اول استفاده نمائید، شاید به این دلیل باشد که بعضی میگویند برای ما بدشانسی آورده است. اثرات و انرژی صاحب قبلی حداقل تا ۲ سال در آن می ماند و اثرات بد زودتر اثر کرده و آدمی را غمگین می سازد.

به طور کلی همه اوپال ها در جذب خوش اقبالی برای صاحب خود خواص بی نظیری دارند. ولی مراقب باشید که اوپال ها به ارتعاشات صاحب خود حساس هستند و می توانند آنها را نشان دهند که این اوپال را به سنگی برای تجلی انرژی تبدیل می کند، ولی درصورت وجود انرژی های منفی حمل کننده، به همان قدر نیز می توانند انرژی های منفی را بروز دهند. بنابراین اگر در هر حال احساسی منفی داشتید، از همه اوپال ها اجتناب کنید. این گوهر جادویی سنگ ماه تولد بهمن و همچنین اوپال سنگ اصلی ماه تولد مهر است.

فیروزه سنگ ستاره ماه تولد بهمن

سنگ فیروزه

سنگ فیروزه سمبل سنگ های قیمتی ایران زمین است که در گذشته به سنگ ترکی معروف بود. علت آن این بود که دگذشته فیروزه ایران از راه ترکیه وارد اروپا می شد. در ترکیه به فیروزه «فیروز fayruz» گفته می شود. فیروز به معنی سنگ خوش شانسی و شادی و به عنوان سنگی بسیار خوشایند درنظر گرفته می شود. امروزه با نام turquois در بین تاجران جواهر مبادله می شود.

فیروزه درواقع فسفات مس آبدار آلمینیوم است. رنگ های آن شمال سبز و سبز متمایل به خاکستری، آبی آسمانی و سبز آبی می باشد. این رنگ ها به علت وجود کم یا زیاد بودن عناصری مثل مس و آهن می باشد. به دلیل وجود ناخالصی لیمونیت رگه های قهوه ای، ناخالصی شن باعث رگه های خاکستری سیر و ناخالصی سیاه به علت وجود اکسید منگنز بر سطح سنگ فیروزه پدیدار می شود. به همین دلیل فیروزه اصیل با رنگ آبی یک دست بسیار کمیاب است.

فیروزه در سراسر جهان یافت می شود. تاریخ آن به عنوان یک سنگ معنوی بیش از 7500 سال است. فیروزه ایرانی یکی از بهترین در جهان (و برخی از اولین معادن) محسوب می شود. چین، شمال و جنوب امریکا، عربستان سعودی، تبت نیز دارای ذخایر قابل توجهی از این جواهر است. ویرجینیا دارای فیروزه های بسیار نادری است که در بلورهای منشوری شکل می گیرد.

قدرت درمانی فیروزه به عنوان سنگ ماه بهمن

جدا از بحث درمانی مخصوصا به عنوان چشم زخم، به طور کلی فیروزه سنگ موفقیت و کامیابی است. نقل شده سنگ فیروزه به عنوان یک طلسم برای محافظت از مسافران از قرون وسطی استفاده می شد. در دنیای مدرن برای همه کسانی که در سفر پرواز مانند مسافران، خدمه کابین و خلبانان آن را حمل می کنند، سفری با موفقیت به همراه خواهند داشت.

روسیه دارای یک رسم طولانی از استفاده از سنگ فیروزه در حلقه عروسی به عنوان نماد عشق دارد. در انگلستان مردم باور دارند سنگ فیروزه با عشق پایدار همراه می باشد. برای یک زن جوان غیر معمول نیست که قبل از اینکه راهی سفر شود یک انگشتر فیروزه به دوست پسر خود بدهد. این کار برای اطمینان از این است که او را فراموش نخواهد کرد می باشد. شکسپیر به این سنت در نمایش “تاجر ونیزی” اشاره دارد. شایلاک(نام‌ رباخوار يهودى) انگشتری از نگین فیروزه را از لیه Leah، همسر دیرینش دریافت کرد. گوهر زیبای فیروزه سنگ ماه تولد بهمن ،اردیبهشت و همچنین فیروزه به عنوان سنگ اصلی ماه تولد آذر است.

سوژیلیت سنگ خاص متولدین بهمن

سوژیلیت آبیسوژیلیت سنگی است که تقریبا به تازگی در جهان سنگ های قیمتی توسط دانشمند ژاپنی به نام دکتر ک. سوجی Dr. K Sugi در سال 1944 کشف شده است. اگرچه مهم ترین یافته تاریخی در بیابان های كالاهارى Kalahari در آفریقای جنوبی در سال 1975 بود. سوژیلیت به خوبی شکل بلوری را تشکیل نمی دهد، اما آنها به طور کلی سنگ هایی درشت هستند و اجازه می دهند فرصت بیشتری برای تولید نمونه های بیشتری در سایه های متمایز آبی و بنفش داشته باشیم.

جواهرات سوژیلیت صیقل خورده به طور کلی مات و تقریبا جلای روغنی مانند با رنگ بنفش – ارغوانی عمیق هستند. سوژیلیت به عنوان یک فیروزه بنفش توصیف شده است (به صورت بصری مثل هم خانواده همدیگر هستند) اما بین این دو مواد معدنی هیچ ارتباطی وجود ندارد. برخی از سوژیلیت ها به صورت خام به عنوان سنگ های قیمتی برش خورده اند، اما این نوع بسیار نادر هستند و به اندازه زیبایی سنگ های سوژیلیت های تراش خورده دامله(کابوشن) و جلا داده نمی باشند.

نیروهای روحانی سوژیلیت برای متولدین بهمن

سنگ سوژیلیت آبیسوژیلیت کمیاب ترین و خاص ترین سنگ ماه تولد بهمن می باشد. سمبل کنترل خود است. سوژیلیت ذهن و ناخودآگاه ما را برای افزایش عملکرد خود باز می کند. این یک سنگ بسیار قدرتمند در زمینه ارتباط با دنیای ارواح است و به شخص جهت استفاده از قدرت های روحی کمک می کند.

از لحاظ جسمی، سوژیلیت برای کسانی که از درد رنج زیادی می برند مفید است. سنگ سوژیلیت با رفع سردرد و ناراحتی در بسیاری از سطوح، تنظیم و تطبیق مغز و اعصاب سنگی شگفت انگیز است. همچنین سنگ سوژیلیت موجب هماهنگ شدن سرتاسر وجودمان خواهد شد و یک کمال معنوی برای شخص به ارمغان می آورد. گفته شده این جواهر برای از بین بردن خشم، استرس، سرخوردگی و دیگر انرژی های منفی از خود و دیگران مفید است. سوژیلیت بسیار پر انرژی است و هرگز نیازی به شارژ آن نیست، اما باید حداقل یک بار در ماه، میان سنگ های هماتیت تخلیه شود.

متولدین ماه بهمن

سمبل: آب گیر – عنصر: هوا – سیاره: زهره – عضو آسیب پذیر: مچ و ساق پاها – روز اقبال: چهارشنبه – اعداد شانس: ۱ و ۷ – سنگ خوش یمن: یاقوت ارغوانی – رنگ: آبی – حیوان: پرندگان

درشت اندام اگر عاشق متولد بهمن باشید، با تمام وجود عاشق شما خواهد شد.تنها نکته ای که باید از آن دوری جویید، این است که بر سر راه پیشرفت او قرار نگیرید.او عاشقی صادق است.دیر عصبانی می شود.آزار دهنده نیست.برنامه های خودش را دارد.هرگز تغییر نخواهد کرد.اگر نتوانید خود را با ایده های گوناگون مذهبی، فرهنگی و اجتماعی او هماهنگ کنید، هرگز شانسی برای دستیابی به عشق پایدار او نخواهید داشت.

آکوامارین سنگ ماه تولد اسفند

سنگ آکواماریناز آنجایی که عنصر وجود اسفندی ها آب است بهترین سنگ ماه تولد اسفند برای آنها آکوامارین است. این کانی نوع سبز آبی بریل است. آکوامارین به معنی آب دریا است. بلورهای این سنگ معمولا درشت و بدون ناخالصی با سختی 7.5 هستند و معمولا دارای خطوطی در طول بر روی خود هستند. سنگ آکوامارین از خود دورنگی نشان می دهد و بصورت بیرنگ و آبی سیر خود را نشان می دهد.

از میان فیلتر رنگ چلسی، سبز آبی پررنگی دیده می شود. بعضی از انواع این سنگ اگر بصورت کابوشون تراشیده شوند، اثر چشم گربه را بر روی خود نشان می دهند، بهترین مکانی که دارای آکوامارین مناسب جواهر است، میناس گریاس در برزیل است. در آنجا بصورت لایه ای از سنگ های هواخورده قهوه ای، آکوامارین، از میان پگماتیت بیرون آمده است. کوههای اورال روسیه به خاطر نوع مرغوب این گوهر معروف است.

گفته می شود ۵۰ معدن بریل در ماداگاسکار وجود دارد که آکوامارین هم از آن جمله است. در برمه هم یافت می شود اما در سریلانکا کمتر دیده شده است. ایرلند، نروژ، ناميبيا، تانزانیا، زیمبابوه، هند، چین و آرژانتین دارای این گوهر هستند. گزارشی مبنی بر وجود آن در ایران در دست نیست. به علت کمرنگی آن، معمولا در برش تخت و بزرگ آن را می تراشند. برای بهبود رنگ، آن را حرارت میدهند. البته به خاطر داشته باشید که حرارت از سختی جواهرات می کاهد.

خواص آکوامارین به عنوان سنگ ماه تولد اسفند

کریستال آکواماریندر قدیم به سنگ الهه دریاها معروف بوده است. در مصر باستان سنگ های از جنس آکوامارین به همراه مومیایی ها کشف شده است. در شرق این گوهر با نام سنگ عرفان و پیشگویی مورد احترام واقع شده است. در سحر و جادو، به منظور درست کرن فضایی برای جلوگیری از نفوز طلسم ها بر روی فرد برای دخول به ضمیر ناخودآگاه استفاده فراوانی دارد. نویسندگان قرون وسطی ادعا می کردند که اکواریوم محبوب ترین و موثرترین بلور در معابد یهودیان باستان است. بسیاری از روش های استفاده از سنگ آکوامارین به عنوان ابزار مذهبی و غیب گویی در ادبیات باستانی یافت می شود.

آکوامارین محرک انرژی روانی و پرورش ذهن، گوهر شجاعت و عزت است. در گذشته آکوامارین را گوهر شجاعت می دانستند و فکر می کردند که با حمل این گوهر، در مسیر بازگشت از مسافرت های طولانی در دریاها از آنها محافظت می کند. آکوامارین سیستم ایمنی بدنمان را قوی و مشکلات حساسیت پوستی و آلرژی‌ها را از بین می برد.

آکوامارین موجب آسودگی، دفع دلهره، ازیاد خلاقیت، قدرت سخنوری و افزایش ضریب هوشی بسیار سودمند می باشد. متولدین اسفند می توانند با استفاده از آکوامارین شادکامی را پیوند زناشویی خود افزایش می دهند. آکوامارین علاوه بر اینکه سنگ ماه تولد اسفند است، سنگ فرعی ماه تولد فروردین و آبان نیز می باشد.

یشم؛ سنگ متولدین اسفند

انگشتر یشم سبزبرای قرنها فکر می کردیم که جید یا یشم فقط یک نوع سنگ قیمتی است. در سال 1863 این باور تغییر کرد. دو نوع یشم شناخته شده شد، یشم سبز اعلی برمه ای یا ژادئيت Jadeite و سنگ نفریت Nephrite یا همان یشم کم ارزش تر که سختی آن از یشم سبز برمه کمتر می باشد. یشم سبز برمه با سختی 6.5 تا 7 در مقیاس مو از سیلیکات سدیم و آلومینیوم در گروه پرویکسین ساخته شده است و طیف گسترده ای از رنگ های سبز زمرد (به اسم یشم سلطنتی) تا انواع سبز، ارغوانی، صورتی، قرمز، قهوه ای، نارنجی، آبی، سیاه و سفید و زرد وجود دارد.

یشم سلطنتی Imperial Jade با داشتن رنگ سبز عمیق غنی به علت وجود سطح بالای عنصر کروم در خود معروفترین و مطلوب ترین نوع یشم می باشد. میانمار و گواتمالا غنی از منابع سنگ یشم سبز یا ژادئيت می باشد، اما در ژاپن و مناطق جنوب غربی ایالات متحده نیز یافت شده است.

نیروی حیاتی یشم برای متولدین اسفند

خواص درمانی یشمیشم به عنوان یک گوهر قیمتی دارای تاریخ فراوانی است و قرن ها بخشی از زندگی و فلسفه آسیایی ها بوده است. یشم اغلب به عنوان یک نماد خلوص و آرامش شناخته می شود. اعتقاد بر این است که برای شخص هماهنگی، دوستی و خوش اقبالی را جذب و به ارمغان می آورد. گفته شده است که در سنت چینی، یشم نماد تمام پنج فضیلت بشریت می باشد: حکمت، همدردی، عدالت، فروتنی و شجاعت می باشد، در نتیجه اغلب این نمادهای ستودنی را در قطعه سنگ های یشم حک می کنند.

یشم یک جواهر خوش شانسی محسوب می شود که اغلب باعث گشایش در صلح و آرامش و هماهنگی در چهار جنبه ی زندگی فرد میشود: جسمی، احساسی، روحانی و معنوی. هنگامی که این جنبه ها در هماهنگی و آسودگی با هم کار می کنند، مسیر اهداف و آرمان های شخص در زندگی جهت تصور، آشکار شدن، دستیابی و حفظ آنها آسان تر می شود.
یشم به عنوان “سنگ قلب” معروف است و به همین دلیل مستقیما بر چاکرای چهارم یعنی قلب مربوط می شود و همچنین تاثیرات مثبتی بر هرگونه مسائل مربوط به درون قلب ما، از جمله عشق و روابط دوستانه دارد. یشم سنگ ماه تولد اسفند و شهریور می باشد.

سنگ خون گوهری برای ماه تولد اسفند

سنگ خونسنگ خون یکی از سنگ های خانواده کوارتز کالسدونی است و همچنین هلیوتروپ Heliotrope نیز نامیده می شود که درواقع از دو کلمه یونانی تشکیل شده: helios، به معنی “خورشید” و tropos، به معنای “راه و روش” می باشد. اغلب برای حک کردن طلسم های چشم بد و برجسته کاری به دلیل عمق و تفاوت چشمگیر در رنگ سنگ خون استفاده می شود.

جالب است بدانید که در قطعات کوچکتر سنگ خون معمولا رنگ قرمز آن پدیدار نمی شود. سنگ خون در درجه اول در هند یافت می شود، اما در مکان های دیگری نظیر استرالیا، برزیل، چین و ایالات متحده نیز وجود دارد.

بهبود یافتن با سنگ خون برای ماه تولد اسفند

سنگ خونسنگ خون برای حداقل سه هزار سال پیش به عنوان سنگی در امور جادوگری مثل پیش بینی آینده در رویداد های شدید آب و هوا مانند باد، طوفان، رعد و برق شناخته شده و استفاده می شد. گفته می شود که این قدرت جادویی با قرار دادن سنگ در آب و تنظیم آن در نور مستقیم خورشید افزایش یافته است. از آن به عنوان کمک به جادوگر برای به دست آوردن کنترل سریع بر ارواح خبیث، همچنین محافظت از شخص دارای سنگ خون در برابر فریب و تقلب توسط دیگران استفاده می کردند. مصری های باستان از سنگ خون جهت به کرسی نشاندن و باور پذیر کردن سخنان خود بکار می بردند.

چنانچه تاجران سنگ خون را در یک صندوق پول، کیف پول یا انگشتر آن را بدست خود کنند، ثروت را برای صاحبش جذب می کند. در قرون وسطی کشاورزان از طلسم سنگ خون به عنوان انگشتر یا گردنبند در هنگام کاشت به منظور افزایش باروری محصول استفاده می کردند. سنگ خون می تواند به عنوان سنگ ماه تولد اسفند و فروردین نیز مورد استفاده قرار گرفته شود.

آمیتیست؛ جواهر متولدین اسفند

سنگ آمیتیستآمتیست یکی از انواع مختلف و شاید گل سرسبد خانواده کوارتز با فرمول شیمیایی سیلیکون دی اکسید است. اغلب به صورت بنفش، ارغوانی یا یاسی رنگ مشاهده می گردد. مقدار بسیار کمی از ناخالصی آهن (Fe4+) باعث رنگ بنفش در آمیتیست می شود به همین دلیل نوع خالص آن بی رنگ است. آمیتیست یک سنگ نیمه قیمتی است که هنوز نیز محبوب است. اگر به خاطر فراوانی آن در طبیعت نبود، قطعا بسیار گران می بود. رنگ سلطنتی بنفش، آن را به عنوان جواهر مقرون به صرفه ای محبوب کرده و می تواند با گران ترین بلورهای بنفش مقایسه شود.

ارزش اغلب جواهرات برش یافته آمیتیست را با استفاده از اصطلاحات: سیبری، اروگوئه ای یا بحرینی؛ به ترتیب درجه بالا، متوسط و کم، صرف نظر از منبع اسمی واقعی آنها به کار می برند. به علت ناهمگونی توزيع رنگ در كريستال های آنها، آمیتیست را معمولا به صورت برشهای برلیانی برای داشتن بیشترین نمای رنگ انجام می دهند. هنگامی که توزیع رنگ در کریستال بهتر باشد، می توان از دیگر برش ها استفاده کرد.

خواص آمیتیست برای متولدین اسفند

کریستال آمیتیستآمیتیست با انرژی مثبت همراه است. هر کس که به خلاص شدن از افکار منفی تمایل داشته باشد، می تواند از این سنگ قیمتی بهره ببرد. آمیتیست از نوع گوهر های معروف به “نگران نباشید، آرام و خوشحال باشید” می باشد. آمیتیست به عنوان یک گوهر معنوی هنوز بصورت انگشتر در دست اسقف ها در کلیسای مسیحی استفاده می شود. از آنجا که آمیتیست گوهری محافظ است، از نیروهای شر و بد محافظت می کند بنابراین مناسب کسانی است که در جستجوی آرامش درونی و ذهن خود به دور از نیروهای منفی هستند.

آمیتیست به عنوان سنگی که در برابر مستی محافظت می کند تاریخی طولانی دارد. این خاصیت در نام آن نیز منعکس شده است. کلمه “آمیتیست” در واقع در زبان یونانی amethustos به معنای مست نشونده است. در یونان و رم باستان، داشتن جام شراب از جنس آمیتیست چیزی غیر معمول(در میان ثروتمندان) نبود. خردمندان و سیاستمداران احزاب که نمی خواستند حواس خود را به علت مست بودن از دست بدهند، آب را به جای شراب در جام آمیتیستی خود می ریختند. رنگ بنفش جام، آب را شبیه شراب می ساخت! این ایده بدین جهت بود که دیگران را فریب داده و فکر کنند که آنها در حال نوشیدن شراب هستند در حالی که هدف اصلیشان حفظ هوش و حواسی جمع بود. آمیتیست سنگ ماه تولد اسفند، آذر و  همچنین آمیتیست سنگ اصلی ماه تولد بهمن می باشد.

یاقوت سرخ سنگ خوشبختی متولدین اسفند

انگشتر سنگ یاقوت سرخ یا روبیشاید بتوان گفت یاقوت سرخ یا روبی گرانبهاترین سنگ ماه تولد اسفند باشد. روبی، از انواع کراندوم معدنی (اکسید آلومینیوم)، یک سنگ قیمتی عهد باستان است. حضور مقدار کمی کروم در یاقوت سرخ رنگ خیره کننده قرمزی به آن می دهد. روبی به عنوان یکی از چهار گوهر قیمتی با ارزش در جهان شامل یاقوت کبود، زمرد و الماس نیز می باشد. گونه های بسیار ارزشمند روبی معمولا در سنگ مرمر تشکیل شده و حاوی غلظت بالایی از کروم نسبت به سایر ارقام هستند.

همچنین آنها دارای مقدار کمی آهن در خود دارند که ته رنگ قرمز روشن به سنگ می دهد. یاقوت های سرخی که دارای محتوای آهن بیشتری هستند معمولا در بازالت(نوعی سنگ آتشفشانی) یافت می شوند. اینها پر رنگ تر هستند. داشتن یک سنگ روبی ای که دارای رنگ خالص و پر طراوت قرمز رنگ باشد، خواستار زیادی دارد. یاقوت سرخی که بدون نقص باشد بسیار نادر است. رنگ ارزش واقعی این سنگ را تعیین می کند و هرچه رنگ روبی کمرنگ تر باشد، ارزش آن نیز کمتر می شود.

خواص یاقوت سرخ یا روبی برای ماه تولد اسفند

سنگ خام یاقوت سرخبر اساس تاریخ رومیان باستان، یاقوت سرخ قدرتمندترین گوهر جهت محافظت از سحر جادو سیاه و شیطان است. آنها همچنین معتقد بودند که روبی دارای قدرت پیش بینی خطر است. بر اساس داستان ها روبی نماد شجاعت برای جنگجو ها بود. در بریتانیا از روبی در انگشتر های پادشاهان استفاده و باعث می شد اعتماد به نفس و اقتدار در عمل را به آنها بدهد.

در دوران باستان سرخپوستان به آن Ratna nayaka به معنی پادشاه سنگ های قیمتی، برای نام یاقوت سرخ برگزیدند. اعتقاد بر این بود که اگر شما جواهر روبی را برای احترام به خدای هندوها – کریشنا اهدا کنید، به عنوان یک امپراتور در زندگی بعدی خود دوباره متولد خواهید شد. آنها معتقد بودند که یاقوت های سرخ کمرنگ برای زنان و رنگ های تیره تر برای مردان سودمند هستند.

یاقوت سرخ هنوز هم به عنوان یک گوهر قدرتمند برای محافظت از خود در برابر آسیب در کسب و کار، نبرد، قلب و سمبلی برای ابراز عشق به معشوق است. هنوز هم روبی قدرت، زیبایی و نادر بودن خود را حفظ کرده و باعث می شود که شاهزادگان، خدایان و حتی خود ما مورد خواستار داشتن آن باشیم.  یاقوت سرخ سنگ ماه تولد بهمن، آذر، آبان و دی است جالب است بدانید یاقوت سرخ سنگ اصلی ماه تولد تیر می باشد.

بلور کوارتز؛ سنگ متولدین ماه اسفند

بلور کوارتز - کریستال کوارتزکوارتز بی رنگ شفاف، به بلور کوارتز معروف است. معمولا بلور های کوارتز را بصورت دامله یا گنبدی شکل تراش می دهند. کریستال های بی رنگ کوارتز به مقدار فراوانی در بسیاری از نقاط روی زمین وجود دارند و این نشان دهنده تنوع قابل توجه در اندازه آنها می باشد، تا جایی که بلور های کوارتز با وزن بیش از 500 کیلوگرم نیز یافت شده است. همچنین نوع خوب کریستال کوارتز در شکاف کوه های آلپ در اروپا یافت می شود. گاهی ترکهای نازک در کوارتز ممکن است باعث تداخل رنگی در نور سفید شود و کوارتز رنگین کمانی ایجاد شود. گاهی اوقات نیز ترک ها ممکن است پر از رنگ (مثل سنگ های آتشین) شوند.

قدرت های درمانی کوارتز برای اسفندی ها

درمان با کریستال کوراتزنام کوارتز از واژه یونانی”krustallos” ، به معنی یخ گرفته شده، گویی که بلور کوارتز شفاف در واقع یخی است که توسط خدایان تشکیل شده است. از قرون وسطا، توپ های کروی ساخته شده از بلور کوراتز برای پیش بینی آینده استفاده می شد. بلور کوارتز “سنگ همه چیز” است، زیرا که تمام ارتعاشات رنگ را در طیف های مختلف نور منتشر می کند و بنابراین می تواند برای هر نوع استفاده ای که نیاز به ورود نور و انرژی به جسم معنویمان است، کاربرد داشته باشد.

کوارتز سنگی برای ذهن است و می تواند با ذخیره سازی هر گونه انرژی و یا اطلاعات و کمک به تمرکز ذهن، تصمیم گیری و افزایش توانایی های روانی مورد استفاده قرار گیرد. کریستال کوارتز کریستالی قدرتمندی است که هماهنگ و تعادل را بوجود می آورد. این کریستال انرژی و افکار ما را تقویت و روح و روان معنوی، ذهنی و فیزیکی ما را همچون خود پاک و شفاف می کند. همچنین آن یک سنگ محافظ قدرتمندی است که انرژی ای صاف شده را در اختیارمان می گذارد. از لحاظ تاریخی، بلور کوارتز برای مقابله با جادوی سیاه، برای تشخیص بیماری و ارتباط با ارواح و عالم دیگر مورد استفاده قرار گرفته است. بلور کواتز شفاف سنگ ماه تولد اسفند و مرداد نیز می باشد.

یاقوت کبود سنگی از جنس اسفند

یاقوت کبود آبییاقوت کبود آبی سنگی از خانواده کراندوم است که شامل عناصر آهن و تیتانیوم، که هر دو برای ایجاد رنگ بی نظیر آن ضروری هستند می باشد. بسیاری از یاقوت های کبود آبی بیش از حد تیره رنگ هستند، به ویژه آن دسته یاقوت های کبود که از منابع بازالت(نوعی سنگ آتشفشانی) مانند تایلند و استرالیا استخراج می شوند. این چنین سنگ ها معمولا ارزان است. به طور مشابه، یاقوت کبودی که بیش از حد روشن و کمرنگ می باشد نیز ارزان است. یاقوت کبود با کیفیت دارای برش و شفافیت خوب، مهمتر از همه با رنگ های شدید آبی می باشند.

خاصیت های یاقوت کبود برای متولدین اسفند

زن مدل جواهر یاقوت کبودیاقوت کبود آبی به عنوان سنگ خرد شناخته شده است. یاقوت کبود باعث افزایش هوش، آموزش و توانایی تصمیم گیری عاقلانه و خوب می شود. یاقوت آبی یک جواهر انگشتر خوب برای دانش آموزان، معلمان، قضات و افرادی است که به دنبال موفقیت در حرفه خود هستند. این تصور که یاقوت کبود گوهر حکمت و دانش است به دوران عصر باستان باز می گردد. یونانیان باستان معبد دلف از این گوهر را برای کسب و رسیدن به خرد استفاده می کردند. در آسیا نیز برای تقویت روشن بینی معنوی استفاده می شد.

یاقوت کبود سنگی است که به رمز و راز و پیشگویی و نبوت متصل است، همچنین در زمان قدیم به عنوان سنگ خوش شانسی آور نیز در نظر گرفته می شد. گفته شده است که ناپلئون بناپارت (1769-1821) وقتی یک پسر جوان بود، یک یاقوت کبود را دریافت کرد. او گفته بود که آن سنگی بسیار ویژه است، زیرا برایش موفقیت می آورد و همچنین داشتن پیشگویی(تحت الهام خداوند) درون آن وی را تبدیل امپراتور فرانسه خواهد کرد.  یاقوت کبود به عنوان سنگ ماه تولد اسفند، اردیبهشت، مهر و آذر و همچنین یاقوت کبود سنگ اصلی ماه تولد شهریور نیز استفاده می شود.

خصوصیات متولدین اسفند

متولدین اسفند عاشق تنوع و جابه جایی اند و همیشه در مکانهای بزرگ نشین و خصوصی آنها را خواهید دید. آنها غالبا صاحب ارث یا پول باد آورده می شوند. آنها به پول اهمیت چندانی نمیدهند آنها در حال زندگی می کنند و فکر خود را درگیر آینده نمی سازند. متولدین اسفند ماه انسان هایی آرام و بی تفاوت اند و در حالت بد اخلاقی، زبان تندی دارند آنها چهره های زیبایی دارند چشمانشان بسیار گیرا است اما اندام چندان زیبایی ندارند.

آنها بدلیل عدم توجه به آینده، گاهی در باتلاق مشکلات می مانند. اسفند ماهیها کمی خجالتی هستند و استعداد خوبی برای کارهای نمایشی و تئاتر دارند متولدین اسفند ماه انسانهای عادی هستند و گاهی در رابطه با مسائل اطرافیانشان قضاوت نیز می کنند. آنها اهل سفر هستند و در این راه مسائل را تحلیل کرده و لذت می برند.

متولدین اسفند انسان های شوخ طبع و بذله گو هستند، البته گاهی شوخی هایشان آزار دهنده می شود. آنها روحیه ای مددکار و همدل دارند و برای قرض دادن پول یا وسیله اصولا پیش قدم می شوند. او با صداقت است و کمتر دروغ می گوید. اسفند ماهیها عاشق هنر و شعر و موسیقی اند و در این زمینه ها استعدادهای فراوانی دارند. متولدین اسفند انسانهای حساس و دل نازکی هستند اما این حالت را سعی می کنند پنهان کنند. آنها قوی و مستقل هستند و عاقلانه زندگی می کنند.

متولدین ماه اسفند

سمبل: دو ماهی که خلاف جهت هم شنا میکنند.- عنصر: آب – سیاره: نپتون – عضو آسیب پذیر: پاها – روز اقبال: جمعه – اعداد شانس: ۲ و ۶ – سنگ خوش یمن: یاقوت کبود – رنگ: سبز روشن – گل: نسرین – حیوان: ماهی

اگر عاشق شماست، واقعاً خوشبختید.او به پای معشوق، فداکاریهای بسیار می کند.برای حفظ این رابطه از هیچ کاری رویگردان نیست.مادامی که به او وفادار باشید، از آن شما خواهد بود.